Skocz do zawartości

Zlot w centrum Polski w maju?


Pawel_Maksym

Rekomendowane odpowiedzi

Oj, 4 minuty po zamieszczeniu postu: 3 ściągnięcia!!!

Paralleluniverse: :notworthy:

 

Tyle, że te sciagniecia to tylko dzieki Maxowi, który potrafi zadziwiać swoją genialną pamięcią i dzieki Striderowi, który znalazł sie w odpowiednim miejscu, w odpowiednim czasie i z odpowiednim sprzetem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękujemy Ci Droga Paralelluniverse... - wtajemniczeni będą cieszyć się z tego pliku jak małe dzieci, a tym, co nie do końca pojmują o co chodzi - przedstawiamy relację z wyboru Papieża Jana PAWŁA (Maxyma) Trzeciego, który miał miejsce w miejscowości Bukowiec w roku 2006 A.D.

Historia tworzy sie za Waszymi plecami...

 

Pozdrawiam

 

PS.

Prom Kosmiczny składa się z trzech głównych komponentów...

1) Promu właściwego

2) ładunku

3) paliwa

 

Jeśli którejś z tych rzeczy nie bedzie to start nie nastąpi, dlatego rola zarówno Pawła, skromna moja, i Twoja Paralell'ku jest równie ważna. Start mp3-ki nastąpił dzięki nam trojgu w takim samym stopniu i Twojej roli bym tu mimo wszystko nie umniejszał (rozumiem wrodzoną skromność... :) )

 

Papatki

Edytowane przez Strider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...przedstawiamy relację z wyboru Papieża Jana PAWŁA (Maxyma) Trzeciego, który miał miejsce w miejscowości Bukowiec w roku 2006 A.D. ...

 

Wiecie co...

Trzeba coś wyjaśnić...

To nagranie jest wyrazem mojej fascynacji historią Papiestwa. Jestem wielkim fanem zapoznawania się z konstytucjami apostolskimi, procedurami postepowania np. podczas shizmy itp. ...

Tak więc nie jest to kpienie, z mojej strony, a jedynie takie mentalne ujawnienie moich marzeń z dzieciństwa, że zostanę Papieżem.

Niech to (wybór imienia) będzie też wyraz tęnsknoty za pewną w historii Papiestwa wyjątkową postacią.

 

Kochani co do Bedonia to jest on odalony o 4 km od Bukowca - mała, stara świątynia wśród drzew.

Tak więc możecie zrobic sobie w sumie zlocik...w Bukowcu

Ja myślałem o zrobieniu zlotu w ostatnim tygodniu października.

 

Pozdrawiam

Paweł Maksym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawle myśle, że nikt Cię o świętokradztwo nie zamierzał posądzać.....zwłaszcza gdy ktoś gościł na Twojej stronie :)

 

 

no właśnie miałam mniej zorientowanym wyjaśnić, że do Bedonia to z Bukowca rzut beretem...

(po warunkiem, ze nie bierzemy pod uwagę Bukowca, z którego połowę ludności Grzybek zaprosił na nocne obserwacje :banan:, bo wtedy droga znacznie się wydłuża)

;)

Grzybku - pozdrawiam Cię serdecznie i wiedz, że uśmiech nie znika z mojej twarzy,

ilekroć przypomni mi się Twoja opowieść :ha:

 

 

 

Pawle, wygląda na to, że skoro tak u nas rodzinnie, to musisz większą rodzinę przewidzieć w planach na uroczystość zaślubin....

i coś wygląda na to, że będa tu tacy, co spróbują upiec przy tym ogniu jeszcze pieczeń zwaną zlotem :)

co z mojego punktu widzenia jest całkiem sprytnym pomysłem, ale Kochani, obawiam się, że Paweł nie będzie miał do tego kompletnie głowy...więc dajmy mu czas dla siebie i Kasi, a spotkamy się pod koniec października..

czego ja już nie mogę się doczekać.... :)

Edytowane przez sumas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja biję się w pierś jeśli coś co powiedziałem zabrzmiało niewłaściwie.

Pawełku mam nadzieję, że nie masz do mnie żalu - ja naprawdę nie miałem nic złego na myśli, a juz najmniej to, że robisz sobie żarty...

 

Zresztą uważam, że to co powiedziała Alizar (tu serdeczne pozdrowienia) wystarczy za hamulec dla tych co chcieliby to przeciwko Tobie wykorzystać.

 

Odnośnie zlotu w Bukowcu... całkiem na serio możnaby podejść do tego zagadnienia, ale znaczący głos należy do samego Pawła. Termin proponowany na koniec października jest jak najbardziej do przyjęcia, bo przecież członkowie licznej Astrorodziny z werwą i ochotą w sercach 14.10 i tak znajdą drogę do małej starej świątyni wśród drzew...

 

tam dam da dam... tam dam da dam (Mendelson)

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja biję się w pierś jeśli coś co powiedziałem zabrzmiało niewłaściwie.

Pawełku mam nadzieję, że nie masz do mnie żalu - ja naprawdę nie miałem nic złego na myśli, a juz najmniej to, że robisz sobie żarty...

 

Zresztą uważam, że to co powiedziała Alizar (tu serdeczne pozdrowienia) wystarczy za hamulec dla tych co chcieliby to przeciwko Tobie wykorzystać.

 

Odnośnie zlotu w Bukowcu... całkiem na serio możnaby podejść do tego zagadnienia, ale znaczący głos należy do samego Pawła. Termin proponowany na koniec października jest jak najbardziej do przyjęcia, bo przecież członkowie licznej Astrorodziny z werwą i ochotą w sercach 14.10 i tak znajdą drogę do małej starej świątyni wśród drzew...

 

tam dam da dam... tam dam da dam (Mendelson)

:)

 

Piotrze no co Ty...

Po prostu Twój post był ostatni ze wspominających o JPIII totez jak Marszałek Grazinni zastosowałem taktykę działań wyprzedzających i ewentualne komentarze zgniotłem w zarodku.

 

Pozdro

Paweł Maksym

 

PS

Rerekumkumie czy straconą przedpłatę odesłać na to samo konto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W imieniu zony pragne podziekowac za zyczenia dla niej .

Dla mnie wyjazd na zlot okazal sie bardzo oplacalny :Beer: . Bozena sfinansuje w znacznej czesci montaz do mojej tubki . tylko z tej przyczyny, ze podobal sie jej zlot. Teraz problem jaki montaz . EQ5 caly sfinansuje , ale moze lepszy? Jaki polecacie? :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość saywiehu
A co tam jeszcze jedna podrasowana fota :banan:

Heh, toż to prawie "plan bitewny" :D

Ale wrażenie dobre robi... hmmm.... tydzień minął... ja myślami jeszcze tam :rolleyes: Tydzień minął... znaczy się o tyle mniej do następnego Bukowca :banan:

 

To się pochwalę przy okazji: po przemyśleniach gwałtownych a skomplikowanych, wczoraj kupiłem w DO Syntę 8" na Dobsie. Dostawy spodziewam się najpóźniej we wtorek.

Grzybek - może Fan Club Synciarzy Na Dobsie założymy ? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się pochwalę przy okazji: po przemyśleniach gwałtownych a skomplikowanych, wczoraj kupiłem w DO Syntę 8" na Dobsie. Dostawy spodziewam się najpóźniej we wtorek.

Grzybek - może Fan Club Synciarzy Na Dobsie założymy ? :D

Gratulejszyn!!! :Beer:

Właśnie się zastanawiałem czemu pogoda się nagle zepsuła.

PS. Kupować większy samochód na następny zlot, czy przyjeżdżasz własnym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość saywiehu
Gratulejszyn!!! :Beer:

Właśnie się zastanawiałem czemu pogoda się nagle zepsuła.

PS. Kupować większy samochód na następny zlot, czy przyjeżdżasz własnym?

Hahaha... już widzę siebie w tym ścisku w pociągu Toruń - Bydgoszcz z Syntą! Oj, ale Lampka poważnego problemu dotknąłeś: nooo.... teraz to jeszcze jedno autko do kompletu muszę !!! Żeby naklejek mi tylko starczyło :D

A co do pogody, to nie powiem - cwanie wydumałem. Zakup w piątek po południu, więc już nie wyślą. Sobota, niedziela, poniedziałek na chmurwy... a pooootem JAZDA :D

 

Hanysiak, kup se chłopie cuś normalnego, to cię przyjmiemy :banan:

 

A tak a propos Synty, to jestem taki bardzo staroświecki, zupełnie no-trendy! Na hmmm... pewnym forum astronomicznym znalazłem informację, że Synty to owszem, 2 lata temu to był może i sensowny sprzęt, ale jest już przestarzały. Natomiast teraz kupuje się te nowe Meade LightBridge. Zaraz potem był link do strony jednej z firm, sprzedających sprzęt... na literę... zgadnijcie??? Pokazywałem tego linka na czacie, ale teraz nie mogę go znaleźć... Tajemnicza sprawa :ha: Dodam, że topic był pisany przez kobietę, chcącą kupić telep do wspólnych obserw z małymi dzieciakami. Reklama dźwignią handlu ???

P.S. Komentarz: pewnych rzeczy NIE WOLNO robić. Qrcze, nie chodzi mi ZNÓW o firmę, tylko o sposoby!!!

Edytowane przez saywiehu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

saywiehu , Synta rzeczywiście jest jak za tę cenę nie do przebicia zarówno jakość jak wykonanie-śmiało można ją polecać ciągle nowym pytającym sie astroforumowiczom.

Szukacz również bardzo dobry-ostry i bardzo jasny obraz.

 

Pozostaje kwestia ewentualnego przyzwyczajenia sie do dobsa o czym wspominał niejaki Paweł M. ale ja uważam że jeśli ktoś kocha niebo to i astrofoto pokocha a wtedy warto pomyśleć o paralityku z napędem ( nie mylić z GO TO ).

 

Uważam że poza lornetką którą każdy powinien posiadać np. 7x50 taki teleskop jak Syncia 200 mm do nauki odnajdywania DS jest idealna, a i planetki nieźle widać. Ma ci ona też i pewną wade jeśli chodzi o prowadzenie dobsa ale znając twoje umiejętności saywiehu poradzisz sobie z tym , no i oczywiście podziel sie tym na forum bo na pewno nie jedna osoba myślała o usprawnieniu tej niedogodności.

 

Grzybek fota extra .

 

Jeśli ktoś miał wątpliwości co do jakości obrazów uzyskiwanych w moim U 170x900 to niech spojrzy na fotkę Grzybka , widać na niej wyraźnie jak pewien młody Kopernik z łódzkiego PTMA oddaje mu pokłon-a to nie byle kto - sam szef :D

 

Teleskop był w tym momencie ustawiony na Alkora i Mizara celem ich rozdzielenia co nie było tródne inna sprawa to epsilony w Lutni przy 200x rozdzieliły sie ale w danym momencie pogoda nie rozpieszczała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość saywiehu

Po tom w Bukowcu był, coby czynić przygotowania celem opanowania Mr. Dobsona. Za co Grzybkowi dzięki, że Syntę tam miał : jak nikt nie widział, to kręciłem tą rurą w te i wef te ;) No, oczywiście krzywdy jej nie robiłem!!!

A Astrokosmo : noo... myślę co by tu wykombinować. Ale ten rok nie sprzyja poważnym przedsięwzięciom, mam ich już za dużo na tym moim łbie!

 

Z kolei w doborze sprzętu wieeelkie zasługi położył Sumas. Na czacie jasno wyłożył, że w warunkach zlotowych po ciemku można trafić TYLKO do... białego telepa :D Hmmm... Sumas, waliłem ci PW po PW, a tyś mi naprawdę pomógł, z cierpliwością przedszkolanki. Salut!!!

P.S. Oczywiście w Bukowcu byłem przede wszystkim po coś innego!

Edytowane przez saywiehu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbig twoja armata dawała naprawdę dobre obrazy po mimo iż poleciała warstwa na lustrze.

Jeśli ja napylisz ponownie to uważaj żeby ci oczy na DS-kach nie wypaliła :D że o planetkach nie wspomnę.

Dziekuje.

Cenie bardzo Twoja opinie i odnosnie montazu tez . Dlatego za innym sie rozgladam . Choc z montazem poczekam na jakas okazje . :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tom w Bukowcu był, coby czynić przygotowania celem opanowania Mr. Dobsona. Za co Grzybkowi dzięki, że Syntę tam miał : jak nikt nie widział, to kręciłem tą rurą w te i wef te ;) No, oczywiście krzywdy jej nie robiłem!!!

A Astrokosmo : noo... myślę co by tu wykombinować. Ale ten rok nie sprzyja poważnym przedsięwzięciom, mam ich już za dużo na tym moim łbie!

 

Z kolei w doborze sprzętu wieeelkie zasługi położył Sumas. Na czacie jasno wyłożył, że w warunkach zlotowych po ciemku można trafić TYLKO do... białego telepa :D Hmmm... Sumas, waliłem ci PW po PW, a tyś mi naprawdę pomógł, z cierpliwością przedszkolanki. Salut!!!

P.S. Oczywiście w Bukowcu byłem przede wszystkim po coś innego!

 

Jak to biały , a żółtego to nie widać <_< sumas chyba dawno U nie widzał na polu, a może wogule nie widział-trza go doinformować :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość saywiehu
Jak to biały , a żółtego to nie widać <_< sumas chyba dawno U nie widzał na polu, a może wogule nie widział-trza go doinformować :D

Po mojemu:

ŻÓŁTY MOŻE BYĆ :Beer:

Ale i tak białego nie przebije... B)

Choć spotkałem się ze stwierdzeniem, że w naprawdę ciemną noc najlepiej widzocznym kolorem jest CZARNY. Co prawda dotyczyło to widoczności na wodzie, a i nie sprawdzałem, ale po zastanowieniu - coś w tym może być :mellow:

A w pewnych stanach zaangażowanych zlotowo ;), to i biały może być potencjalnie niedostrzegalny :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość saywiehu
W imieniu zony pragne podziekowac za zyczenia dla niej .

Dla mnie wyjazd na zlot okazal sie bardzo oplacalny :Beer: . Bozena sfinansuje w znacznej czesci montaz do mojej tubki . tylko z tej przyczyny, ze podobal sie jej zlot. Teraz problem jaki montaz . EQ5 caly sfinansuje , ale moze lepszy? Jaki polecacie? :Beer:

Zbig, mając już sensowny sprzęt (a masz), nie namyślałbym się, tylko odkładał na coś z wyższej półki, minimum HEQ-5, jak nie na "szósteczkę". Darowiznę :D od żony potraktowałbym jako pierwszą ratę. Ech, miejże cierpliwość, bo na następnym Bukowcu chcę widzieć spore postępy :) Sam, jak widzisz, staram się jak mogę ;)

Te droższe montaże mają jedną kapitalną zaletę: można na nich będzie wieszać cięższe sprzęty.

A skoro żona dziękuje za pozdrowienia - ach, pozdrówże ją drugi raz B)

 

P.S. No mam nadzieję, że Hanysiak się nie obraził!!! Jakby co - żart to był!

 

Ale i tak nie przyjmiemy :D

 

A skoro już tak się rozgadałem dziś, to NIE MOGĘ nie podziękować Leonowi-Muzykowi za przesłanie płytek z fotkami i filmami ze zlotu. Oj, te beery to publicznie przyobiecuję !!!

Edytowane przez saywiehu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.