Skocz do zawartości

Widac cos w Skyluxie 70/700 ?


KOPER

Rekomendowane odpowiedzi

widzialem wlasnie tego refraktorka w Lidlu jak juz tutaj forumowicze komunikowali ze tez widzieli ..i zastanawiam sie z czystej ciekawosci czy widac cos w tym refraktorze szczegolnie jesli chodzi o ogladanie planet...powiekszenie rzedu 120 x jest moze jakims tam zoomem ale bioorac pod uwage ze to maks dla tego teleskopu to nie moge sobie wyobrazic ze cos widac ..byc moze sie myle jak to jest z tym telekopem ?

 

np. przerwe cassiniego da sie dostrzec ?

 

mam newtona o takich parametrach i planety owszem byly widoczne ale bez szczegolow ....Saturn z pierscieniami i swoim ukladem ..Jowisz rowniez bardziej uklad niz szczegoly jego atmosfery a mars to kropka tylko ...roznica na korzysc refraktora napewno jest ale czy powiekszenie nie jest za male ?

Edytowane przez KOPER
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem w obserwacjach planet lepszy obraz w SkyLuxie (tylko na środku pola) niż w Optisanie 114/900.

Przerwę Cassiniego widać bardzo dobrze.

 

Nie mieszaj pojec, ZOOM to sprzet o zmiennej ogniskowej (zmiennym powiekszeniu), okular moze byc zoom ale co to ma wspólnego ze SkyLuxem?

Edytowane przez cygnus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem w obserwacjach planet lepszy obraz w SkyLuxie (tylko na środku pola) niż w Optisanie 114/900.

 

Nie mieszaj pojec, ZOOM to sprzet o zmiennej ogniskowej (zmiennym powiekszeniu), okular moze byc zoom ale co to ma wspólnego ze SkyLuxem?

fakt ..chodzi mi w tym wypadku tylko o mozliwosci powiekszenia ...przedzial 120 x wydaje mi sie minimalny do ogladania planet :)

 

jak widac w Skyluxie Marsa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem w obserwacjach planet lepszy obraz w SkyLuxie (tylko na środku pola) niż w Optisanie 114/900.

 

 

Nie wiem co Ty masz za tandetnego Optisana ale takie uwagi sa bardzo mylące i dają bardzo mylne pojęcie o możliwościach poszczególnych parametrow obiektywów (70 refraktor-114mm reflektor). Było by dobrze abyś dokonując porownań nie odnosil sie do tego kaleki <_<

 

Do czego Ci KOPER Sky Lux skoro masz już Oriona, trawel? Szkoda kasy.

Edytowane przez HAMAL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno coś widać. Przerwa Cassiniego bez większych problemów, jakiś ciemniejszy pas na Saturnie też. Co do Jowisza, to dwa pasy - standard, z trudem widoczne jakieś w nich zawirowania, raz mi się udało zobaczyć Wielką Bladą Plamę ;) Cień któregoś z księżyców na tarczy też widać - maleńką czarną kropeczkę. Marsa niespecjalnie oglądałem, zresztą tak czy tak, ja planet nie lubię :P Zasięg gwiazdowy tego refraktorka - ode mnie z tarasu przy dobrych warunkach wydłubałem kiedyś gwiazdki 11.4 mag., na wyjeździe może kiedyś uda się dojść do 12. Co do mgławic - to przy ciemnym niebie wbrew pozorom sporo się zobaczy. Zaliczyłem praktycznie wszystkie M-ki w Pannie, a nawet i trudniejsze obiekty, np. M74. Wszystko zależy od tła nieba... z domu czasami w pierwszym triplecie Lwa widywałem tylko M66, a na wyjeździe wszystkie trzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w swoim Przerwy Cassiniego nie widziałem - jeden zlany pierścień Tylko.

Dwa Księżyce Saturna.

Jowisz 2 pasy bez zawirowań i WCP.

4 księżyce Jowisza.

Cienie księżyców na tle Jowisza widać.

Wenus fazy

Mars -większe pociemnienia widać.

Księżyc - wiadomo bajka.

Słońce plamki super.

Merkury fazy widać

Uran Neptun nie sprawdzałem.

Do DS wolę lornetkę 20x60 na statywie.

 

Taka lepsza to zabaweczka.

Edytowane przez Adam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w swoim Przerwy Cassiniego nie widziałem - jeden zlany pierścień Tylko.

Dwa Księżyce Saturna.

Jowisz 2 pasy bez zawirowań i WCP.

4 księżyce Jowisza.

Cienie księżyców na tle Jowisza widać.

Wenus fazy

Mars -większe pociemnienia widać.

Księżyc - wiadomo bajka.

Słońce plamki super.

Merkury fazy widać

Uran Neptun nie sprawdzałem.

Do DS wolę lornetkę 20x60 na statywie.

Prawdopodobnie masz niefortunnie zmontowany obiektyw.

Obiektyw jest dwusoczewkowy, powietrzny. Jeśli soczewki wykazują pewną ekscentryczność to daje się je tak dopasowac, zeby uzyskac najostrzejszy obraz. Wystarczy w tym celu obracac jedną z soczewek co pewien kat i robic test - az do znalezienia optymalnego rezultatu. Poszukaj w forum, znajdziesz dokladniejszy opis procedury, Gdyby popelnil go Hamal - bylby najlepszy na swiecie, ale opisu optymalizacji dubletu pióra Hamala nie widzialem. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.