Skocz do zawartości

Astronomia w TV


Darek_B

Rekomendowane odpowiedzi

ale jakiego typu ma byc ten program ?

 

kiedys co wtorek jak bylem knypek moglem ogladac programy o kosmosie na TVP 2 nie wiem co sie z tym stalo ..wiem tylko ze byly to programy popoludniowe nie pamietam dokladnie ale mialy cos wspolnego z kuchnia gdzie przedtawiano eksperymenty fizyczne :) ..szkoda ze nie ma takiego kultowego programu jak "Sonda" ...pamietacie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..szkoda ze nie ma takiego kultowego programu jak "Sonda" ...pamietacie ?

 

Moja pamięć jeszcze wyświetla mi w wyobraźnie kadry z programu Kwant. To był również super program!

Sondy niestety nie jestem w stanie wspomnieć :szczerbaty: ale za to.. mam wiele odcinków sondy na CDkach..

"Fabryka absolutu"

"Plaster rzeczywistości"

"Oko demona"

 

Mówią komuś cos te tytuły? B)

 

Sądzę że program "Planetarium" będzie równie ciekawy jak jego poprzednik, "Gwiazdy świecą nocą", choć na pewno klimat ten sam nie będzie. O ile mnie pamięć nie zawodzi to program "Planetarium" już był.. Prowadził go Kanciruk i czasem chyba coś Rafalski przedstawiał :rolleyes: . Miał charakter konkursu w którym brali udział młodzi uczestnicy..

 

MiK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapisal ktos numer do programu? Ja nie zdazylem, a jeszcze sie moze

przydac. Na dodatek kasety VHS zabraklo...

 

Nie ogladalem od poczatku, ale na koncu mozna bylo przeczytac "Sponsorem programu jest zaklad optyki instrumentalnej Uniwersal z Zywca" . U (osoba/wyrob) pojawil sie gdzies w programie "na zywo"?

Edytowane przez r.ziomber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm...szkoda ze przegapilem.

Kiedys w sobotnie przedpoludnie bodajrze przez pol roku byl emitowany program Planetarium (moze rok 96-97)?

Program byl prowadzony przez R. Kanciruka i przez caly cykl byl to teleturniej ktorego koncowe nagrody byly niezle...a w miedzy czasie wplatano rozne ciekawostki z dziedziny astronomii.

Pamieta to ktos?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli pod nowym zarządem TVP zaczęła wreszcie realizować misję oświatową zapisaną w statucie. Ciekawe czy programy edukacyjne nadawane przez telewizję publiczną są objęte jakimiś restrykcjami co do prywatnego rejestrowania i niekomercyjnego udostępniania. W końcu za coś płacimy abonament.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście ekspresowe to było. Ale dobre i to.

Tu jest oficjalna strona programu, telefonu niestety nie znalazłem.

http://ww6.tvp.pl/5833.dzialy

Pamiętam, że końcówka telefonu była 6066, a znając stronę toruńskiego Planetarium:

http://www.planetarium.torun.pl/index2.htm nietrudno odgadnąć, że to mogło być (0-56) 622 60 66. Czyli oficjalnie telefon do kasy :Boink:

Edytowane przez Lampka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem zbyt póżna godzina jak na tak krótki program.Raczej super obserwacji też nikt tam na żywo nie będzie prowadził więc można by go dać przed 19.Pokazy w programie"Gwiazdy świecą nocą" raczej też kończyły się chmurkami lub mgiełkami.Można nagrać fajny pokaż przy dobrej widoczności a nie szamotać się po dachu gdy i tak nic nie widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.