Skocz do zawartości

Zlot w centrum Polski w maju?


Pawel_Maksym

Rekomendowane odpowiedzi

Wszyscy piszą jak to było fajnie <_< a ja chcę napisać 3 smutne rzeczy: :unsure:

 

1) w niedzielę nie zjadłem z wami śniadania :blink:

 

2) musieliśmy wyjechać :szczerbaty:

 

3) odpadła mi noga od montażu :Boink:

 

a poza tym było fajnie :Beer:

 

ps. a mój U wcale nie dawał gorszych obrazów od innych telepów po mimo prostokątnego lusterka, a to że zmieniam w nim 90% elemntów to tylko taka mała ATM-owa nadgorliwość :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość saywiehu

TAK!!!

Lampka pokazał EQ-8 - MTO suwane po wyobleniach jego Suzuki, więc Astrokosmo dopiero pokaże :D

Swoją drogą MTO na moncie Suzuki było rewelacyjne i skuteczne !!! Słonko się podobało :)

Qrcze, ta noga to chyba maleńki problem dla spawacza... Swoją drogą większy problem miał właśnie Lampka z Autostarem od Meade. Mam nadzieję, że już jest OK.

 

Hmm.. jeszcze większy kłopot mam ja - cięęężko się zabrać do roboty po zlocie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qrcze, znamy się praktycznie z forum i kliku dni na zlocie a ja się czuję jak byśmy znali sie od wielu lat :D

 

I chętnie znów spotkał bym się z wami na obserwy :D

 

Jeżeli chodzi o moją tubę teleskopu , to jestem zdeterminowany i zrobię w niej jeszcze sporo zmian , natomiast co do statywu i montażu raczej miałem się nie zabierać ale z powodów finansowych nie mogę kupić nowego( samochód ) muszę się przeprosić ze starym i go naprawić a może usprawnić :rolleyes:

Edytowane przez astrokosmo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Kochani...

 

Nie było mnie tu na Forum przez chwilkę, a Wy już się tak wszyscy rozpisaliście...

 

Gratuluję przede wszystkim Alizar i Hanysiakowi ich wspaniałych relacji (Hanyś - nie przejmuj się ewidentną porażką w prowadzeniu latawca... :ha: - jeszcze się odgryziesz :ha: ...). I teraz rozumien już, że poświęcenie Alizar przy grze w siatkówkę było pochodną walki z latawcem... imponujące :)

 

Gratulacje dla Paralelluniverse za jej stronkę ze zdjęciami. (Jak widzisz Hanysiak zauważył "to coś" w Twoich zdjeciach, więc moja teoria nie musi tak całkiem być oderwana od rzeczywistości :) )

 

Dziękuję Ci Saywiehu za miłe słowa, ale przyjemność - jak zawsze gry gram na gitarze - w całości leży po mojej stronie...

 

A'propos "Postrafiam fszystkich tu zebranych..." - jestem w posiadaniu dowodu rzeczowego numer jeden w sprawie powołania papieża JP3 - tylko białego dymka z komina nie widać bo ciemno było :)

Nie wiem czy to da się tu umieścić na forumie, ale spróbuję...

 

Pozdrawiam Was wszytskich jeszcze raz i liczę na kolejne spotkania...

 

Strider

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TAK!!!

Lampka pokazał EQ-8 - MTO suwane po wyobleniach jego Suzuki, więc Astrokosmo dopiero pokaże :D

Swoją drogą MTO na moncie Suzuki było rewelacyjne i skuteczne !!! Słonko się podobało :)

Qrcze, ta noga to chyba maleńki problem dla spawacza... Swoją drogą większy problem miał właśnie Lampka z Autostarem od Meade. Mam nadzieję, że już jest OK.

 

Hmm.. jeszcze większy kłopot mam ja - cięęężko się zabrać do roboty po zlocie :(

Toż to było EQ-10 i do tego japoński. Waży prawie 900 kg!!! :banan: Szkoda tylko, że zdjęcia nie mam.

No niestety z Autostarem, a właściwie z silniczkami z Meade'a kłopoty mam nadal. Waham się co robić dalej. Czy rozkręcić sprzęt tracąc gwarancję, czy próbować go podłączyć do innego źródła zasilania (np. 12V zamiast 9V, co podobno działa i chroni przed spadkiem napięcia poniżej 9V), czy też sprawę załatwiać oficjalnie poprzez gwarancję. Na razie skłaniam się ku ostatniemu, bo nie jest to mój sprzęt podstawowy i mogę przeboleć jego brak na czas naprawy. A poza tym szkoda mi gwarancji.

Zgadzam się z Astrokosmo, zlot był świetny i mimo tego, że były to tylko dwa dni spędzone razem, coś zaiskrzyło między uczestnikami zlotu. Wiele dobrego dla atmosfery zlotu zrobił Paweł, ale i innym należą się ukłony :notworthy: . Ja przyznam, że bardzo duże wrażenie zrobił na mnie zbig swoją osobowością, życzliwością i fachowością.

Pozdrawiam

Piotr

PS. Wszystkie zdjęcia są świetne. Ja miałem ze sobą dwa aparaty, ale jakoś "nie było okazji" :szczerbaty: żeby je wyciągnąć.

Edytowane przez Lampka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..

No niestety z Autostarem, a właściwie z silniczkami z Meade'a kłopoty mam nadal. Waham się co robić dalej. Czy rozkręcić sprzęt tracąc gwarancję, czy próbować go podłączyć do innego źródła zasilania (np. 12V zamiast 9V, co podobno działa i chroni przed spadkiem napięcia poniżej 9V), czy też sprawę załatwiać oficjalnie poprzez gwarancję. Na razie skłaniam się ku ostatniemu, bo nie jest to mój sprzęt podstawowy i mogę przeboleć jego brak na czas naprawy. A poza tym szkoda mi gwarancji.

...Pozdrawiam

Piotr

PS. Wszystkie zdjęcia są świetne. Ja miałem ze sobą dwa aparaty, ale jakoś "nie było okazji" :szczerbaty: żeby je wyciągnąć.

 

W/g mnie sprzetu z marketu nie naprawia sie tylko wymieniaja na gwarancji . Podniesienie napiecia o 2- 3 V nie powinno gwarancji zniszczyc . Moze sprawdz na R14 czy R20? W razie czego do latarki beda. :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W/g mnie sprzetu z marketu nie naprawia sie tylko wymieniaja na gwarancji . Podniesienie napiecia o 2- 3 V nie powinno gwarancji zniszczyc . Moze sprawdz na R14 czy R20? W razie czego do latarki beda. :Beer:

Myślałem, żeby sprawdzić na akumulatorze żelowym 12V. Ale najpierw muszę dorwać jakiś miernik napięcia i zobaczyć, jak spada napięcie w czasie działania silniczka na standardowych paluszkach. Gdzieś u Weasnera http://www.weasner.com/etx/menu.html wyczytałem, że przyczyną takich kłopotów może być nawet za mocno skręcona obudowa ramion trzymających refraktor. Trochę się z nimi mocowałem, ale bez skutku. Nie chcę przesadzić z działaniami mechanicznymi, bo jeszcze jakieś gwinty pozrywam czy co i będzie wiadomo, że majstrowałem.

Jest to niestety dosyć delikatna i czuła na przeciążenia konstrukcja. Ale i tak już jestem zarażony GOTO i nawet jakbym się kiedyś miał pozbyć ETX ze wględu na jego słabość, to GOTO będzie za mną chodzić.

Edytowane przez Lampka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość saywiehu
Toż to było EQ-10 i do tego japoński. Waży prawie 900 kg!!! :banan: Szkoda tylko, że zdjęcia nie mam.

Lampka nie obraź się, ale Astrokosmo ma "deczko więkciejszy" montażyk :D :D :D

A rada ode mnie - zasuwaj do serwisu / sklepu / marketu, czy gdzie tam trzeba!!! Szkoda twoich nerwów

:Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tak. :D

Nawet znacznie większy.

A z ETX-em, to nie takie proste - bo sklep w Czechach. Na razie macam sprawę przez polskiego Lidla, ale z zasilaniem i tak muszę sprawę wyjaśnić. Jak coś ruszę, dam znać.

PS. Niezłe masz "satelity" w awatarze. :D

Edytowane przez Lampka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

;)

aktywna jak zawsze.... ;)

 

to kiedy następny zlot? ustaliliśmy??

 

Potwierdzam, cholernie aktywna z Ciebie kobitka.

 

Co do zlotu to może u mnie, mam pola, lasy, hotel, restauracje, i czyste niebo no i przyroda zdjęcie z przed godzinki.

10.05.2006_037.jpg

10.05.2006_034.jpg

Edytowane przez grzybek80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w tym roku na pewno na Kudłach nie będę ze względu na ślub. Ale maając troszkę wolnego czasu w wakacje mam zamiar odiwedzić kilka kwaterek ze strony www.astroturystyka.pl .Kilka osób z naszego PTMA mówiło, że niektóre kwatery mają wyśmienite niebo w każdym kierunku a do tego świetny standard w świetnej cenie!.

Ale Kudłacze i tak zawsze będą górą. Jak by nie było mam klucze do tamtejszej budki obserwacyjnej...

 

Paweł Maksym

 

 

Mam pomysł, skoro po tych wspólnych przejściach jesteśmy już jak rodzina, to może wprosimy się na ten ślub do Maxa a potem zabierzemy się z nim w podróż poślubną? Na pewno wybrał sobie jakieś niezłe miejsce z fajnym niebkiem. A co on sobie myśli, że tak się łatwo wykpi od wspólnego wyjazdu? Ja bez niego takiego wypadu sobie nie wyobrażam, a i jemu będzie raźniej w nocy spoglądać w niebo... No bo przecież Max, chyba nie zamierzasz marnować takich pięknych letnich nocy na cokolwiek innego... ;))

 

A tak serio Max, to który kościół i kiedy mam odwiedzić, by być świadkiem tej wiekopomnej chwili?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość saywiehu
Właściwie chciałem napisać Komety, ale one takie kapryśne.

Tak, komety kapryśne bywają...

 

A nawet czasem się rozlatują :ha:

Więc to nie to!

 

Satelity... też bym dyskutował. Któż wymierzy elongacje???

 

Może punkty podparcia ???? :D

"Dajcie mi punkt podparcia a uniosę Ziemię!"

A DWA PUNKTY ?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pomysł, skoro po tych wspólnych przejściach jesteśmy już jak rodzina, to może wprosimy się na ten ślub do Maxa a potem zabierzemy się z nim w podróż poślubną? Na pewno wybrał sobie jakieś niezłe miejsce z fajnym niebkiem. A co on sobie myśli, że tak się łatwo wykpi od wspólnego wyjazdu? Ja bez niego takiego wypadu sobie nie wyobrażam, a i jemu będzie raźniej w nocy spoglądać w niebo... No bo przecież Max, chyba nie zamierzasz marnować takich pięknych letnich nocy na cokolwiek innego... ;))

 

A tak serio Max, to który kościół i kiedy mam odwiedzić, by być świadkiem tej wiekopomnej chwili?

 

Możecie liczyć na anons oficjalny ale jak by co to - Bedoń 14.10.2006 godz. 19

 

Paweł Maksym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba mi się jednak nie udało.

Jesli ktoś ma pomysł jak mogę tu zamieścić plik mpeg ważący 20,1 Mb to proszę o podpowiedź...

 

P.

 

Strider jakby co to mam przeciez te Twoje filmiki, bo je ukradłem niepostrzeżenie z Twojego laptoka. Trzeba to będzie skompresować jakoś, a najlepiej to wyciąć tylko dźwięk (no i tak nic nie widać) i powstanie kilkuset kilobajtowa MP3. Jak ktoś ma jakiś szybki pomysł, albo nazwę programu to niech podeśle mi albo Striderowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki - już wszystko jest pod kontrolą... przerobieniem tego filmu na mp3-kę zajmie się Paralelluniverse bo jest w tym specjalistką :)

Jak tylko będzie gotowa to odpowiedni pliczek się tu u nas pojawi

(a co do "kradnięcia" to było za wiedzą i zgodą więc się nie liczy - drogi Leonku...)

 

Za wproszeniem się na ślub do Maxia ja głosuję obiema rękami... może po prostu ustalimy jedyny w swoim rodzaju ZLOT na dzień 14.10.2006 w miejscowości Bedoń (gdziekolwiek to jest) i że zaczynamy o godz. 19...

Co Wy na to?

Maxiu - znajdź jedną dobrą wymówkę, albo przekonaj nas, że w nocy będziesz spał!!! :banan:

 

Ja już kombiuję urlop :)

 

Pozdrawiam znad morza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki - już wszystko jest pod kontrolą... przerobieniem tego filmu na mp3-kę zajmie się Paralelluniverse bo jest w tym specjalistką :)

 

Dzięki Srider za docenienie mojej osoby. Ciesze się, że choć w tym temacie mogę się na Forum wykazać... :) Trochę bawię się w te klocki, toteż programy odpowiednie do przeprowadzenia tej operacji posiadam...

 

Mam tylko nadzieję, że jak zamieszczę tu to .mp3 to będziecie mogli później je sobie sciagnąć...

JPIII.mp3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość saywiehu

Oj, 4 minuty po zamieszczeniu postu: 3 ściągnięcia!!!

Paralleluniverse: :notworthy:

A odpowiadając na pytania w sprawie zlotu: i u mnie jest to możliwe. Dziś namierzyłem "zieloną szkołę" w moich okolicach, w extra miejscówce, z fajnym zapleczem noclegowym i gastronomicznym. Nawet jest 20 "górali" do wypożyczenia! Nie wiem jak z kosztami, ale myślę, że to będzie to "dyskutowalne", bo budynek jest własnością Starostwa Powiatowego, które już wykazało spore zainteresowanie dla astro. He, w razie czego poszukam czegoś innego. W każdym razie z czystym sumieniem mogę polecić to "moje" niebo!!!

A co do ślubu Pawła... tak jakoś rodzinnie nam sie porobiło, więc szkoda byłoby odpuścić!

:Beer:

12 minut... 5 ściągnięć :)

Edytowane przez saywiehu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.