Skocz do zawartości

Cud nad Wisłą


Rekomendowane odpowiedzi

Chmury, chmury i jeszcze raz chmury, aż tu nagle w ciągu dnia zaobserwowałem obiekt na wysokosci ok 30 st.nad ziemią. Był tak jasny że nie można było patrzeć na niego gołym okiem. Jego tarczka przypominała Księżyc w pełni ale o dużo wiekszym magnitudo. Prze około 3 godziny obserwowałem go ja i wielu warszawiaków ( mam świadków). To było fascynujące i piękne. Obiekt prawie stał w miejscu, ale pozornie bo tak naprawdę przesuwał sie powoli ku ziemi. Jeszcze zanim schowal się za widnokręgiem zmienił kolor na czerwony by po chwili zniknąć. Ale jeszcze przez chwilę rozjaśniał niebo swoim silnym blaskiem- to było piękne i mam nadzieję że jeszcze kiedyś to zobaczę.

 

Ps. wiadomość z dzisiejszej nocy: ok godz 00:30 na niebie zaobserwowalem kolejne fascynujące zjawisko. Pojawiły się podobne obiekty co za dnia tylko dużo mniejsze i o malym magnitudo i w wiekszej ilości.

 

To za dużo szczęścia jak na jednego człowieka na jeden dzień chyba się :Beer: - toż to szok !!!!!!!!

 

Ps.2. jednemu z forumowiczów udało sie zrobić zdjęcie zjawisku obserwowanemu za dnia , poza miastem, gratulują szybkości, mial farta że akurat mial przy sobie aparat.

 

DSC_1163_med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo interesujące te cudo :o

co do wojny to dziadek opowiadał ze w sierpniu '39 było widac strasznie dkoładnie droge mleczną

nikt wczesniej i niek t puźniej niewidział takiej drogi mlecznej

wtedy ktos powiedział że nadchodzi cos złego (i wygadał :/)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie wiem jak w innych miejscach zjednoczonej europy, ale w stolycy znowu widac gwiazdki. :banan:

Apropo cudu nad Wisłom to staram się bardziej być człowiekiem wierzącym niż przesądnym ale coś w tych przesądach jest ponieważ :

 

a ) jak ktoś kupi nowy telep-pogoda pada natychmiast :burza:

b )jak idę do fryzjera skrócić włosy-zawsze pogoda sie poprawia

 

I jak tu nie być przesądnym :D .

 

Ciekawe jaka pogoda by była gdybym zamiast lekkiego skrócenia włosów obciął się na łyso.

 

Ciekawe jaka pogoda by była gdyby obcieła się na łyso cała forumowa brać- pewnie seing był by 10/10 :D

 

Nie chciał bym tu dyskryminować pań , ale też nie chciał bym zmuszać do tak radykalnego posuniącia :D , chociż z drugiej stony kobiety w Polsce są tak ładne że nawet gdyby się wszystkie obcieły na łyso to i tak były by piękne :notworthy:

 

Idąc ulicą , czy patrzę w prawo , lewo na wprost czy do tyłu wszedzie widze piękne kobiety, więc nawet gdyby były łyse to i tak śmiem twierdzić iż nam facetom mało głowa by sie i tak nie urwała od patrzenia a to tu a to tam.

 

PS. Jako facet żonaty (oczywiście mam piękną żonę) chciałem tylko stwierdzić fakt iż Pan Bóg potrafi tworzyć cuda-mówię o kobietach.

Kończąc sam już nie wiem czy jestem przesądny czy wierzący, ale to chyba zależy od tego co widze i czego pragnę - pogody w astro czy kobietę(żonę)..... :D .

 

A to moja miłość od trzydziestu kilku lat - poznaliśmy sie kiedy ona miała 6 a ja 8 lat :D

2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję że jednak zostanie z włosami.

ps.

A małej jednak obciąłeś włosy przed obserwacjami :ha:

Jak moja mówi że chce obciąć włosy to znak że halny idzie. :ha:

 

Darku, a nie mówiłem że w Polsce są piękne kobiety-ta pani która obok ciebie siedzi jest tego dowodem.

Dla takich dziewczyn to i warto zaryzykowac halny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, ze jak najbardziej w temacie ale doslownie cudu nad Wisla .

O ile wiem to tak okresla sie wygrana bitwe o Warszawe z Rosja .

Czy wiecie, ze ta wojne czynnie wspieraly Niemcy poprzez wyslanie chyba 3000 swoich oficerow do szkolenia rosyjskiej bolszewickiej armii poprzez Wolne Miasto Gdańsk ? Do tego przywodca Rosji byl Lenin . Jak teraz wiadomo niemiecki szpieg majacy oslabic potege carskiej Rosji . Innymi slowy mozna wykazac, ze Niemcy uczestniczyly w organizacji i finansowaniu Rosyjskiej Pazdziernikowej Rewolucji i sa za te mordy odpowiedzialne . Ponadto pomagaly tej armii . Kilkanascie lat pozniej wspolnie miedzy siebie podzielily Polske w jakim stam pakcie . Nie wiem czy moge dodac ale Lenin to korzeniami .... Tak jak ojciec przywodca Niemiec z okolo wojennego okresu .

Nie spotkalem sie nigdy z powiazaniem Pazdziernikowej Rewolucji z Niemcami w zakresie wspoluczestniczenia w jej powstaniu i zwiazanej z tym odpowiedzialnosci . moze znowu cos nie tak wiem i nie bylo powiazan i zaleznosci ? To tak wyszlo na podstawie ukladow czy zachowan w III RP. Rzeczy najmniej prawdopodobne o ile stoi za tym wladza sa prawdziwe .

Edytowane przez zbig
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.