Skocz do zawartości

Załamka...


maor

Rekomendowane odpowiedzi

Już mnie nawet choinka nie cieszy... :(

Nie mogę przetestować swojego teleskopu... W środku mnie nosi, cały czas myślę o tym co bym danego wieczora obserwował... Wychodzę i widzę... chmury. Chociaż wyobraźnia pracuje... ;)

 

Módlmy się wszyscy wspólnie o pogodę... :)

 

Pozdrawiam i życzę wesołych świąt Bożego Narodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za przepiekną jesjeń płacimy paskudną zimą :burza: , niedługo minie dwa miesjące jak nie przeprowadaziłem dłuszej obserwacj :angry: Ale zła passa musi sie kiedyś skończyć.

Tak jak dzisjak to przynajmniej pierwsza gwiazdka mogła by sie pokazać, a za jej przykładem cała reszta :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam ten ból <_<

Ostatnio obserwowałem pod koniec listopada! od tamtego czasy do dziś na niebie chmury.

Może jak sie zrobi mróz jakieś -5 C albo więcej to niebo się przeczyści, tak zazwyczaj bywa.

 

Wszystkim spragnionym obserwacji życzę bezchmurnego nieba :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby odczarować chmury :D kolejna fotka.Siedząc na fotelu zauważyłem że Słońce wielokrotnie odbija się w dubeltowym oknie a dokładniej dwu szybach - postanowiłem to uwiecznić na fotce.

 

Śłońce skrajne po prawej stronie było tak ostre i wyrażne że gdyby były tego dnia jakieś plamy na nim na pewno było by je widać gołym okiem choć niewielkie. Sprawdzałem przez teleskop - plam nie było.

 

Kiedyś widziałem dwie duże plamy na Słońcu przy jego wschodzie nad choryzontem-była wyjątkowa przejrzystość powietrza jak na miasto i na czerwonym jeszcze Słońcu był to nie zapomniany widok.

S&#321;O&#323;CE.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pogoda szybko się nie zmieni, to ciężko będzie wyjść z depresji :szczerbaty:

Wtedy to i lekarz nie pomoże :szczerbaty:

 

A ja 19.12 zrobilem zdjecie na ktorym jednoczesnie widac Ksiezyc po pelni i Slonce! :D

Godzina 9:11.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mieszkam za granica , jednak telepa mam w PL. Siedzie juz w Polsce ponad miesiac , 2 stycznia wracam a jak do tej pory obserwowalem sobie jakies 3 godzinki.... Idzie do glowy dostac , tak jak wy chyba przejde sie do jakiegos psychologa :) Dziennie jak idiota patrze na prognoze pogody , i co z tego ,ze pokazuja :burza: jak i tak mam nadzieje ,"ze akurat dzisiaj bedzie" pogodne niebo.... Zona juz nie umie tego sluchac , a ja caly czas mam nadzieje,"ze akurat dzisiaj bedzie" ta pogoda....

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę powiedzieć że w nocy czy nad ranem czasami na kilka-kilkanaście minut się przejaśnia i można zobaczyć co nieco.Wiem o tym bo często w nocy muszę wstawać do płaczących dzieci :D . Oprucz tego że się nimi zajmuję zawsze sprawdzam jaka jest pogoda za oknem, i kiedy dzieciaki już lulu to ja myk na balkonik na parę minut i do łóżeczka.

Od jakiegoś czasu telep stoi na balkonie na stałe i mam zawsze wszystko przygotowane do obserw-okularki też się zawsze studzą,i dzieki temu przy najbardziej pesymistycznej pogodzie widziałem ostatnio łysego Marsa itakie tam inne dwiazdki. :banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy to kogokolwiek pocieszy, ale lepiej być "na głodzie obserwacyjnym" z powodu złej pogody niż poprzez przywiązanie do łóżka, szpitalnego czy nawet domowego.

Leżę sobie w pokoju z choinką, w kącie zza pianina żółty tubus bezwstydnie wystawia swój... hm... napęd.

 

Spokojnych i rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia!

 

Miłek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam na bezchmurna pogode jeszcze z innej przyczyny . Po wstrzasach z przed kilkunastu dni zaczal przeciekac mi dach . Pekla betonowa plyta . kilka dni temu wylepilem papa termozgrzewalna rejon pekniecia i przestalo kapac . Ostatnie mokre dni pokazaly ze 3 m dalel tez kapie :Boink:

Dom ubezpieczony w PZU ale jak zadzwonilem w sprawie szkody to bez podania mojego nazwiska stwierdzili, ze posiadane ubezpieczenie wylancza uszkodzenia z wyniku wstrzasow .

Znajoma jak byly powodzie niala zalane pywnice , tez stwierdzili ze nie wypalca bo za niskie . :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli ja moge kogos pocieszyc to powiem ze ostatnie obserwacje teleskopowe przeprowadzalem pod koniec pazdziernika.Powody dwa-sprzedalem teleskop i nie ma pogody w nocy juz od ponad 2 miesiecy..

Mam nadzieje ze kolo 10 stycznia chmury sie rozejda;)

 

 

Z koniecznosci wzialem sie za....

Latawiec_006.jpg

Edytowane przez hanysiak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A JA SIE POCHWALE :D Właśnie wróciłem z małego obserwowanka jakieś 30-45 minut przepiękna dziura w chmurach seening gołym okiem do 4,5 mag jak w takich warunkach było świetnie!! Sprzęcior to lornetka 10x50 zwykła, ale orion i M42 cudowne, pieknie sie prezentowały plejady aż szkoda było patrzeć przez lornetke wszystkie 6 gwiazd było widoczne gołym okiem. Orion przepiękny :] niestety przyszły chmury a czekałem na ISS :( jak wróciłem do domu właśnie przelatywał ale chmury już były, ale ogólnie pierwszy raz miałem tak dobry seeing.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.