Skocz do zawartości

iss na tle księżyca


adamsz12

Rekomendowane odpowiedzi

Jak wynika z informacji na www.heavens-above.com w nocy z 20 na 21 lipca w czasie ok. 00:18:30 - 00:18:50 nastąpi przelot stacji ISS na tle księżyca. Dane są dla Warszawy (52.25°N, 21.00°E), najlepiej wpisać własną pozycję bo zjawisko potrwa kilkanaście sekund. Księżyć będzie nisko nad horyzontem, ale może komuś sie uda cos zobaczyć ,a może jakąś fotkę zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chętnie bym spróbował kliknąć zdjątko, ale obawiam się, że o tej porze, to księżyc jeszcze jest dla mnie niewidoczny. Poczekamy na następną okazję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd takie rozczarowanie, przecież jeśli przeleci tuż obok księzyca (dla Warszawy) to przeleci na tle księzyca kilkadziesiąt kilometrów dalej. Więc jeśli ktoś jest zmotoryzowany to i tak może to zobaczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zerknijcie tutaj:

http://www.calsky.com/cs.cgi/Satellites/16...bs=449705192194

 

już sporo gadaliśmy o tym na forum ;) ale warto ten temat ciągnąć

 

ale, ale co ja tu widzę (ha - to u mnie !!!):

 

"Monday 21. July 2003 Time Object Event

0h18m40.5s ISS Crosses the disk of Moon. Separation:0.09d

Angular Velocity:4.7'/s. Transit duration: 5.94s

Angular diameter: 2.3" cylindrical, 20.0m x 10.0m

Direction towards center line: 8.48km, az:103.9d ESE

az: 83.2d E h: 2.3 dist: 2017.8km mag=2.0m

 

"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartolo a zauważyłeś na jakiej wysokości nad horyzontem nastąpi ten przelot. Chyba trochę nisko?

 

Ale może Ci się uda. :D Przynajmniej dzięki temu czas przelotu jest długi.

 

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie (80 km. od Lublina) ISS przelaciała 1 stopień na lewo obok Łysego (o 00:19 CSE), który był ok. 5 stopni nad horyzontem. Byl to najbliższy jej przelot obok Księżyca jaki widziałem , kiedyś widziełem jej przelot dokładnie przez M 42 (mam to na zdjęciu) oraz stopień obok komet Ikeya-Zhang i Neat V1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.