Skocz do zawartości

Mars, 24.07.2003, potrzebne filtry!


ntwwoit

Rekomendowane odpowiedzi

ale się namęczyłem z tym Marsidłem... okazuje się, że Mars jest do złapania z mojego balkonu od godziny 2:00, a nie od 3:00 jak pierwotnie oceniałem ;)

 

nakręciłem od groma avików (25 sztuk) wszystkie podobne, kontrast dobry, ostrość ok, tyle, że mam drobne problemy z kolorkami... obraz jest (znaczy się na oryginale) jakiś taki fioleciasty... może ktoś poleci jakiś tani filterek do Marsa?

 

no a tu efekcik, nie powiem, żeby mi się nie podobało, ale też spodziewałem się zdziebko więcej po tym jak zobaczyłem super ostrego Marsa na żywo przy powiększeniu 350x ;) ale odjazd był ;D

 

mars03.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie było, że to kółko wzajemnej adoracji ::)

 

Bartolo, kurde, fajny Marsik! Postuluję nawet - jak do tej pory najlepszy.

A ja sfrajerowałem i poszedłem spać...

 

Czy moge gwizdnąć Twój patent z białymi kreseczkami do opisywania co jest co? Czytelne i proste - że też na to nie wpadłem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

być może będzie też krótki (3 klatkowy animek) - z klatkami co 30 min ;) ale to później

 

gwizdaj patent, spokojnie ;) i zobacz na ten (zrobiłem z okazji lądowań ;) już się nie mogę doczekać)

http://www.astro.leszno.net/pict/na_marsie.jpg

no i u mnie na str. głównej jest wielkie odliczanie do rozpoczęcia misji...

 

czy mógłbyś napisać coś na temat tego filtra co używasz i jakie on daje efekty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartolo, masz u mne browca :o :o :o

 

spijanie browców źle wpływa na ostrość zdjęć, ale przy złej pogodzie, czemu nie :)

 

każdy animek nawet z kijowymi, rozmytymi klatkami wygląda zabójczo - widać, że coś tam się dzieje... mam jeszcze super animka jowisza ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartolo czym skladasz animacje????

 

pozdrawiam,

 

Pawel

 

składam w registaxie, ale najpierw używam avi2bmp bo bardzo ładnie (i szybko) obramkowuje planety (w nim też wybieram co lepsze klatki), a potem można zapisać zestaw małych bitmapek, które zajmują b. mało miejsca, a registax właściwie tylko służy do poprawienia tego co zrobił avi2bmp i wyostrzenia waveletem...

 

jest jeszcze jedna zaleta zestawu bitmapek wykonanych w avi2bmp - łatwo można to zaimportować do irisa... ostatnio spodobało mi się stackowanie (i w ogóle processing) w iris (oczywiście wpisując komendy ręcznie!!) nie ma sensu jednak stackować planet w irisie, bo korzysta on z tej samej metody co registax (coś tam mota z szybką transformatą fouriera)

odkryłem jednak w irisie komendę COREGISTER która potrafi zrobić to co RegiStar (czyli składać różne zdjęcia przedstawiające ten sam fragment nieba na podstawie położenia gwiazd) - potrafi zmieniać rozmiar obrazka, obracać, naprawia dystorsję i takie tam ;)

krótko mówiąc jazda bez trzymanki... jadę po kolei tutoriala i łapię o co lata - prościzna

 

 

śliczności, Bartolo. Ale cała nocka pękła?

 

siedziałem tylko do 4:15 (ostatnia godzinę przy kompie wstępnie stackując i oceniając czy było warto się męczyć) ;) ale od zachodu słońca miałem i tak grafik cały zapełniony... kompa wystawiłem do teleskopu na balkon o 1:00 (po sprawdzeniu czy czasem nie jest zbyt wilgotno - zrobiłem higrometr z kawałka papieru - sprawdziłem czy nie jest po prostu mokry jak szmata) a 30 min. później mogłem już namierzać Marsa, choć jeszcze pół apertury teleskopu łapało światło ze ściany domu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.