Skocz do zawartości

Telep do 1000zł


zysix

Rekomendowane odpowiedzi

a ten, i co pewnie szybko zwiewa na 400 nie? ; ) z tej strony co pokazałeś to przesyłają paczke np. do Polski? czy jak to jest?

 

Stosunkowo szybko ...ale stosunkow ....obserwacje da sie przeprowadzac i da sie dostrzegac suptelne rzeczy .....ja czesto wykorzystuje trajektorie do obserwacji jakis obszarow ....np. przy powiekszeniu 240 x ..ustwiam i sobie przelatuje jak sonda rejestrujaca fragmenty powierzchni ..jesli chce sie skupic na jakims rejonie to prowadze recznie i nie jest to uciazliwe przy takim powiekszeniu sa to przesuniecia minimetrowe :)

 

Co do stronki nie wiem jak to sie odbywa ...nie zamawialem nigdy z niemiec ale pewnie taka jest mozliwosc ogolnie stac Cie na kazdego Dobsona 150 mm w niemczech a byc moze przy odrobinie naciagniecia budzetu na 200 mm i warto sie nad tym zastanowic :) tym bardziej ze Ds'y maja to do siebie ze nie zawsze rozpieszczaja ...widac je jak mgielki i na czarno bialo dla mnie jest to bajka i uwielbiam patrzyc na DS'y ale wiem ze potrafia byc ludzie rozczarowani widokiem ...dlatego przy obserwacjach postawilbym na srednice lustra jednak :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ten, i co pewnie szybko zwiewa na 400 nie? ; ) z tej strony co pokazałeś to przesyłają paczke np. do Polski? czy jak to jest? Co znaczy przedrostek PX przy telepie i dlaczego placi sie za to 50 euro?^^

 

jest to lustro Pyrexowe zdaje sie niech koledzy z forum napisza to bede pewniejszy swojego zdania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóź, to tylko takie przymiarki mam troszke mniej niż 1000zł ale już na co można sie przyczaić. Czyli z tego co widze w Polsce sie nie opłaca kupować telepa lepiej pozbierać te 1200zł. Wkońcu lustro 200mm >>>> 150 mm :P Tak własnie to to oznacza tylko jaki to ma wpływ na obserwacje ?:]

Edytowane przez zysix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tyle ze przy 200mm planety moga sluzyc jako latarki (o ksiezycu nie wspominajac), powiekszenia rzedu 400x i tak nie uzyskasz w polskich warunkach.

 

150mm jest takim "zlotym srodkiem" pomiedzy ds'ami i ukadem slonecznym

 

dlatego sadze, ze lepiej kupic 150mm, a zaoszczedzone pieniadze przekazac na lepszy zestaw okularow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co znaczy latarki? Masz na myśli że bedą jasne? To chyba dobrze przecierz? Można zastosować filterek, i troche przypowerować a może sie myle? Swoją drogą 200mm już mi sie też wydaje troche duże, a 150mm ale lustro 200mm zbierze 1,7 razy wiecej światła. A to chbya spora różnica ale ja nie wiem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

filtry sa ok, do pewnego stopnia (niewiem na ile ksiezycowy przytlumi np. taki ksiezyc w 200mm).

no a zwiekszajac power (nawet w granicach 2*srednica) sprawiamy, ze teleskop staje sie bardzo podatny na zly seeing.

jasne - sa sposoby... ale tak ja mowilem, postaraj sie nie zaniedbac okularow. 150mm z lantanem moze dac ladniejsze planety niz 200mm z okularem za "rozsadna cene"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jeszcze niedawno mozna bylo zakupic w astrokraku Oriona XT 6 150/1200 :) za niecale 1000 zl :) i sie rozeszly w mig :)

A jak często zdarza się taka okazja? Od niedawna przyglądam się cenom teleskopów i nie mam jeszcze zbyt dużego rozeznania w wachaniach cen. Czy myslicie, że po okresie Świąt można sie spodziewać, że ceny pójdą trochę w dół??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak często zdarza się taka okazja? Od niedawna przyglądam się cenom teleskopów i nie mam jeszcze zbyt dużego rozeznania w wachaniach cen. Czy myslicie, że po okresie Świąt można sie spodziewać, że ceny pójdą trochę w dół??

A może przeczytałbyś wcześniejsze posty z tego zakresu wiadomości?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam taka propozycje :

 

moge sprzedać montaż ze skyluxa + jeden okularek za 200 pln.....

a do tego http://www.astrokrak.pl/sklep/product_info...products_id=282

 

no i Newton 150 mm + EQ3 zamyka sie w 1100 pln....

:ph34r:

 

tylko nie wiem jak się będzie zachowywać ten montaż z tubą 4,4 kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

telep z taką świąło siłą jest chyba mało uniwersalny chociarz sam nie wiem ^^ a montaż skyluxa jest podobno słaby ale nie wiem nie znam sie : P jak juz mówiłem chce tylko mieć rozeznanie w co można zainwestować ciągle sie zastanwaiam też nad lornetką ze statywem czy telepem, lornetką planet do nie obejrze :szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak swoją drogą to sie zastanawiałem czy może by kupić jakiegoś mniejszego reflektorka? Z tego co czytalem reflaktory dają lepsze obrazy ale to przynajmniej powinien być achromat a nie wiem jakie ceną są takich reflaktorów, ogólnei lepsze są reflaktory czy reflektory?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak swoją drogą to sie zastanawiałem czy może by kupić jakiegoś mniejszego reflektorka? Z tego co czytalem reflaktory dają lepsze obrazy ale to przynajmniej powinien być achromat a nie wiem jakie ceną są takich reflaktorów, ogólnei lepsze są reflaktory czy reflektory?

 

refraktory sa fajne do planet i maja z reguly lepsza punktowosc obrazu w porownaniu z reflektorem dlatego tez zapewne byc moze lepiej beda wypadaly ciasne gromady kuliste ..ale generalnie do Deep Space lepszy duzy reflektor ..wszystko zalezy co bedziesz chcial ogladac ...w przypadku uniwersalnosci jako takiej wydaje mi sie ze reflektor o swiatlosile np. f 8 albo f 7 jest najlepszym rozwiazaniem..to sa typowo teleskopy srednioswiatlosilne czyli np. 150/1200 ..jesli planety to reflektor nie ma z reguly szans biorac pod uwage szczegolowosc powierzchni planet jaka daja refraktory

 

kwestia dobsona to powiem ci ze tez tak mialem hjak ty przed zakupem ...obawialem sie jak ja bede tym mial obserwowac ale wszystko sie skonczylo z chwila zlozenia telepa w pokoju ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.astrokrak.pl/sklep/product_info...products_id=180

 

jesli myslisz o refraktorze to spojrz jaka aperture bedziesz mogl kupic biorac pod uwage fundusze jakimi dysponujesz ..sprzet powyzszy z linka napewno nie jest uniwersalny a biorac pod uwage aperture tez dosc ograniczajacy obserwacje ..jesli dolozysz nieco bedziesz mogl kupic mniej wiecej cos takiego :

 

http://www.astrokrak.pl/sklep/product_info...products_id=338

 

jesli zas moglbys zakupic cos tego typu

 

http://www.astrokrak.pl/sklep/product_info...products_id=177

 

to moim zdaniem warto sie zastanowic :)

 

ja chcialem kupic teleskop w Astrokraku (teraz juz go niema) Refraktor 70 mm z Go to za 1100 zl i mi zdecydowanie odradzono na rzecz newtona 150 mm :)

Edytowane przez KOPER
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóź nie można mieć wszystkiego na pewno moj telep musiałby być jak najbardziej uniwersalny :/ dopiero potem po roku lub dwóch sprecyzuje co najbardziej mnie kręci, strasznie skomplikowana sprawa ;] No ja sie najprawdopodbniej zdecyduje na jakiś właśnie reflektorek f7 albo coś w tym stylu ale nie na dobsonie coś mi sie nie podoba :Boink: wole chyba statywik paralaktyk ale bez prowadzenia bo to za drogo. Myslem nad tym Meisserem 150mm co podalem linka wczesniej chyba bylby OK, ale nie wiem jakie inna sa tego typu telepy do 1000zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóź nie można mieć wszystkiego na pewno moj telep musiałby być jak najbardziej uniwersalny :/ dopiero potem po roku lub dwóch sprecyzuje co najbardziej mnie kręci, strasznie skomplikowana sprawa ;] No ja sie najprawdopodbniej zdecyduje na jakiś właśnie reflektorek f7 albo coś w tym stylu ale nie na dobsonie coś mi sie nie podoba :Boink: wole chyba statywik paralaktyk ale bez prowadzenia bo to za drogo. Myslem nad tym Meisserem 150mm co podalem linka wczesniej chyba bylby OK, ale nie wiem jakie inna sa tego typu telepy do 1000zl.

 

szczerze powiedziwaszy to ja sie zadko spotykam z teleskopami 150 mm na montazu paralaktycznym za 1000 zl w sklepach nowka :) ..prawde powiedziawszy to jeszcze sie nie spotkalem :)..chyba ze w niemczech :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcesz to kupuj z montazem :) 150mm na paralaktyku w Uniwersal kosztuje 1800 zl jak znajdziesz gdzies dobra 150 mm za 1000 zl nowke z montazem paralaktycznym to bierz :)

 

na moje oko to za granica na paralaktyku przy dolozeniu niewielkich pieniedzy moze udaloby Ci sie wyrwac 130 mm a w Polsce to gdzies 114 mm albo refraktor maks 80 mm

natomiast jesli chodzi o Dobsona za granica mozesz miec 200/1200 np. ta Synta ktora Ci podalem a w Polsce 150 mm

 

wybor nalezy do Ciebie :)

 

powodzenia :)

Edytowane przez KOPER
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.