Skocz do zawartości

Bardzo wazne - Download.


Hans

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Nie moge dluzej czekac z zalozonymi rekami na przywrocenie dzialu download. Zbyt wielu spraw autorow zamieszczonych tam plikow nie jestem w stanie zmienic. (aktualizacje, wycofanie praw, wygaszanie praw do publikacji po terminie dla nowych plikow i kontaktow). W zwiazku z tym prosze rade forum o uruchomienie "czystego" modulu download w forum. Zapomnijcie o starych danych. Mam archiwum. Nie musicie tego przywracac. Po prostu odpalcie engine i dajcie dostep. W miare jak czas pozwoli uzupelnie je na nowo. Przeedytuje lub scale pliki informacyjne. Wykonam wszelkie prace niezbedne w zwiazku ze zmianami praw niektorych plikow itd.

 

Userow forum prosze o proste glosy w tym watku czy dopuszczaja mozliwosc uruchomienia dzialu "na nowo" (moze byc okresowy balagan w watkach linkach w niezbedniku, wypelnianie dzialu trescia moze zajac mi kilka dni) zamiast konwersji starego (nie bedzie problemow z watkami linkami, nie utracimy statystyk i ocen, nie wiadomo ile konwersja bedzie jeszcze trwac) czy wola poczekac na udana konwersje.

 

Pozdrawiam.

 

TO WAZNE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za

Hans ale Cie ruszylo . Wyluzuj swieta juz blisko . :Beer:

 

Moze to opuznienie wynika takze z nie do konca ustalonych praw autorskich? Teraz dobry adwokat moze duzo sfalandyzowac .

Edytowane przez zbig
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hans, odebrales message ode mnie? Musimy jeszcze raz te kategorie opracowac. Proponuje poruszyc te kwestie publicznie, a na pewno jakis nowy pomysl sie urodzi.

 

Im mniej kategorii tym latwiejsze w poruszaniu.

 

No to "let's go":

 

> Obserwacje: atlasy nieba, katalogi obiektow, efemerydy (mapy nieba etc.)

> Sprzet astronomiczny: Instrukcje obslugi, dane techniczne, opisy sprzetu

> Astrofotografia: obrobka astrofotograficzna (stackowanie, postprocessing, tutoriale etc.)

> ATM: zrob to sam

> inne

 

Co jeszcze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

 

Im mniej kategorii tym latwiejsze w poruszaniu.

 

No to "let's go":

 

> Obserwacje: atlasy nieba, katalogi obiektow, efemerydy (mapy nieba etc.)

> Sprzet astronomiczny: Instrukcje obslugi, dane techniczne, opisy sprzetu

> Astrofotografia: obrobka astrofotograficzna (stackowanie, postprocessing, tutoriale etc.)

> ATM: zrob to sam

> inne

 

Co jeszcze?

 

Moja propozycja:

 

ATM

--- DOKUMENTACJA- shematy, rys. techn. oipsy, poradniki itd.

--- SOFT - interpretery, symulatory, kalkulatory techniczne

 

FAQ

--- FORUM - Manuale tutoriale

--- ASTRO - helpy sprzetowe , zestawienia techniczne, podreczniki obserwacyjne

 

TESTY -

--- ZESTAWIENIA - zestawienia itp.

--- OPRACOWANIA - opracowania testowe

 

OBSERWACJE

---NIEBO - mapy, atlasy, szablony obserwacyjne, tabele ciekawych obiektow, maratony Messiera itp.

---MIEJSCA - mapy miejscowek opisy dojazdow

---SOFT - planetaria, efemerydy

 

FOTO

--- MANUALE - podreczniki, poradniki, opisy technik, zestawienia

--- SOFT - obrobka obrazu, ipt.

 

I koniecznie (jezeli mozliwe) cos w rodzaju publicznie dostepnej ksiegi prosb i pomyslow gdzi kazdy bedzie mogl napisac "BRAKUJE mi tu materialow o X!" "Mi kurde tez!" "Ten dokumnet Y to smiec - wywalic albo zmienic!" Chyba, ze uznamy ze zajawki na niezbedniku sa wystarczajace.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez Hans
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim skromnym zdaniem, uklad proponowany przez Adama jest bardziej spójny i prostszy

może nawet mógłby jeszcze bardziej być, np. sprzęt, soft, ...inne?

pozdrowienia

 

albo, po prostu zacząć od jak najbardziej prostszego podziału, a potem ewentualnie wydzielać na podgrupy, w miarę potrzeby i ilości/przejrzystości zbiorów

Edytowane przez sumas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersja minimal:

 

ATM - shematy, rys. techn. oipsy, poradniki, interpretery, symulatory, kalkulatory techniczne

 

PODRECZNIKI - Manuale, tutoriale, helpy sprzetowe, zestawienia techniczne, podreczniki obserwacyjne

 

TESTY - zestawienia, opracowania testowe

 

OBSERWACJE - mapy, atlasy, szablony obserwacyjne, tabele ciekawych obiektow, maratony Messiera , planetaria itp.

 

PLACOWKI - mapy miejscowek, opisy dojazdow, zlotowiska

 

Zrezygnowac z dzialu soft i foto. Wszystko da sie sklasyfikowac w dzialach w/w. Na pewno da sie wszystko? Nie jest t przegiecie w druga strone????

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze pliki zaladowane. W miare mojego czasu, beda pojawiac sie nowe. Gdzies wcielo ikonke nowych plikow pojawiajaca sie przy dziale z nowymi zasobami ale to kosmetyka. Pliki dzialaja poprawnie. Kazdy nowy plik podpinam do istniejacej juz zajawki, bo nowy engine nie udostepnia tej funkcjonalnosic (albo nie sczailem jak ja wlaczyc :wacko: Kazdy nowy plik bedzie mial zaktualizowany temat<>zajawke linkujacy do niego z Niezbednika Astroamatora. Zaktualizowane tematy<>zajawki maja ikonke strzalki obok tematu.

 

Zglaszajcie swoje uwagi i sugestie.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

działa wreszcie Hansie :)

jak i również reszta, np. prezentacja cygnusa o Einsteinie :notworthy:

 

a przy okazji, może dało by się, żeby ilość plików domyślnie na stronie download, miała więcej niż 5 szt?

bo "Downloads :: Podręczniki" ma już 2 strony, a jest w nim 6 pozycji

pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.