Skocz do zawartości

Astronomia w TV


Darek_B

Rekomendowane odpowiedzi

Hmmm...szkoda ze przegapilem.

Kiedys w sobotnie przedpoludnie bodajrze przez pol roku byl emitowany program Planetarium (moze rok 96-97)?

Program byl prowadzony przez R. Kanciruka i przez caly cykl byl to teleturniej ktorego koncowe nagrody byly niezle...a w miedzy czasie wplatano rozne ciekawostki z dziedziny astronomii.

Pamieta to ktos?

 

Właśnie kilka postów o tym wcześniej o tym pisalem.. Widzę że nie byłem jedynym widzem tegoż programu.

Ax: nie pamiętasz czasem w którym to planetarium odbywał się ten teleturniej.

 

MiK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, znajome twarze prowadzą program :) J.Rafalskiego i P. Majewskiego mieliśmy z Mirkiem okazję poznać w Paryżu. Wygrali konkurs ESO na film o tranzycie Wenus 2004. Pojechali w nagrodę do Chile, skąd 2 zdjęcia widać w galerii. Farciarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, znajome twarze prowadzą program :) J.Rafalskiego i P. Majewskiego mieliśmy z Mirkiem okazję poznać w Paryżu. Wygrali konkurs ESO na film o tranzycie Wenus 2004. Pojechali w nagrodę do Chile, skąd 2 zdjęcia widać w galerii. Farciarze.

A wiesz może, gdzie można ten film zobaczyć? Pytam, bo byłem w czasie kiedy go kręcili w okolicach ich kamery. Nawet powiedziałem parę idiotycznych zdań do kamery. Nie jest więc wykluczone, że znalazłem się na tym filmie. :Boink::blink:

Edytowane przez Lampka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś też szukałem tego filmu w necie i nie znalazłem. Pewnie, ze względu na moją gębę trafił na "Index Xąg i Filmów Zakazanych" :Beer:

A może to moja zasługa, że wygrali? :ha:

Kurcze, gdybym mógł sobie tylko przypomnieć, jakie bzdury wtedy wygadywałem do kamery.

Edytowane przez Lampka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Ponoć JUTRO o godzinie 23:15

Tutaj pisze http://wirtualnemedia.pl/document,,797117,...mowce_TVP3.html "Premierowy odcinek Widzowie mogli obejrzeć już lutym. Magazyn ukazuje się na antenie TVP3 raz w miesiącu. Najbliższy program 29 marca o godz. 23:10."

 

To pewnie z okazji zaćmienia Słońca które będzie tego dnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Tutaj pisze http://wirtualnemedia.pl/document,,797117,...mowce_TVP3.html "Premierowy odcinek Widzowie mogli obejrzeć już lutym. Magazyn ukazuje się na antenie TVP3 raz w miesiącu. Najbliższy program 29 marca o godz. 23:10."

 

To pewnie z okazji zaćmienia Słońca które będzie tego dnia.

dzis dostalem maila od tvp3

 

 

 

 

Witamy,

 

nasz stan wiedzy na dziś jest taki: marcowe PLANETARIUM nadamy w nietypowy dzień (wtorek, 28 marca) o nietypowej porze (22:15), w nietypowym wymiarze (15') i z nietypowego miejsca (Turcja). Wszystko to za sprawą całkowitego zaćmienia Słońca (środa, 29 marca), z którego przeprowadzimy transmisję. Zaćmienie na żywo - tylko w TVP3!

 

do zobaczenia,

Planetarium

 

 

 

pozdro dla astromaniakow :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzis dostalem maila od tvp3

Witamy,

 

nasz stan wiedzy na dziś jest taki: marcowe PLANETARIUM nadamy w nietypowy dzień (wtorek, 28 marca) o nietypowej porze (22:15), w nietypowym wymiarze (15') i z nietypowego miejsca (Turcja). Wszystko to za sprawą całkowitego zaćmienia Słońca (środa, 29 marca), z którego przeprowadzimy transmisję. Zaćmienie na żywo - tylko w TVP3!

 

do zobaczenia,

Planetarium

pozdro dla astromaniakow :D

 

Dobre posunięcie - wszyscy co nie będą mogli zobaczyć na żywo (np. przez chmury), zobaczą w tv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj pisze http://wirtualnemedia.pl/document,,797117,...mowce_TVP3.html "Premierowy odcinek Widzowie mogli obejrzeć już lutym. Magazyn ukazuje się na antenie TVP3 raz w miesiącu. Najbliższy program 29 marca o godz. 23:10."

 

To pewnie z okazji zaćmienia Słońca które będzie tego dnia.

Szlak by ich trafił... a ja myślałem, że będzie na początku miesiąca (co tydzień patrzę... i nie ma). No to kolejny materiał do nagrania dla domowników. A ja już myślałem, że sobie obejrze program przed zaćmieniem. Ciekawe kiedy bedzie kolejny. No ale chociaż nadzieja, że coś w nim ciekawego pokazą, chociaż przez taki czas to za wiele pewnie nie dadzą na antene.

Chociaz powinni pokazać coś przed zjawiskiem. Przynajmniej wiara by wiedziała, że coś takiego będzie, co można zobaczyć też z Polski. No ale w tvp zapodają całkowite w Polsce :rolleyes: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten mail tak brzmi jak by w TVP3 pokazywali samo zaćmienie na żywo a nie program Planetarium (to niby na żywo ale i tak już po zaćmieniu). Dzwoniłem do Trójki i nic o samej transmisji ze zjawiska nie wiedzą. Będzie o tym tylko w programie Planetarium.

Przynajmniej aktualnie tyle wiem. A szkoda by było, mogliby pokazywać samo zjawisko. Ale może nic straconego- live z Side pokaze CNN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Internet jednak górą :) Gdzieś mi się obiło, że będzie transmisje z teatru starożytnego w Side (NASA?), rzuciłem więc okiem i znalazłem taki oto link http://www.exploratorium.edu/eclipse/2006/

Tak więc jeśli ktoś będzie miał internet może sobie popatrzeć, o ile pogoda w Turcji dopisze. Ni miej mam nadzieję, że nikt nie będzie patrzył tylko wszyscy będą obserwować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.