Skocz do zawartości

Monitor LCD TFT jaki? [IT]


Rekomendowane odpowiedzi

Mówcie co chcecie, ale Samsung rządzi - po prostu jest przepaść technologiczna pomiędzy nim a resztą świata... ;)

Ahhhaaaaa .... i co jeszcze... ? :D Ok, rozumiem, że to był żart?

 

Ok, z EIZO może jeszcze konkurować NEC. No, może też i jakiś niegłupi BENQ by się trafił.

Edytowane przez DominikRD
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wessel

Korzystam od lat z Philipsa z matrycą IPS, no trochę droższy był niż te założone 700 PLN :D Nie mam do niego żadnych uwag oprócz małej jasności obrazu charakterystycznej dla matryc IPS.

Hamal, proponuję ci IIyama PLXB2374HDS-B1. To jest dobry monitor z matrycą IPS w cenie około 800 PLN. Mam taki na stole przed nosem i w zasadzie oprócz uwag co do równomierności oświetlenia ekranu ( nieco jaśniej w rogach- ale na akceptowalnym poziomie) nie mam uwag. Oczywiście jest to monitor dla grafika i do pracy biurowej, mało nadaje się do gier :)

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Mam taki na stole przed nosem i w zasadzie oprócz uwag co do równomierności oświetlenia ekranu ( nieco jaśniej w rogach- ale na akceptowalnym poziomie) nie mam uwag. Oczywiście jest top monitor dla grafika i do pracy biurowej, mało nadaje się do gier :)

 

Genialne :D Dawno się tak nie ubawiłem :D

 

Wessel nadajesz się na sprzedawcę samochodów, bo to na zasadzie - w zasadzie ten samochód ma na dachu dwie małe ryski - po tramwaju :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z monitorami to pewnie tak samo jak z teleskopami. wszystko zalezy od upodobań i konkretnych celów. Ja siedze w Autocadzie, Corelu (i innych) juz dziesiątki lat. Przerabiałem wiele monitorów w tym naprawde wypasione, dedykowane do grafiki za majątek. I powiem szczerze, że do moich zastosowań szkoda na takie kasy. Liczy się tylko równomierne podświetlenie, kontrast i to, zeby białe było białe a czarne było czarne ;) A... i jeszcze, zeby cholerstwo nie błyszczało jak psu.... to dla mnie chyba akurat najważniejsza cecha.

Edytowane przez JSC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temat monitorów był już wałkowany

http://astropolis.pl/topic/42000-jeli-nie-eizo-to-co/

http://astropolis.pl/topic/35204-monitory-do-obrobki-zdjec/

można tam znaleźć sporo wiedzy

 

pozdrawiam

Zabrzmiało prawie jak " te młody, zanim zapytasz użyj funkcji szukaj" ^_^ żartuje naturalnie :)

 

Z monitorami to pewnie tak samo jak z teleskopami. wszystko zalezy od upodobań i konkretnych celów. Ja siedze w Autocadzie, Corelu (i innych) juz dziesiątki lat. Przerabiałem wiele monitorów w tym naprawde wypasione, dedykowane do grafiki za majątek. I powiem szczerze, że do moich zastosowań szkoda na takie kasy. Liczy się tylko równomierne podświetlenie, kontrast i to, zeby białe było białe a czarne było czarne ;) A... i jeszcze, zeby cholerstwo nie błyszczało jak psu.... to dla mnie chyba akurat najważniejsza cecha.

Bo ja w sumie to zapytałem o poradę którego superpowerteleskopa lepiej kupić ^_^

 

Wszystkie wypowiedzi cenne, przeanalizuje w domu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze szkoda mi było wydać kasę na monitor. W końcu, niedawno się przełamałem. A teraz ciągle mi wstyd, bo w końcu (za późno) przekonałem się, że przecież monitor to najważniejszy element w całym torze optycznym. To tam oglądamy finalny produkt naszej ciężkiej pracy. Naprawdę warto rozejrzeć się za monitorem fotograficznym, choćby tylko dla samego siebie lub dla publikacji w internecie. Nie wspominam nawet o kalibracji sprzętowej, oprofilowaniu, zarządzaniu kolorem oraz drukiem, bo to już jest zupełny kosmos a zarazem raj dla każdego, kto choć trochę interesuje się grafiką, obrazowaniem itp.

 

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie neguję, że dobry monitor to podstawa, ale z "wodotryskami" to bym nie przesadzał...

Ja to zawsze tak miałem, ze chociaz bym nie wiem jak ustawiał, to monitor swoje i drukarka swoje ;) Jak nie zrobiło się wydruków testowych to zwykle była kaszana.

Najbardziej mnie właśnie wkurzał ten monitor typu "wypas" -jakiś Compaq zdaje się-, który sam sie dostosowywał do warunków oświetlenia w pomieszczeniu... Problemem było to, że pokój zwykle jest oświetlony nierównomiernie, a monitor tego nijak pojąć nie mógł :D

 

Chociaż rozumiem, ze grafika i fotografika to trochę dwie różne sprawy ;)

 

EDIT

Jeszcze napiszę o Samsungu :) - bo ktoś tam sie śmiał. Własnie na niego teraz spoglądam. Kupiłem go juz wiele lat temu. Kontrastem wówczas deklasował konkurencję o rząd wielkości (równomiernością podświetlenia równiez, bo akurat wszedł jakis nowy jego patent). Nie wiem jak jest teraz z monitorami Samsunga (może się coś zmieniło...), bo od chwili gdy go nabyłem, to monitorów juz nie zmieniam :P , ale wystarczy sie przejśc do sklepu RTV i zobaczyc jak wygląda obraz we właczonych telewizorach - to moim zdaniem dalej jest przepaść , na korzyśc Samsunga oczywiście.

Edytowane przez JSC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie neguję, że dobry monitor to podstawa, ale z "wodotryskami" to bym nie przesadzał...

Ja to zawsze tak miałem, ze chociaz bym nie wiem jak ustawiał, to monitor swoje i drukarka swoje ;) Jak nie zrobiło się wydruków testowych to zwykle była kaszana.

Najbardziej mnie właśnie wkurzał ten monitor typu "wypas" -jakiś Compaq zdaje się-, który sam sie dostosowywał do warunków oświetlenia w pomieszczeniu... Problemem było to, że pokój zwykle jest oświetlony nierównomiernie, a monitor tego nijak pojąć nie mógł :D

 

Chociaż rozumiem, ze grafika i fotografika to trochę dwie różne sprawy ;)

 

EDIT

Jeszcze napiszę o Samsungu :) - bo ktoś tam sie śmiał. Własnie na niego teraz spoglądam. Kupiłem go juz wiele lat temu. Kontrastem wówczas deklasował konkurencję o rząd wielkości (równomiernością podświetlenia równiez, bo akurat wszedł jakis nowy jego patent). Nie wiem jak jest teraz z monitorami Samsunga (może się coś zmieniło...), bo od chwili gdy go nabyłem, to monitorów juz nie zmieniam :P , ale wystarczy sie przejśc do sklepu RTV i zobaczyc jak wygląda obraz we właczonych telewizorach - to moim zdaniem dalej jest przepaść , na korzyśc Samsunga oczywiście.

Jako właściciel i użytkownik dwóch Samsungów, Benq, Hyundaya, Galaxy, Ilyamy i Eizo - wybieram Eizo ;) Nie chodzi tu o wodotryski, snobizm itp. Tylko zwykły komfort i jakość za przystępną cenę :)

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako właściciel i użytkownik dwóch Samsungów, Benq, Hyundaya, Galaxy, Ilyamy i Eizo - wybieram Eizo ;) Nie chodzi tu o wodotryski, snobizm itp. Tylko zwykły komfort i jakość za przystępną cenę :)

 

Zgadzam się z Jale , aczkolwiek do listy bym dodał firmę NEC Spectraview .- fenomenalny monitor do fotografii .Zona się śmieje, że pracuje w budce telefonicznej ...(*śmieszne osłony świetlne*)

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.