Jump to content
Sign in to follow this  
dRvECtoR

Antares i Arktur

Recommended Posts

Mam zamiar kupic ktorys z tych teleskopow i chcialbym uslyszec opinie na ich temat, moze jest ktos kto jest wlascicielem ktoregos z nich ??

chodzi mi o to jak kazdy z nich nadaje sie do planet i do deep sky.

pozdrawiam

Guest

A Arktur to też januszowy sprzęt?

Guest

Ciekawe ile to cacko waży? (tubus - dobson)...jakieś szczegółowe dane [jak w przypadku Antaresa (230/1200-1500) i Syriusza (330/1500)]?

Guest Janusz_P.

Masy i wymiary oczywiście też pośrednie pomiędzy Anteresem i Syriuszem !!!

Niebawem będzie w normalnej ofercie z pełnymi danymi!!!

Guest

Witam

Piszcie cos więcej na temat tych teleskopów jestem takie ciekawy . :)

Guest

Wiem od Janusza, że Arktur jest z 3 kg cięższym tubusem i o kilogram cięższym Dobsonem...(czyli ma odpowiednio 20kg i 13kg)...

A resztę można wyliczyć sobie samemu - ho-ho-ho - czyli max. pow. 540 co daje ponad 15.5 mag zasięgu...(chyba dobrze się nauczyłem logarytmów ;D ?)

a zresztą Janusz szykuje info...

ho ho ho Arktura juz lubie, jestem w trakcie zbierania kasy, heh tylko ta odleglosc ode mnie do krakowa.....

Z Kudowy masz bliżej do Wrocka . U nas stoi Syriusz jak żywy . Ma nawet elektroniczy napęd   :D . Zapraszam .

Guest

A mnie to nikt nie pociesza? ;D Ja szykuję się do przejechania całej Polski za teleskopem...uchucha...

A ja zbieram na Antaresa chociarz gdy już mi będzie brakowało tak z 800zł do Arktura to dozbieram na większego. Może za rok..dwa...

Guest

Na razie zastopuję może na Arkturze. Te ponad 50 kg mnie przeraża :o A działeczki nie mam :( - chociaż jest w planach, ale jak ją kupić skoro na paralaktyka z napędem mnie nie będzie stać ;) Może gmina sprzedaje jakieś 10 m2 za miastem ;D ;D

Z Kudowy masz bliżej do Wrocka . U nas stoi Syriusz jak żywy . Ma nawet elektroniczy napęd  :D. Zapraszam .

hmmm... no wlasnie tak sie zastanawiam czy sie kiedys do was nie wybrac.

a moze wy organizujecie jakies wypady w te okolice, jesli tak to z mila checia sie tam zjawie,

tylko powiedzcie kiedy i gdzie ????

ale glownie to chodzilo mi o to, ze daleko bede mial jak bede kupowal ktorys z tych teleskopow,

przeciez bede musial sie jakos po niego pofatygowac. busa swojego mam, takze waga teleskopu

i rozmiar mnie nie przerazaja, ale odleglosc to juz cos...

pozdrawiam.

Guest
Z Kudowy masz bliżej do Wrocka . U nas stoi Syriusz jak żywy . Ma nawet elektroniczy napęd  :D. Zapraszam .

A bliżej Mazur takowego nie ma???

Guest

I stało się ciało - poszło zamówionko na Arktura... ;D ;D ;D

Gratulacje Marcin :)

Kiedys nadejdzie ten dzień, że i ja tak napiszę ;D

Jak długo będziesz czekał?

No teraz to sobie popatrzysz na co będziesz chciał! 270mm piechotą nie chodzi. Oby Ci dobrze służył.

Guest

Dzięki MarcusII i Oscarze! może dzisiaj (jutro) dostanę info co do terminu.

Zamówiłem szukacz z nasadką kąt. i krzyżem. Reszta dodatków na miejscu...mam kolorowy zawrót głowy z tymi złączkami i redukcjami ;)

No i chyba kupię na miejscu barlowa 2x foto-wizualny (Astrokrak) 2" za 215 zł ...przydały się dodatkowe fuszki ;D ;D ;D

Z moich doświadczeń wynika, że na akcesoria idzie majątek, ale ile to przyjemności tak dokupować i dokupować :D

Guest

Przerażasz mnie ;D ale jest spoko - póki job jest to i dam rady :))

I co? Na kiedy będzie ten telep Marcinie?

Zawsze to lepiej na okular wydać niż na piwo albo co najgorsze na dziewczyny ;)

Guest
I co? Na kiedy będzie ten telep Marcinie?

Za miesiąc - akurat mam tydzien urlopu!!!!!!!!!AAAAAAAAAAAAAAA-HA-HA!!! ;D 8) ;D

Guest
Zawsze to lepiej na okular wydać niż na piwo albo co najgorsze na dziewczyny ;)

:'( STETY-NIESTETY!!! dżizus aż mniĘ ślina pociekła - Oscar musiałeś...!! ;) ;D

Teraz tak myślu i myślu jakie by tu 2" okularki kupić...[plotki niosą ;) ;D , że 2" są najlepsze tylko o większych ogniskowych - to prawda?...po cichu liczę na opinię Janusza...ale tak między nami... ;))]

Ano tak to wyszło z tej dyskusji o 2 calowych, że poniżej 20mm to już bez różnicy (taką przynajmniej ja konkluzję wyciągam z tamtej dysputy). Czyli ze dwa 2 calowe, dwa po 1,25 cala, zoom i barlow x2 i x3. To tak na początek ;) Potem Nagler oczywiście albo Pentax.

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.