Skocz do zawartości

Polowanie na samoloty


KrzysztofZ

Rekomendowane odpowiedzi

A ja bym zawiesił takiego pilota za narażanie życia ludzi bo decyzję o drugim podejściu powinien podjąć dużo wcześniej.
Jasne. Mógłby przecież latać w kółko nad lotniskiem aż wiatr ustanie. :icon_confused:

 

Ja bym zawiesił tych pasażerów - po co wsiadali do samolotu, jak widzieli, że pogoda sie psuje. (to tylko taki sarkazm - no comments).

 

W necie dużo jest filmów z takich karkołomnych lądowań, ale jakoś wszyscy raczej cieszą się, że wszystko dobrze się skończyło, niż oddają pilotów pod sąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne. Mógłby przecież latać w kółko nad lotniskiem aż wiatr ustanie. :icon_confused:

 

Ja bym zawiesił tych pasażerów - po co wsiadali do samolotu, jak widzieli, że pogoda sie psuje. (to tylko taki sarkazm - no comments).

 

W necie dużo jest filmów z takich karkołomnych lądowań, ale jakoś wszyscy raczej cieszą się, że wszystko dobrze się skończyło, niż oddają pilotów pod sąd.

 

Samolot wylądował w drugim podejściu.

Ciekaw jestem jak byś myślał gdybyś był w tym samolocie i gdyby uległ on rozbiciu (retoryczne pytanie).

Owe filmiki pokazują jak komercja traktuje pasażerów. Obejrzyj sobie te filmiki, które kończyły się rozbiciem samolotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samolot wylądował w drugim podejściu.

Ciekaw jestem jak byś myślał gdybyś był w tym samolocie i gdyby uległ on rozbiciu (retoryczne pytanie).

Owe filmiki pokazują jak komercja traktuje pasażerów. Obejrzyj sobie te filmiki, które kończyły się rozbiciem samolotu.

Chociaż media zrobiły z pilota bohatera, to moim zdaniem popełnił on błąd. Jednak ten błąd nie polegał na samej decyzji o rozpoczęciu podejścia, bo lądowanie przy silnym bocznym wietrze nie jest niczym niezwykłym i jest intensywnie trenowane na symulatorach. Zresztą i tak nie miał innej możliwości jak wylądować, czyż nie?

 

Błąd polegał na tym, że pilot wyprostował samolot w osi pasa kiedy był jeszcze kilka metrów nad ziemią, w dodatku wyraźnie odchylony w prawo od osi pasa. Po pierwsze widząc, że dryfuje na prawą stronę powinien wcześniej podjąć decyzję o przejściu na drugi krąg. Nie zrobił tego, jednak dalej można było wylądować, pod warunkiem, że odkręciłby samolot w lewo w momencie przyziemienia, albo tuż przed.

Na filmie jednak widzimy, że samolot po wyprostowaniu zbyt długo trzyma spory dystans do ziemi. Przy tak silnym bocznym wietrze to musiało skończyć się przechyleniem samolotu w lewo, przez co o mało nie doszło do katastrofy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj udało mi się zrobić 2 zdjęcia, bez złączek na razie. Po porstu przytknąłem body do wyciągu, a brat celował w samolot.

Nie wiem co to były za samoloty, prosiłbym o identyfikację. Po dwunastej leciały. Żeby coś wyciągnąć trzeba było pobawić się w PS... Jakie stosować ISO oraz czas ekspozycji żeby osiągnąć zadowalające efekty?

samolot1ck0.th.jpg

samolot3sp9.th.jpg

 

Jak kupię złączki to popstrykam więcej.

 

Pozdrawiam,

Krawat.

Edytowane przez Krawat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

kolejne zdjęcia, tyle że dzisiaj poeksperymentowałem żeby zdjęcia były ostrzejsze/wyraźniejsze i coś się udało wskórać. Jak ostatnio, prosiłbym o identyfikację, bo dla mnie wszystkie te samoloty są takie same :blink:

88856053cb7.th.jpg

99596866ww5.th.jpg

 

Pozdrawiam,

Krawat.

 

A jednak nie do końca z tą ostrością wyszło ;)

Fakt, w pierwszym nieostre, ale drugie już lepsze. Praktyka czyni mistrza ;)

 

Drugie zdjęcie to 1/800s przy ISO400 i wydaje mi się że kadłub i tak przepalony. Pierwsze było chyba na 1/360 i dlatego tak nieostre.

 

Chociaż porównując ze zdjęciami KILLERA to moje zdjęcia mu do pięt nie sięgaja..

 

PS. Jeszcze coś :)

33305158yn6.th.jpg

Oraz coś polskiego z daleka (źle zorientowane)...

88809355rl0.th.jpg

Edytowane przez Krawat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Wczorajsze polowanie (09.03.08r.)

Tylko mleko na niebie przeszkadzało...

 

1. 12:07 UT 711

img0676copytj5.jpg

2. 12:12 UT 711

img0701copyvc9.jpg

3. 12:20 UT 711

img0734copypi9.jpg

4. 12:30 UT 711

img0747copyzw0.jpg

5. 12:50 UT 711

img0777copykz8.jpg

6. 14:20 UT 711 (próba z barlowem, niestety tylko pogorszyłem)

img0801copyhx7.jpg

7. 15:22 UL 23*(?) (ech ten barlow... ;/ )

img0821copyvs7.jpg

8. 15:26 UT 711

img0833copyyj6.jpg

IMG_0853%20copy.jpg

100% Crop:

img0853fullpp4.th.jpg

 

9. 16:01 UT 711

img0865copypx9.jpg

img0868copylh8.jpg

100% Crop:

img0868fulluf0.th.jpg

 

10. 16:11 UT 711

img0883copyxl6.jpg

11. 16:19 UT 711

img0896copybl7.jpg

12. 16:33 UT 711

img0914copydk9.jpg

13. 16:35 UT 711

img0922copyaj5.jpg

14. 16:37 UT 711

img0936copysd1.jpg

15. 16:50 UT 711

img0960copy2iv5.jpg

16. 16:58 UT 711

img0974copyci4.jpg

17. 17:00 UT 711

img0987copybr6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

świetne te zdjęcia!

heh tak przy okazji, przyszło mi do głowy, że znając model samolotu (gdzieś z katalogów wyszperać jego długość, czy rozpiętość skrzydeł) oraz parametry sprzętu: ogniskową, rozmiar pixela aparatu, % resizu tych zdjęć i można całkiem precyzyjnie wyliczyć na jakiej wysokości leciały :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co sobie utrudniać życie?? Wystarczy posiadać skaner nasłuchowy. Możemy słuchać pilotów zgłaszających sie wlatujących w przestrzeń powietrzną Polski. Między innymi w takiej informacji jest podawana także wysokość lotu. Oto przykład: FL350 - znaczy że samolot leci na wysokości 35 000 stóp. Po przeliczeniu na metry wychodzi: 10 668 metrów :D

Edytowane przez KILLER
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, w większości wypadków ja osobiście wstawiam fotki pomniejszone o ok 40-50% :banan: Normalnie oryginalny rozmiar samolotu na fotce jest znacznie większy, ale kadruje i ustawiam w takiej rozdzielczości aby dobrze sie oglądało bez przewijania na ekranie :Salut:

 

Nie bardzo rozumiem, jak to masz mały samolot patrząc przez teleskop ? Jaki masz ten teleskop ?

Edytowane przez KILLER
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.