Skocz do zawartości

Najpopularniejsza Firma z branży astronomicznej


Adam_Jesion

Rekomendowane odpowiedzi

Gość saywiehu
oznacza to, że już głosowałeś,

to nie białoruś i głosować każdy może, ale tylko raz! żeby nie było wrednych oszukaństw wyborczych B)

 

a wolnych, niezawisłych, samorządnych i demokratycznych wyborów, będziemy bronić z całom mocom i godnościom osobistom

...

i wężykiem Jasiu, wężykiem :szczerbaty:

No qrde wiiim przecie co te zagramaniczne słowa znaczom ;) Ale co z tego, że wiiiim, jak się z niemi ZGODZIĆ nie mogem :D

W końcu po zakupie nowego telepa nie dość, że trzeba te chłelerne chmurwy przeboleć, to i takie GÓPIE napisiki oglądać, jak do tego inni szczują, że przewagi JEDYNEGO SŁUSZNEGO sprzętu w ankiecie nie widać!!! Ech, co mi tam... biorę z sobą mojego piesa, na allegro jakiego handgranata se kupię i jadę Sumas z tobą o tej demokracji pogadać :ha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...
:Boink: Troszeczke wydaje się że nie precyzyjne jest pytanie. Nie brzmi ono jaki masz telep ale jaka firma jest najpopularniejsza. Mam Messiera (Bresier) a oddałem głos na MEADE bo mi imponują i są moim zdaniem popularne. Pytanie nie mówi nic o Polsce więc myślałem ze na swiecie. Albo to ja ciś przeoczyłem ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Troche te firmy roznia sie rodzajem asortymentu, ale kierujac sie tym ze mam zaglosowac na populanosc, stwierdzilem ze chodzi o to ile osob posiada przedmiot danej firmy i wyszlo mi ze kazdy powinien miec w domu filtr baaderowski, albo cos nawet plyn czy inny drobiazg. W rankingu teleskopow, oczywiscie stawialbym na Skywatchera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nic nie zaznaczyłem bo nie rozumiem polecenia. Chyba jestem za tępy na ankiety. :rolleyes:

 

No bo tak - "Wybierz jedną opcję"

Jak mam wybrać? Może losowo?

Bo co to znaczy "najpopularniejsza" firma? Ta o której (1) najwięcej osób słyszało,

czy (2) której produkty najwięcej osób zakupiło? Różnica zasadnicza, jak z tą panną

na wydaniu co miała powodzenie tylko nie miała wzięcia. :szczerbaty:

A może, tak jak w popularnym teleturnieju, należy (3) przewidzieć jaką opcję

wybierze większość ankietowanych?

 

Bo gdyby jasno zdecydować o co pytamy (np. (2)), to można zadać jednoznaczne pytanie

(np. "Zaznacz firmy których produkty posiadasz"). W tym celu należałoby jeszcze dać

do dyspozycji nie radiobaton (uwielbiany przez autorów ankiet) tylko pole wyboru X

(znienawidzone). Plus oczywiście odp. mechanizm zliczania głosów.

I wtedy wiadomo co otrzymamy na wyjściu ankiety.

A tak każdy może sobie zrozumieć pytanie inaczej, po swojemu. B)

Edytowane przez Merak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak każdy może sobie zrozumieć pytanie inaczej, po swojemu. B)

 

I oto właśnie chodzi.

Ja zaznaczyłem Meade bo po mojemu jest najpopularniejsza.

Inni zaznaczyli Synte i też mają rację bo jest najpopularniejsza w Polsce.

Nikt nie zaznaczył STF Moscow i bardzo dobrze bo ja pierwszy raz widzę.

jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I oto właśnie chodzi.
Aha.

 

Ja zaznaczyłem Meade bo po mojemu jest najpopularniejsza.
Brawo! Po prostu wiesz z marszu co jest najpopularniejsze po twojemu. Ja niestety nie wiem co jest najpopularniejsze po mojemu.

 

Inni zaznaczyli Synte i też mają rację bo jest najpopularniejsza w Polsce.
O, wiadomo że Synta najpopularniejsza! To po co robić ankietę?

 

Nikt nie zaznaczył STF Moscow i bardzo dobrze bo ja pierwszy raz widzę.
Dla mnie szok - ja stawiałem na STF Moscow (cokolwiek to jest).

 

jest OK.
Obstawiałem że większość będzie zadowolona.

Ja po prostu jestem malkontentem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy jesteście w błędzie!

Najpopularniejszy, najwspanialszy, najbardziej zaawansowany, najgenialniejszy, najcudowniejszy, najpiękniejszy, najbardziej przystępny i najlepszy jest Sakłat Obtyki Ynsztrómętalnej Óniwersał z siedzibą w Rzyfcu. :szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo tak - "Wybierz jedną opcję"

Jak mam wybrać? Może losowo?

 

niestety nie da się tak, losowo możesz wylosować, a nie wybrać :P

 

a wracając do tematu, jak wybrać? ja miałem proste zadanie, bo najczęściej słyszałem i czytałem, o Syncie i mam Sky-Watchera, więc nie było problemu z wyborem odpowiedniej opcji :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy jesteście w błędzie!

Najpopularniejszy, najwspanialszy, najbardziej zaawansowany, najgenialniejszy, najcudowniejszy, najpiękniejszy, najbardziej przystępny i najlepszy jest Sakłat Obtyki Ynsztrómętalnej Óniwersał z siedzibą w Rzyfcu. :szczerbaty:

No, sam nie wiem... być może jednak przewyższa ją słynna Astropokraka, wylęgarnia supernowych odkrywców, budowniczy hipermetaparabolicznych astropantografów średnicy 330nm, z pełnoformantowym korektorem śpiączki. Średni czas obsługi 1 klienta w tej firmie to zaledwie 1,5 roku i nadal się skraca. B)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no cóż, trzeba byłoby cofnąć się do źródeł tej ankiety, mianowicie tu: http://astro-forum.org/Forum/index.php?showtopic=11136

i tu: http://astro-forum.org/Forum/index.php?sho...c=11154&hl=

choć podejrzewam, że to chyba raczej nie zagwarantuje zaspokojenia Twojej ciekawości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I owszem, zaspokoi. Ta ankieta wyrosła, jak to dopiero teraz widzę, z innych wcześniejszych wątków. Kto je śledził wie o co chodzi, kto nie śledził, nie wie. (*) Wydaje mi się że zabrakło precyzji w poleceniu. Chodzi o zbadanie popularności firm wg. kryterium posiadania sprzętu danej firmy. A więc polecenie powinno być sformułowane jakoś tak - zaznacz firmy których sprzęt posiadasz. Nadal jednak przy tak sformułowanym pytaniu, sensowna ankieta powinna używać pól wyboru, a nie przycisków opcji. Chyba to oczywiste że prawo dozwala posiadanie sprzętu różnych firm? :)

 

(*) Ale większości osób to nie przeszkadza - "nie wiem o co chodzi, ale coś tam sobie odhaczę, a co mi szkodzi?". Gdyby tytuł wątku był jeszcze bardziej lakoniczny, np. "Ankieta" to i tak setki osób coś by zaznaczyło, nie zadając pytań. Po prostu - ludzie lubią ankiety :rolleyes:

Edytowane przez Merak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc polecenie powinno być sformułowane jakoś tak - zaznacz firmy których sprzęt posiadasz. Nadal jednak przy tak sformułowanym pytaniu, sensowna ankieta powinna używać pól wyboru, a nie przycisków opcji. Chyba to oczywiste że prawo dozwala posiadanie sprzętu różnych firm? :)

Czuję się wywołany do tablicy. Mogę napisać tylko tyle, że zgadzam się z Tobą i moim wielkim marzeniem byłoby zrobić tu taką ankietę. Niestety - nie mam wpływu na to oprogramowanie, które dopuszcza tylko i wyłącznie takie ankiety. Co zrobić? Wybór był miedzy taką ankietą, a żadną. Lepsze to niż nic.

 

Do póki nie napiszemy własnego systemu ankiet, to nic się nie da z tym zrobić. Stosunkowo łatwo zrobić takie badanie, ale bez zintegrowania tego z bazą użytkowników AF nie ma to sensu. Chodzi o monitoring głosowania, tak żeby dany użytkownik zagłosował raz (jedno konto, jeden głos). Inne metody są łatwo omijalne, a wszyscy wiemy, do czego prowadziła by całkowicie wolna ankieta - tzn. bez weryfikacji głosującego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.