Skocz do zawartości

Załamka...


maor

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj po zachodzie było pięknie, dokładnie jak to pokazał Radek Grochowski. Wpatrywałem sie chwilkę w piękną wenus po czym chwyciłem za pstrykadło i uwieczniłem zjawisko. Niestety z ręki i przez szybe, ach te świąteczne rozleniwienie ;) Foto nie wyszło, mnie pokarało. Dzis zachmurzenie 100% i tak zapewne bedzie przez cały nastepny rok, bez apelacji. :D

A to jest dowód rzeczowy:

Wenus.jpg

sorki że wklejam takie gnioty nie bijcie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się absolutnie nie chcę skarżyc, ale przydaloby sie COS wreszcie zobaczyc!!! Przygotowalam sobie swietna samotnie na balkonie, a tu d...! Naprawde liczylam na te Swieta - przeciez rok temu bylo tak cuuuudownie. Dzisiaj rano bylo nawet niezle, ale juz widze te :deszcz: . FOCH

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna ta wenus :D

No mi dzisjaj nie dużo udało sie polukać popatrzyłem na m31 m32 no i ledwie co widoczna m110.

m33 jakoś nie była widoczna w tym miejscu gdzie miała być chba jakis ciirus, zaliczyłem jeszcze chchotki bo w sumie tylko zenit był dostępny.

No reszte uwagi skupiłem na marsie który był śliczny w filtrze polaryzacyjnym i go tak lukałem dopuki bateria od platwormy nie padła.

Sprzet jeszcze stoi na polku i czeka na oriona :D i wiadomo na co.

Niestety musiałem zrezygnować z solidarności bo w tym tygodniu nie wiadomo czy bede miał okazje polukac bo jutro rano wyjeżdżam do Bielska na co najmniej dwa dni, a sprzetu nie będe mikał zadnego :angry: więc dzisjaj na sen M42 :szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnia nota w obserwacyjnym notatniku jest pod data 01.11.2005. Czyli 57 mocherowych nocy za nami. Rekord przestoju z zeszlego roku wynosil 40 nocy. Dwa razy mialem falszywe alarmy, czyli nieoczekiwane przebudzenie w srodku nocy = kontrolny short za okno = wybuch nadziei (bo cos tam swieci) = szybkie ubieranko = wypad na podworko z tuba pod pach = pelne rozczarowanko bo dziura juz polazla i znowu mocherowe morze nad glowa...

 

Zielony laserpointer zamiast sidziec na refraktorze robi za zabawke dla gumala, co doglebnie irytuje moja slubna, bo dziecko uwielba wrecz draznic laserkiem naszego psa, ktory widzac tanczaca plamke pod lapami glupieje na amen, nowy W70 jak trafil do pudelka po ogledzinach zakupowych tak okupuje je nieprzerwanie. W palmptopie poinstalowalem 101 map i planetariow, jakies katalogi eMek i innych cudakow. Czeka na haslo startu i trzy "pyknicia" wskaznikiem aby zlokalizowac dowolnego klaczka, ale czeka juz tyle, ze chyba nowe bakterie mu kupie, latarnia zdazyla sie spalic ( super!) i zdazyli ja naprawic (dupa!) zanim choc raz bez niej poloookalem, na dziale zloty i spotkania lokalne>warszawa w default'cie nie wyswietla sie juz zaden watek obserwacyjny, ja nie wiem czy to poprawne politycznie ale ja nie chce takiej 4RP. Oddajcie mi gwiazdy!

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja podczas długich świątecznych wieczorów, gdy cała rodzina okupowała telewizor, zaliczyłem 400 obiektów Herschel'a. W atlasie Brycha oczywiście :D Może to już zboczenie, ale muszę powiedzieć, że miałem w tym nawet sporo przyjemności... no, bo po dwumiesięcznym astrocelibacie, to nawet poszukiwania na mapie dają dużo radości. :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.