Skocz do zawartości

Adapter Vesta/M42 + Philips Vesta PCA645


damian.j.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jestem chętny do pozbycia się za jakąś rozsądną kwotę adaptera (przejściówki, redukcji) z gwintu kamerki internetowej Philips Vesta na powszechnie znany zenitowy gwint M42. Adapter jest w doskonałym stanie użyty był zaledwie kilka razy, kupiony w firmie Astrokrak. Z jednej strony (co widać na załączonych fotografiach) jest spłaszczony i po środku znajduje się nagwintowany otwór na zwykłą śrubę fotograficzną do statywów. Nie ma na nim żadnych rys na zdjęciach jest troszkę zakurzony postaram się go przetrzeć przed ewentualna transakcja.

 

Sprzedaje go ponieważ moja kamerka Philis Vesta PCA645VC uległa uszkodzeniu. Na początku działała bez zarzutu ale po przerobieniu jej na długie czasy (przerabiał ją mój brat student elektroniki zgodnie z opisem ze strony http://sweiller.free.fr/VP-SC.html) zdarzyła się tragedia. Zanim jeszcze poskładałem ją zpowrotem do obudowy postanowiłem ją przetestować i komputer wykrył ją bez problemu. Miałem pewne problemy z włączeniem długich ekspozycji w programie K3CCD ale wynikały one z tego ze nie bardzo znałem się na jego obsłudze. Podczas tych testów nieopatrznie złapałem kamerkę za płytkę i zwarłem jakieś styki. Od tego czasu mam spalony port USB :Boink:. Później testowałem ją na innym sprzęcie i tam czerwona dioda w kamerce się zapalała ale system jej nie wykrywał, owszem przedtem przeleżała jakiś czas przekłada z miejsca na miejsce i chyba obluzował się jeden kabelek, mimo iż brat go przylutował powiedział ze żadnej gwarancji na to już nie da. A mnie już w sumie nie chciało się szukać dziury w całym bo od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem cyfrówki :D

 

Jeśli więc ktoś się na tym zna i jest w stanie to sobie naprawić albo przystosować do jakichś innych czynność polecam.

 

Czekam na rozsądne propozycje wyłącznie na e-mail d.jableka@op.pl mogę sprzedać osobno albo w komplecie.

 

IMG_1287.JPG IMG_1289.JPG IMG_1291.JPG

 

IMG_1293.JPG IMG_1294.JPG IMG_1295.JPG IMG_1300.JPG

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcialbym tylko zaznaczyc, ze PCA645 ma gwint o troche innym skoku, niz "wspolczesne" Vesty, czy ToUcamy...

 

 

Dobrze że ktoś o tym wspomniał bo nigdy bym nie przypuszczał ze mogą być jakieś różne gwinty. Nie chciałbym komuś sprzedać czegoś co nie będzie pasowało potem bo to tylko kłopot. Ja niczego nie przegwintowywałem a przejściówkę kupiłem dokładnie do tego modelu. Prowizorycznie zmierzyłem skok gwintu (zmierzyłem jego długość linijka i policzyłem zwoje) i wyszło mi ze wynosi on mniej więcej 0,6-0,7 mm. (może ktoś wie jak to zrobić dokładnie??)

Przepraszam wszystkich za bark tej informacji w opisie sprzętu i dziękuje za cenną uwagę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prowizorycznie zmierzyłem skok gwintu (zmierzyłem jego długość linijka i policzyłem zwoje) i wyszło mi ze wynosi on mniej więcej 0,6-0,7 mm. (może ktoś wie jak to zrobić dokładnie??)

 

Właśnie tak się robi - mierzy się kilka zwojów i dzieli. A większą dokładność pomiaru możesz uzyskać za pomocą suwmiarki ;).

 

Starsze kamery mają gwint M12x0,75, a nowsze M12x0,5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.