Skocz do zawartości

strona canona - prosty kurs fotografii


KrzysztofZ

Rekomendowane odpowiedzi

Dobre, ale tak po prawdzie, to wiekszosc instrukcji ma to nawet dokladniej opisane. Jaki wniosek? Chyba nie lubimy instrukcji czytac :P

Tak naprawdę nie mam jeszcze lustrzanki, ale instrukcje do niej (300D, 350D, 20D) przeczytałem od dechy do dechy - może za niedługo nastąpi ta wspaniała (tak myślę) chwila, że będę się cieszył jednym z tych modeli :D

 

A propo kursu - myślę, że jego rolą jest bardziej wizualno/poglądowe zobaczenie jak i co, niż taki troszkę sztuczny język instrukcji. Chociaż ja do instrukcji nic nie mam - bardzo dobrze że są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale może właśnie w tym kierunku powinny zmierzać instrukcje obsługi?

i to nie tylko sprzętu foto

 

większość manuali jest dołączana w formie książeczki, broszury, oraz płytki z plikiem pdf i zazwyczaj, to dużo stron do przeczytania, nudnych, naszpikowanych idiotycznymi/oczywistywi uwagami, na które i tak nikt nie zwraca uwagi

 

a początkujący, przeciętny user-nabywca, mający po prostu wrodzony wstręt do choćby pobieżnego przewertowania manuala, nawet w przypadku najbardziej błachego problemu, woli nękać pomoc techniczną producenta, lub innych uzytkowników, za pośrednictwem np. forum i naturalnie w większości przypadków, kończy się to sakramentalną poradą: R T F M ! :D

 

więc może więcej interakcji w manualach, ciekawszej formy

innych sposobów tłumaczenia zasad działania takiego sprzętu:

nie tylko, co i jaki guzik,przycisk do czego służy,

ale pokazania również, co trzeba wcisnąć/ustawić, żeby uzyskać zamierzony cel

może to właśnie powoli dociera do producentów? :rolleyes:

pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o instrukcja powiedzmy że tez należe do klubu nie czytających , albo należałem bo gdzieś od roku albo dwuch jednak z nich korzystam, warto bo odkrywanie czegość na własnych błędach nie jest wcale takie zdrowe.

Ale człowiek ma w sobie dusze odkrywcy więc po co czytać jak można sie cieszyśc z byle błachostki :szczerbaty:

Teraz dla mnie instrukcja to jednak podstawa i warto sie tego trzymać.

 

A tamta strona niczego sobie fajny pomysł:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.