Skocz do zawartości

Obserwacja satelitów (w tym ISS)


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Pragnę donieść (pochwalić się), że wczoraj udało mi się z sukcesem śledzić lot dwóch satelitów. Obraz w miarę "stabilnie" był widoczny w okularze przy 100 krotnym powiększeniu.

Niestety ta "sztuczka", udała się tylko ze stosunkowo wolno lecącymi obiektami (tym samym były dość odległe ok 1000 km). ISS niestety była szybsza niż moje zdolności niezbędne do dokładnego prowadzenia. Jednak miałem już stabilny obraz w szukaczu, tylko było za mało czasu by ISS'a umieścić w centrum pola widzenia. Sądzę, że już może tylko przy lepszym, bardziej ergonomicznym ustawieniu stanowiska (teleskop - komputer) powinno sie udać.

 

Zdaje sie jednak, że ogólnie zrozumiałem o co chodzi. Pozostaje tylko kwestia wprawy i łącza do internetu przy teleskopie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładniej program Satellite Tracker współpracujący z moim Meade. Po pobraniu najświeższych danych o orbitach i dokładnej synchronizacji czasu poszło całkiem nieźle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdę mówiąc nie liczyłbym na to. Z trudem udało mi sie wogóle utrzymać satelite w okularze. A co dopiero fotka. Ale nigdy nie widomo, może uda się coś zrobić jakąś kamerką?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.