Skocz do zawartości

Polowanie na samoloty


KrzysztofZ

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Fotki z niedzieli - 03.02.2008

 

Przejrzałem sobie Twoją galerię.

Świetna kolekcja - gratuluję. Może też się zaczaję kiedyś na UL nad Poznaniem...

Wydrukowałem sobie nawet schemat górnych kanałów powietrznych.

 

Ale jak zacznę z teleskopem wyjeżdżać również w dzień to żona mnie wykopie z domu bez możliwości powrotu :szczerbaty:

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mapkę można wyświetlić w formacie PDF na tej stronie:

 

http://ais.pata.pl/aip/

 

Należy sie na niej zarejestrować, a następnie wybrać mapkę ENR 6-2-3

 

Można również pobrać sobie plugina do Google Earth który wyświetli Górne Drogi Lotnicze wraz z punktami nawigacyjnymi. W załączniku zamieszczam owy plugin.

Gorne_drogi_G_E.zip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejsze fotki:

 

DSC_3973.JPG DSC_3989.jpg

 

PS Fajnie, że taki temat powstał. Na razie idę na łatwiznę, ale może i przyjdzie i czas na RNAV-y :)

 

Jak lubicie fajne starty i lądowania... to zapraszam na film, ale by zobaczyć start trzeba wytrwać do ostatniej sceny, lądowanie na początku:

 

http://pl.youtube.com/watch?v=FHVcJPIuk78

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem sobie Twoją galerię.

Świetna kolekcja - gratuluję. Może też się zaczaję kiedyś na UL nad Poznaniem...

Na mnie Twoje fotki też zrobiły duże wrażenie...muszę kiedyś sam spróbować tej zabawy, bo nad moim blokiem przelatują samoloty podchodzące do lądowania na Ławicy :Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o samoloty i lądowania to polecam TEN filmik :szczerbaty:

Cieszę się że nie miałem do tej pory takiego lądowania :Boink:

 

Przeżyłem to dwa razy na trasie Fiumincino - Naples International (Rzym - Neapol)

Przed pierwszym razem lądowałem tam wcześniej już raz... leci się nad wielkim parkingiem... rotacja i ziemia...

A tu nagle za którymś razem robiliśmy 3 x więcej kółek nad Wezuwiuszem... potem patrze a nad owym parkingiem zaczęło nami rzucać... i nad pasem "lecieliśmy" niemal w poprzek.

W pewnym momencie silniki poszły na maksa i w górę.

I tak miałem dwa razy pod rząd.

Niezłą się ma... :sracz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to widzisz samoloty latające skrótem z punktu BABKO-LETKI oraz na odwrót. Często można tam spotkać lecącego Korean Air na B747.

 

Obawiam się, że nigdy nie widziałem lecącego tamtędy dużego 4-silnikowego samolotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeżyłem to dwa razy na trasie Fiumincino - Naples International (Rzym - Neapol)

Przed pierwszym razem lądowałem tam wcześniej już raz... leci się nad wielkim parkingiem... rotacja i ziemia...

A tu nagle za którymś razem robiliśmy 3 x więcej kółek nad Wezuwiuszem... potem patrze a nad owym parkingiem zaczęło nami rzucać... i nad pasem "lecieliśmy" niemal w poprzek.

W pewnym momencie silniki poszły na maksa i w górę.

I tak miałem dwa razy pod rząd.

Niezłą się ma... :sracz:

 

Uhhh... Współczuje... Mnie na razie szczęście dopisuje i oprócz dziur powietrznych, to nie miałem nic co powodowało by wsteczny kierunek treści pokarmowych... B)

Ale kilka razy czułem wyraźnie, że pilot wie co robić, żeby nie wspominać lotu ze złej strony :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wiem, że jest to samolot linii Lufthansa, ale nie wiem jaki to model. Proszę znawców o identyfikację.

 

 

 

Stawiał bym na McDonnell Douglas MD-11F, Lufthansa używa ich do przewozów cargo. A tu jeszcze link do tego modelu http://www.airliners.net/photo/Lufthansa-C...a-Cargo/1329983 :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierzesz złączke 2"/1.25", u mnie byla już od poczatku w wyciągu

 

ac2ee3c500bf0eb8m.jpg

 

rozkręcasz, i ten pierścień to złączka, te zewnętrzne szyny to do m42

 

 

a5b6e6195025a14bm.jpg

i możesz odrazu podłączyć zenita

 

8cd79a4ed4c77c5cm.jpg

 

albo(nie wiemm po co :szczerbaty: ) stary ruski noktowizor

 

8369586ffee99d7fm.jpg

 

Mam Zenita E lecz nie potrafie go używać, jesli ktoś da napisze mi jakąś instrukcje obsługi to bym był wdzięczny. Co do noktowizora to przez podłączonego do telepu widziałem np.M42 :szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po rozkręceniu tego adaptera powinien być gwint T2 czyli M42x0.75.

Udało Ci się wkręcić Zenita do końca?

 

A jak to jest z lustrem? Wyostrzę czy trzeba będzie podnosić?

Nie mam jeszcze złączki T2/EOS, ale próbowałem z M42/EOS (wkręciła się tylko na pół obrotu :szczerbaty:).

Nie ma problemu z ostrzeniem.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Zenita E lecz nie potrafie go używać, jesli ktoś da napisze mi jakąś instrukcje obsługi to bym był wdzięczny.

 

Tu masz skan rosyjskiej i polskiej instrukcji:

 

http://stareaparaty.za.pl/izenite.htm

 

Zaczynałem na takim aparacie. Ze 20 lat temu. Wtedy to był odjazd! :szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.