Skocz do zawartości

Ciśnienie atmosferyczne


Rekomendowane odpowiedzi

Taka ciekawostka.Ciśnienie atmosferyczne jest według moich zapiskow najwyższe od około sześciu lat i jeszcze rośnie.Ogólnie daje się zauważyć częste ekstremalnie wysokie lub niskie ciśnienie.Coś ten klimat jednak kombinuje.O temperaturze lepiej nie wspominać.Ociepliło się za oknem tylko -17 :szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno został pobity polski rekord ciśnienia. W pewnych miejscach zanotowano QNH (czyli odniesione do poziomu morza) 1051 hPa, o 2 hPa więcej niż w 1993 roku :blink:

Jako ciekawostkę zapodam, że najwyższe QNH na świecie zanotowano w Mongolii w grudniu 2001 roku i wyniosło 1086 hPa. Natomiast najniższe to 882 hPa w oku huraganu Wilma w październiku 2005. Ciekawe, że oba ekstrema wystąpiły w ostatnich latach. Jeśli to nie przypadek, to faktycznie klimat jakby zaczyna świrować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bądź teraz mądry i ustaw teraz Altimeter w gracie na podejściu

jak skala zaczyna się od 28.00 a kończy na 31.00 in Hg. CZyli od 948 do 1049 hPa.

Co robić? Redukować czy ustawiać się na QFE? :)

Ja tam nie wiem... Trzeba zmienić poziom przejściowy, a jakimi gałkami kręcić na zegarach to już niech się pilot martwi :szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy niskim ciśnieniu zgadza się jak najbardziej - Trans. Lev. z FL 060 na FL 070. A co przy wysokim ? :)

Nic :) Po prostu więcej powietrza do zniżania.

Z tego co słyszałem dzisiaj rano w radiu, to nasz krajowy rekord ciśnienia wynosi 1054 hPa i nie został pobity. Ale powtarzam tę informację za red. Zalewskim.

Też to dzisiaj słyszałem, to było bodajże w Suwałkach w 1997. Ten pobity rekord 1949 hPa odnosi się zapewne do Wa-wy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto oglądał "The day after tomorrow", ten wie, co natura nam szykuje. Anomalia pogodowe juz sie zaczynaja :D

Aż tak źle to chyba nie będzie. Film odrobinę wyolbrzymia groźby i wizje wiszące nad nami. Co będzie, zobaczymy. Ja raczej obawiałbym się głębokich niżów docieracjacych do nas z zachodu niż wyżów ze wschodu (chociaż zauważyłem że jak wieje ze wschodu to poziom promieniowania tła jest jakby wyższy :szczerbaty: ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno jest pewne.Sytuacja w której ciśnienie gwałtownie spada a następnie gwałtownie zaczyna rosnąć oznacza że moja ulica trzy dni jest bez prądu z powodu wichury :szczerbaty: .Oko"cyklonu" to sam dołek tego wykresu.Zjawisko zaczyna się powtarzać póżna jesienią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.