Skocz do zawartości

Przedłużyć neo czy nie?


Rekomendowane odpowiedzi

WitamJutro muszę podjąć decyzje czy przedłużyć neostrade opcje 512 czy nie. Płaciłbym 118zł. Mogę wziąść również internet w airbites za 75zł 1mb/s ale radiowym łączem. Czy radiówka się zawiesza albo coś w tym rodzaju? Co lepiej wziąść neo czy airbites a może coś innego? Proszę o pilną pomoc!!!!!!!!!!!!!!!!!

Edytowane przez Adam Tomaszewski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo zależy od rozwinięcia sieci radiowej. Ja mam internet radiowy od 3 lat. Jestem bardzo zadowolony. Co prawda mam go od jakichś 2 lat za darmo bo dostawca postawił u mnie maszt i punkt dostepowy jednak przez rok czasu normalnie odbierałem sygnał za pomocą panela w kształcie cygara:

 

antena.JPG

 

i byłem bardzo zadowolony, łącze działało szybko i nie zawodnie. Nie było efektu przeciążania się sieci w okresach dużego ruchu w sieci.

 

Mam porównanie do innych łacz i gdybym miał wybierać to wybrał bym radiowe. Ale sprawdził bym jak rozwinięta jest sieć. Czy np. maszt z którego mam czerpać sygnał wiosną nie zostanie zasłonięty przez liście drzew...których teraz zima nie ma.

 

Ogólnie polecam radiówkę. Kupnointernetu w nie dużej lokalnej sieci ma jeszcze jedną zaletę... jak już się coś dzieje nie masz do czynienia z tymi idiotami na błękitnej linii.

 

Pozdrawiam

Paweł Maksym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast mam bardzo przykre doświadczenia z łączem radiowym - faktem jest, że operatorem była gó....na firma krzak - kiedy były problemy z łączem, to właśnie im ginęły komórki, byli poza zasięgiem itp. Po ponad roku współpracy pożegnałem się z nimi.

 

Z drugiej strony rozmawiałem z inną firmą, która profesjonalnie podeszła do sprawy, gdyż dokładnie zbadała moc sygnału i instalatorzy stwierdzili, że nie podejmą się instalacji, bo sygnał jest za słaby (chociaż kilka dB mocniejszy, niż firmy-krzak).

 

Moja opinia: gadaj z firmami oferującymi łącza radiowe, ale albo zamów instalację na okres próbny, albo zastrzeż w umowie parametry transmisji oraz czas ustanowienia połączenia w przypadku awarii.

Jeśli firma nie będzie się chciała zgodzić na okres próbny lub takie zapisy w umowie, to daj sobie z nią spokój. Będziesz zdrowszy, bo nie będziesz miał zszarpanych nerwów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie polecam radiówkę. Kupnointernetu w nie dużej lokalnej sieci ma jeszcze jedną zaletę... jak już się coś dzieje nie masz do czynienia z tymi idiotami na błękitnej linii.

 

Pozdrawiam

Paweł Maksym

Popieram w 1000% :Beer::notworthy:

Sam mam radiówkę i nie narzekam.

Może czasami :Boink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy jak daleko masz nadajnik. Generalnie jak wdać go z Twojego okna to bierz radiówkę. Pamietaj jeszcze że do radówki musisz dokupić karte co jest nietanie. Pozostaje jeszcze kalblówka, stosunkowo tania, ewentualnie np. zmiana z tepsy na netię (taniej ale niewiele), lub może masz jakąś sieć osiedlową w pobliżu, albo sąsiada który chce się podzielić? Generalnie też miałem taki dylemat niedawno, wszyscy znajomi odradzali mi radiówkę, stąd pozostałem przy netii no i jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy jak daleko masz nadajnik. Generalnie jak wdać go z Twojego okna to bierz radiówkę. Pamietaj jeszcze że do radówki musisz dokupić karte co jest nietanie. Pozostaje jeszcze kalblówka, stosunkowo tania, ewentualnie np. zmiana z tepsy na netię (taniej ale niewiele), lub może masz jakąś sieć osiedlową w pobliżu, albo sąsiada który chce się podzielić? Generalnie też miałem taki dylemat niedawno, wszyscy znajomi odradzali mi radiówkę, stąd pozostałem przy netii no i jestem zadowolony.
Netia ma chyba drożej? :szczerbaty:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zachowywala sie neo ? Nie zrywała ? Ja za swoja 512 place 69 netto . Jakis standard z promocji .

Osobiscie jakby byla jakas inna firma z podobnym transferem to łącznie z telefonem uciekam z telekomunikacji polsko-francuskiej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ale koledzy myśleli że chce w kilka osób założyć a ja chce sam :szczerbaty:

Nie, to Airbites decyduje za Ciebie i zakłada Tobie lub komuś z sąsiadów DSL i dzieli na kilka osób przez radio. Nie ma, że chcesz sam, nikt z Airbites o to Cię nie pyta. Kumasz? I nawet nie wiesz, jak przepustowość dzielą, w najgorszym razie możesz mieć tego Mb/s tylko między 2 a 5 rano, jak akurat sąsiedzi przestaną internet backupować...

Edytowane przez BBwro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, to Airbites decyduje za Ciebie i zakłada Tobie lub komuś z sąsiadów DSL i dzieli na kilka osób przez radio. Nie ma, że chcesz sam, nikt z Airbites o to Cię nie pyta. Kumasz? I nawet nie wiesz, jak przepustowość dzielą, w najgorszym razie możesz mieć tego Mb/s tylko między 2 a 5 rano, jak akurat sąsiedzi przestaną internet backupować...
To ja dziękuje :szczerbaty::rolleyes:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Często gadalismy z Promilem na tematy astro za pomocą Tlena. Ja miałem stałe łącze on radiowe które jeszcze jakaś firma z osiedla dzieliła mu sygnał :Boink: . Jestem bardzo wyrozumialym i spokojnym człowiekiem ale jak bym sie musial tak mordować jak Promil z radiówką to już by mnie szlak trafił. Czasami jako tako sie gadało a czasami transfer był taki że ja gadałem a on pisał bo nie szlo sie dogadac , a jak coś powiedzial to dotarło do mnie za 30min i potrafiło mnie przestraszyć bo nagle w słuchawkach lub głośnikach usłyszałem jakiś głos :D .

Inny znajomy też ma radiówkę i też bardzo nażeka.

Nigdy nie miałem radiówki i nie wiem na ile jest to prawdą ale słyszałem że przy mocno deszczowej pogodzie spada transfer lub się tnie- tak słyszałem.

 

Czas płynie-więc może teraz jest trochę lepiej ale sprawdzaj dalej, nie spiesz się bo podpisując umowę nie będziesz mógł się wycofać przez rok lub dwa więc spiesz sie powoli i pytaj dalej.

 

Ja miałem Astera a teraz Tepsa i mogę powiedzieć że Aster był lepszy bo nie zrywał połączenia tak jak teps.

Edytowane przez astrokosmo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie miałem radiówki i nie wiem na ile jest to prawdą ale słyszałem że przy mocno deszczowej pogodzie spada transfer lub się tnie- tak słyszałem.
Powiem wprost - nie zauwazylem znaczacych korelacji, pomiedzy pogoda a stabilnoscia lacza stalego, pomimo, ze mieszkam kilka km od nadajnika. Za to duze problemy u mnie sprawia przeciazenie mojego ISP...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja mam przed sobą decyzję o zmianie (lub nie) operatora. Mam w domu internet z kablówki (Multimedia) 256 Kb/s i ja na razie wystarcza mi. Przepustowość do większości mojej aktywności jest OK. Ale promocja cenowa się skończyła i trzeba się zastanowić nad jakąś zmianą. Myślałem o wykupieniu w tej samej kablówce tzw. Multipaka. To jest TV+Internet+telefonia. I tu mam dylemat. Łącznie wychodzi to dosyć korzystnie finansowo, ale nie wiem czy ten telefon stacjonarny przez kablówkę się sprawdzi. Ma ktoś z was takiego Multipaka? Dla jasności - nie jest to klasyczny VoIP - telefon ma osobny kabelek i nie jest łączony przez komputer.

Edytowane przez Lampka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla jasności - nie jest to klasyczny VoIP - telefon ma osobny kabelek i nie jest łączony przez komputer.

To jest klasyczny VoIP, tylko zakończony pewnie na routerze a nie na komputerze. Jeśli nie ma ustawionych odpowiednich priorytetów dla ruchu głosowego, lub łącze ogólnie ma opóźnienia, to może być kiepsko z płynnością rozmowy. Ale nie wiem nic bliżej o jakości łącza w MM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i kupiłem ten pakiet 3w1 (telewizja+internet+telefon).

Zobaczymy jak się będzie sprawdzało. Telefon podobno na początku może mieć lekki pogłos, ale można to wyregulować. Od najbliższej środy przekonam się na własne uszy. Na razie jestem na etapie szukania taniego i przyzwoitego telefonu bezprzewodowego (tam, gdzie modem nie mogę postawić telefonu), no i muszę wreszcie przeciąć pępowinę z TP SA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.