Skocz do zawartości

Bolid


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

23 lipca o godzinie 22.24 widziałem przelot strasznie jasnego bolidu. Pojawił się w Orle, zakończył przelot w okolicach Andromedy. Na koniec rozbłysnął tak jasno, że zwrócił uwage mojego znajomego, patrzącego w zupełnie inną stronę. Nigdy wczesniej nie widziałem tak jasnego przelotu. Zwłaszcza sam koniec zjawiska był imponujący. Zrobiło się widno, mimo że w tym momencie zasłaniały go trochę drzewa.

Czy moze ktoś widział to zjawisko? Obserwowałem je ze Starej Miłosnej pod Warszawą.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Potwierdzam zjawisko! Tego wieczoru wybrałem się pod Warszawę (okolice Zaborowa w stronę Kampinosu) na obserwację nieba. Było duże zachmurzenie. Patrzyłem w okolice Orła i nagle - pojawił się bolid. Na początku zaczął świecić na ciemno-pomarańczowo. Następnie na bardzo jasny, zielonkawo - biały kolor . Było widać dużo dymu. Na koniec eksplodował jak fajerwerk - rozpadł się na kilka małych obiektów, po czym wszystko zniknęło. Widok przepiękny :)

 

Pozdrawiam,

Michał Jankowiak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.