Skocz do zawartości

Próbowano mnie oszukać na Allegro


Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj wieczorem dostałem maila od osoby podszywającej się pod sprzedawcę na Allegro. Podobno nie jest to nic nadzwyczajnego bo taki sposób wyłudzania pieniędzy jest coraz częstszy. Ciekawostką w moim przypadku jest to, że ja aukcji nie wygrałem tylko byłem przedostatni, a gość napisał mi maila, że aukcję wygrałem i prosi o kontakt w celu sfinalizowania transakcji gdzie poda numer konta na który trzeba dokonać przelewu. Oczywiście sprawę zgłosiłem na Allegro, a w stosunku do oszusta zastosowałem prowokację zgadzając się na dokończenie transakcji i czekam na dane konta.

 

Drogie koleżanki i koledzy uważajcie na transakcje w internecie, a więcej o spoofingu możecie przeczytać np. tu.

 

 

http://www.allegro.pl/country_pages/1/0/ce...p?page=cb_spoof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja,oglaszajac sprzedaz teleskopu na zagranicznych yellow pages dostalem podobnego maila z prosba o kontakt.Potem dostalem nastepna wiadomosc ze spreparowanej strony City Bank of London mowiaca o tym ze bank posiada pieniadze dla mnie i zeby urychomic ich transfer na moje konto musze wyslac im potwierdzenia nadania przesylki z towarem ktory wystawialem na sprzedaz.Ladnie co....?

 

Jednak nie znalazlem sily na zadna interwencje:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potem dostalem nastepna wiadomosc ze spreparowanej strony City Bank of London mowiaca o tym ze bank posiada pieniadze dla mnie i zeby urychomic ich transfer na moje konto musze wyslac im potwierdzenia nadania przesylki z towarem ktory wystawialem na sprzedaz.Ladnie co....?

Dostaję kilka maili miesięcznie od tego "banku".

Czasem dla zabawy podaję zmyślone dane, niech się męczą. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i oszust podał numer konta w Euro Banku i dane osobowe zapewne fałszywe. Cały czas zastanawiałem się dlaczego wysłał tego maila do mnie i doszedłem do wniosku, że cwaniak wie iż nie moge w takim przypadku porównać danych, które on podaje z tymi z Allegro, a on twierdzi, że wygrywający zrezygnował z transakcji.

W każdym bądź razie gośc jest cały czas nieświadomy, że ja i Allegro wiedzą, że on jest oszustem. Jak Allegro to wykorzysta to już inna sprawa. Na końcu cwaniaczek życzył mi Wesołych Świąt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wieczorem dostałem maila od osoby podszywającej się pod sprzedawcę na Allegro. Podobno nie jest to nic nadzwyczajnego bo taki sposób wyłudzania pieniędzy jest coraz częstszy. Ciekawostką w moim przypadku jest to, że ja aukcji nie wygrałem tylko byłem przedostatni, a gość napisał mi maila, że aukcję wygrałem i prosi o kontakt w celu sfinalizowania transakcji gdzie poda numer konta na który trzeba dokonać przelewu. Oczywiście sprawę zgłosiłem na Allegro, a w stosunku do oszusta zastosowałem prowokację zgadzając się na dokończenie transakcji i czekam na dane konta.

 

Drogie koleżanki i koledzy uważajcie na transakcje w internecie, a więcej o spoofingu możecie przeczytać np. tu.

http://www.allegro.pl/country_pages/1/0/ce...p?page=cb_spoof

 

to raczej nic dziwnego, widocznie osoba ktora wygrala aukcje wycofala sie, wtedy teoretycznie Ty jestes zwyciasca... tak przynajmniej jest w regulaminie. Sprawdz jego dane, jesli wszystko sie zgadza to kupuj smialo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to raczej nic dziwnego, widocznie osoba ktora wygrala aukcje wycofala sie, wtedy teoretycznie Ty jestes zwyciasca... tak przynajmniej jest w regulaminie. Sprawdz jego dane, jesli wszystko sie zgadza to kupuj smialo...

 

Grzesiek22 nie doczytałeś dokładnie:

 

Nie bo to już zostało sprawdzone, że osoba, która do mnie napisała maila to kto inny niż ta, która wystawiała książkę na Allegro. Zresztą ksiązka jest unikalna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja udupilem w ten sposob 150 zl za unikatowa ksiazke. Procedura dokladnie ta sama co u Mirka, z tym ze zaganiany innymi obowiazkami nie sprawdzilem nadawacy maila. List zostal wyslany przez system Allegro wiec obnizyl moja czujnosc. Dalem sie orznac jak dziecko. Z allegro zalatwilem, ale na policje juz nie mialem czasu. Sorry - ostatnio spedzilem 6 godzin na policji za wlamanie do samochodu. W efekcie zaluje bo stracilem na ubezpieczeniu wiecej.

 

Za 150 zl po prostu nie oplaca mi sie tracic nerwow i dnia. A powinno sie isc na policje, chociaz pewnie efekt bedzie zaden, bo konto zapewne zalozone jest na ^slupa^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.