Skocz do zawartości

Chłodzony EOS 300D


Tom-cio

Rekomendowane odpowiedzi

Wreszcie skończyłem opis modyfikacji aparatu Canon EOS 300D do celów astrofoto i mogę to upublicznić!

Modyfikacja polegała na:

 

1). wyciągnięciu oryginalnego filtra matrycowego Canon'a, który dość skutecznie blokuje to, co nas najbardziej interesuje,

2). dodaniu chłodzenia matrycy na wzór profesjonalnych kamer CCD.

 

Wstępne testy i pierwsze efekty w postaci fotek wykazały pełen sukces modyfikacyjny.

Zapraszam do lektury na moją nową stronkę: http://www.astro.4up.pl/modyfikacja.htm

prosząc jednocześnie o wyrozumiałość, ponieważ to moja pierwsza stronka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

absolutny hardcore!! :notworthy::notworthy:

fantastyczne!!

noo to teraz foty z godzinowymi ekspozycjami czekają nasze oczy :)

wow :helo:

a przy okazji, malutka uwaga może, w pkt.2.B. opisu na Twojej stronie:

"...antyglonowy polimer , zabezpieczający system przed korozją.."

on głównie chroni przed powstawaniem glonów w instalacji chłodzenia,

mam takie w kompie i po paru miesiącach pokazały mi się takie zielone "gluty", mimo wlania tam destylowanej wody i tego płynu, się zmądrzyłem i następnym razem, przegotowałem destylowaną wodę (sic!) :Boink: , wyparzyłem rurki i blok wodny i mam spokój, oby Tobie się coś takiego nie przytrafiło, bo te glony potrafią zatrzeć pompkę, która nota bene nie jest najwyższych lotów (CPC daje jakieś akwariowe do swoich systemów) i mam nadzieję, że nie stosowałeś żadnych elementów alu wewnątrz tej instalacji, bo w połączeniu z miedzią, to będzie źródłem korozji.

pozdrowienia

 

a jeszcze się spytam :D

 

różnica darków między między "przed" a "po" jest niesamowita :helo:

ale właśnie to paskudne zaświetlenie prawej dolnej części kadru, pochodzące prawdopodobnie od jakiegoś scalaka obok matrycy, w rzeczywistości to chyba będzie lewy, górny róg :unsure: matrycy,

Tom-ciu nie próbowałes czasem z tym może jakoś powalczyć?

jakiś radiator może, czy tam wogóle jest jakiś scalak, może z drugiej strony PCB?

Edytowane przez sumas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Świetna robota! Nigdy czegoś takiego nie widziałem.

Przy kodakowskim czipie w sbigu schładzanie poniżej -20 stopni raczej nie ma sensu. Przy tej temperaturze szumy już są bardzo małe. Podejrzewam, że peltier, którego używasz ma podobną wydajność, gdyż zakres otrzymywanych temperatyur jest podobny. Oprócz upalnych czerwcowo-lipcowych nocy zawsze możesz schłodzić do -20. Ustawiając zawsze tę samą temperaturę nie musisz rozbudowywać biblioteki darków. Używasz tylko tych zrobionych dla jednej temperatury. Oczywiście różnych dla różnych czasów. Ale to napewno sam wiesz doskonale. Jeszcze raz gratulacje:)

 

Tiamat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
Gdybyś miał jakieś porównawcze zdjęcia tego samego obiektu z ST i EOS-a to daj proszę.... bardzo jestem ciekaw... generalnie jak w praktyce wyglada różnica czułości przy gotowych obrazkach miedzy jednym a drugim.

 

Takiego porównania nie mam, ale z pewnością wypadnie wprostproporcjonalnie do różnicy w cenie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na wszelki wypadek, może się jeszcze komuś przyda:

serwisówka do Canona EOS 300D: http://thefotogeeks.com/diagrams/Canon_Dig..._Rebel_300D.pdf (plik 11,3 MB)

....

i jeszcze do 20D: http://clientinfo.jarvisintl.com/EOS_20D.pdf (2,8MB)

 

Masz może link do takiej samej instrukcji, ale do 400D ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.