Skocz do zawartości

Zlot w centrum Polski w maju?


Pawel_Maksym

Rekomendowane odpowiedzi

Zakładam ankietę by się wstepnie zorientować w zainteresowaniu. Powiem tyle miejsce tanie 10 zł za noc, sala niestety zbiorowa ale za to super klimatyczne miejsce, horyzont w każdym kierunku czysty i dostęp do prądu. Niebo no powiedzmy średnie ale warto.

Paweł Maksym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem konkretnie o 2 weekendzie lub weekendzie przed 1 maja, który w tym roku jest poniedziałkiem.

Miejsce jest fajnie położone. Dośc blisko Łodzi ale ona jest na N i nie świeci za bardzo. W pobliżu zamawiamy obiady domowe w niewielkiej cenie. Blisko jest pare atrakcji turystycznych.

Może byc fajnie. jedyne alemax. liczba uczestników to ok. 35 osbób. To znaczy są inne noclegi tyle, że droższe i ok. 5 km od miejsca zlotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod sama Lodzia to moze byc cienko ale jak spogladnac na zalaczona mapke, to jest szansa na wyskrobanie kawalka nieba. Szczeg. interesujaco wyglada plama ciemnosci miedzy Wa-wa a Lodzia i na NW od Lodzi.

 

Pozdrawiam.

 

PS. Pawel, gdzie dokladnie chcesz nas wywiezc?

Polska_lp.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zlot miał by się odbyć w Bukowcu koło Andrespola.

Niebo jest średnie. Jak by to określić - drogę mleczną widać bez problemu, gołym okiem M31 zawsze widać, M42 też natomiast M13 widać aż do W. Najgorsze niebo jest w kierunku N-NNW bo tam jest Łódź.

Tak jak pisałem dużą zaletą miejsca jest to, że jest to piękny teren - można zabrać rowery, jest bardzo łątwy dojazd, jest tanio myślę, że 10 zł za nocleg to nie dużo. Na dodatek w każdym kierunku horyzont odkryty (no może minimalnie W zakryte - 3 drzewa) ale mamy do dyspozycji kawał ogromny kawał łąki gdzie można się rozstawiać do woli. Dostęp do prądu jest, na miejscu jest internet. Wynalazki typu BlueConnect idą bardzo dobrze a ponoc na wiosnę ma tam być dostępny UMTS. Jak ktoś bardzo chce niedaleko (5km) jest elegancki hotel z super jadłem. No i w ciągu zlotu zainteresowanych zabieram do mojego miejsca pracy - planetarium w Łodzi.

Jeśli będzie istote zainteresowanie to zrobimy to spotkanie.

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja bym sie z dzieckiem pewnie chcial wybrac. Ale to czy, gdzie i jak bysmy nocowali, to bedzie do obgadania dopiero jak dost. szczeg. noclegowni. Wspominales o zbiorowej sali, fajnie, ale nie dla dziecka ktore chce spac, a dookola wszyscy tankuja browar :rolleyes:

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że dla dziecka i dla tankujących znajdzie się miejsce!

Miejsca jest dużo sala do spania może być tylko do spania a spotkania w przypadku niepogody możnazrobić w innej też komfortowej sali. Do dyspozycji możemy mieć cały były dworek szlachecki!

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to ten zaznaczyłem elipsą teren, który jest do naszej dyspozycji.

Kropkami odgraniczyłem obszar, który jest (mimo iż zaznaczyli, że zabudowa miejska) zabudową niemal wiejską. Kto był w Łodzi na brzegówkach Andrespol - Kurowice lub Wiskitno - Bedoń ten pamięta mrowie domeczków.

Widać na mapce rzeczkę - ona nie przeszkadza nie unosi się od niej mgła.

Paweł

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze, że mozna sie wybrać na największe targowisko w Europie między pobliskim Rzgowem a Tuszynem - mozna tam często kupić od ormian okularki Nowosybirskoje a i wiel innych rzeczy od super takich firmowych ciuszków aż po ekskluzywne perfumki.... :Boink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.