Skocz do zawartości

Antares i Arktur


dRvECtoR

Rekomendowane odpowiedzi

Mam zamiar kupic ktorys z tych teleskopow i chcialbym uslyszec opinie na ich temat, moze jest ktos kto jest wlascicielem ktoregos z nich ??

chodzi mi o to jak kazdy z nich nadaje sie do planet i do deep sky.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

Masy i wymiary oczywiście też pośrednie pomiędzy Anteresem i Syriuszem !!!

Niebawem będzie w normalnej ofercie z pełnymi danymi!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem od Janusza, że Arktur jest z 3 kg cięższym tubusem i o kilogram cięższym Dobsonem...(czyli ma odpowiednio 20kg i 13kg)...

A resztę można wyliczyć sobie samemu - ho-ho-ho - czyli max. pow. 540 co daje ponad 15.5 mag zasięgu...(chyba dobrze się nauczyłem logarytmów ;D ?)

a zresztą Janusz szykuje info...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie zastopuję może na Arkturze. Te ponad 50 kg mnie przeraża :o A działeczki nie mam :( - chociaż jest w planach, ale jak ją kupić skoro na paralaktyka z napędem mnie nie będzie stać ;) Może gmina sprzedaje jakieś 10 m2 za miastem ;D ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Kudowy masz bliżej do Wrocka . U nas stoi Syriusz jak żywy . Ma nawet elektroniczy napęd  :D. Zapraszam .

 

hmmm... no wlasnie tak sie zastanawiam czy sie kiedys do was nie wybrac.

a moze wy organizujecie jakies wypady w te okolice, jesli tak to z mila checia sie tam zjawie,

tylko powiedzcie kiedy i gdzie ????

 

ale glownie to chodzilo mi o to, ze daleko bede mial jak bede kupowal ktorys z tych teleskopow,

przeciez bede musial sie jakos po niego pofatygowac. busa swojego mam, takze waga teleskopu

i rozmiar mnie nie przerazaja, ale odleglosc to juz cos...

 

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki MarcusII i Oscarze! może dzisiaj (jutro) dostanę info co do terminu.

Zamówiłem szukacz z nasadką kąt. i krzyżem. Reszta dodatków na miejscu...mam kolorowy zawrót głowy z tymi złączkami i redukcjami ;)

No i chyba kupię na miejscu barlowa 2x foto-wizualny (Astrokrak) 2" za 215 zł ...przydały się dodatkowe fuszki ;D ;D ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze to lepiej na okular wydać niż na piwo albo co najgorsze na dziewczyny ;)

 

:'( STETY-NIESTETY!!! dżizus aż mniĘ ślina pociekła - Oscar musiałeś...!! ;) ;D

Teraz tak myślu i myślu jakie by tu 2" okularki kupić...[plotki niosą ;) ;D , że 2" są najlepsze tylko o większych ogniskowych - to prawda?...po cichu liczę na opinię Janusza...ale tak między nami... ;))]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano tak to wyszło z tej dyskusji o 2 calowych, że poniżej 20mm to już bez różnicy (taką przynajmniej ja konkluzję wyciągam z tamtej dysputy). Czyli ze dwa 2 calowe, dwa po 1,25 cala, zoom i barlow x2 i x3. To tak na początek ;) Potem Nagler oczywiście albo Pentax.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.