Skocz do zawartości

Ujrzałem świat na nowo!


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panów (i Panie) w nowym roku.

Ten rok zaczął się dla mnie bardzo dobrze gdyż przeprowadziłem najwspanialsze obserwacje w moim życiu.

Ale zacznę od początku. Od zawsze nosiłem okulary lecz ostatnio 5-6 lat temu przestałem bo nie były potrzebne. Ale w ostatnim roku trochę się pogorszyło nie widziałem dalszych szczegółów ludzkich twarzy itp. oraz miedzy innymi rozmywało mi się światło( przy czym gwiazdki wyglądały jak mgławice i były bardzo słabo widoczne). Lecz w końcu wybrałem się do okulisty potem do optyka po okulary . no i pierwsze wrażenie szok ! widzę pojedyncze gałązki na drzewach(do tego pięknie ośnieżone) , litery na szyldach bez mrużenia oczu , naprawdę wspaniałe uczucie. Ale że zbliżał się sylwester to musiałem się przygotować i jakoś zapomniałem o tych wszystkich cudach. Lecz gdy wybiła północ i rozpoczął się nowy rok wyszliśmy wszyscy oglądać fajerwerki. I to było by nic specjalnego gdyby nie gwiazdy które akurat były bardzo dobrze widoczne w porównaniu z ostatnim miesiącem gdzie gwiazd w ogóle widać nie było. Stanąłem jak wryty i patrzyłem się w gwiazdy póki fajerwerki nie zadymiły całego nieba. Ale było to naprawdę wspaniałe uczucie i wszystkie zdjęcia teleskopu hubbla się chowają przy pięknie takiego nieba. Pierwszy raz w żuci zobaczyłem małe świecące punkciki a nie rozmazane plamki. Nawet Panowie się nie domyślacie jakie to były wtedy cudowne obserwacje.

 

Pozdrawiam

KamilM

 

P.S z tego przejęcia miałem dzisiaj dziwny sen w którym śniło mi się ze stojąc koło mego domu obserwuje gwiazdozbiór Oriona a w nim destrukcje jego "serca"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Cię świetnie rozumiem! Sam jestem ślepy. Wieczorem w sylwestra wypadło mi szkło z okularów. Byłem nieco podłamany. Ale zmotywowałem moich towarzyszy z podróży do Zakopanego, że jak nie naprawią mi tych okularów, to jutro sobie losują kto prowadzi moją kolubrynę. Tak się wystraszyli, że w końcu naprawili. Jaki byłem szczęśliwy, że znowu coś widzę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też przeżyłem takie odrodzenie. Od kilku lat nosze soczewki kontaktowe. Bez nich jestem bezużyteczny :blink: . Kilka miesięcy temu byłem u okulisty i okazało sie że wzrok znacznie mi się pogorszył. Gdy dostałem ,,nowe oczy'' zobaczyłem jaki ten świat piękny. Teraz moge normalnie oglądać telewizje, z daleka widzieć jaki autobus nadjeżdza, no i niebo - pojedyncze gwiazdki w plejadach itp....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slyszalem, ze takze w Polsce koryguja wady wzroku laserem i okulary bywaja niepotrzebne. :Beer:

Z drugiej strony jak oczy sa slabe to jakies inne zmysly sa duzo lepsze , moze sluchu , dotyku ?

Edytowane przez zbig
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie to wada wrodzona. Od małego mialem okulary tylko ze + a teraz mam -.

A szczerze mówiąz zapomniałem jak to fajnie nosic okulary a pozatym w nich jestem jak to mówi moja znjaoma: przystojniejszy :szczerbaty: .

Ja odzedziczyłem po ojcu lekki ubytek słuchu :huh: Czasami trzeba coś do mnie 3 razy powiedzieć bo nie wiem o co chodzi :szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja odzedziczyłem po ojcu lekki ubytek słuchu :huh: Czasami trzeba coś do mnie 3 razy powiedzieć bo nie wiem o co chodzi :szczerbaty:

Moje dziecko ma niedosluch . Nie jest to tak prosto, ze slabiej slyszysz i nic wiecej . Nawet nerw sluchowy slabiej uzywany zatraca swoje przewodnictwo . Aparaty sluchowe sa teraz dostepne na kase chorych . chyba do 16 lat przysluguja co 5 lat na dwoje uszu i wkladki do nich . Refundacja jest chyba do 1200 na jeden .

Ciezko sie przyzwyczaic do ich noszenia , dopiero po kilku miesiacach zauwazysz korzystne skutki . I to pod warunkiem ,ze fachowo je wyregulowali oraz Ciebie zdiagnozowali takze na prog bolu .

Pozdrawiam Zbyszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.