Skocz do zawartości

prosze o rade ...


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ...

czy ten teleskop jest dobrym narzedziem dla poczatkujacego (totalnie zielonego w obserwacjach nieba ) ?

14906729 ...

 

jedyne co o nim wiem to : teleskop 45x40mm ???

 

 

 

Pozdrawiam,

i z gory dzieki za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

 

Księżyc i jasne planety nim poobserwujesz (tylko nie obiecuj sobie zbyt wiele) ale jako początkujący i jak to nazwałeś "totalnie zielony ;D ;D ;D" zainwestuj w lornetkę.

 

Znajdziesz tu wiele wątków poświęconych lornetkom, ich różnym modelom, cenom i przydatności do astronomii.

 

Wytrwania w pasji :D :D :D

 

Przemas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli juz nie mozesz sie powstrzymać przed obserwacjami to kupuj - ale uprzedzam, że po tygodniu Ci przejdzie :- :- :-

 

Uzbieraj 500-600 PLN na pierwszą lornetkę i z nią poznawaj niebo :o :o :o

 

Osobiście przerabiałem kiedyś podobny scenariusz, także służę Ci radą. Wybór należy jednak do Ciebie ::) ::) ::)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na Twoim miejscu poszukalbym polowki lornetki np. BPC20x60. Podobno

mozna znalezc ja juz za okolo 100 zlotych. To bedzie na pewno lepszy sprzet

niz ten refraktorek 45x40.

 

Arek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemas i Arek dobrze radzą - to g...nko ma na bank plastikowe soczewki, ten "montaż", widoczny na zdjęciu, spowoduje, że w czasie obserwacji obraz będzie uciekał w różne strony - przypuszczam, że po dwóch, trzech dniach obserwacji będziesz miał dosyć sprzetu, a nie wykluczone, że astronomii :'(

Na początek lornetka byłaby najlepsza - dodatkowo mozna ją wszędzie zabrać i wykorzystywać do dziennych obserwacji - ja bym proponował rosyjską BPC 10x50, którą mozna kupić za takie same pieniądze jak to badziewie "refraktoropodobne", a która pozwoli Ci na obserwacje z ręki, ilość obiektów, które będziesz mógł zobaczyć - to głowa boli (wystarczy przejrzeć P.Moora "Niebo przez lornetkę" możesz kupić tu http://www.allegro.pl/show_item.php?item=14694687).

A jeśli koniecznie chcesz lunetę to za te same pieniądze masz

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=14897790

nie jest to rewelacja, ale przynajmniej ma szklaną optykę, a w przyszłości możesz pezrobić ją na szukacz :P

A stabilny montaż (poręczowo-balkonowy) zrobisz sobie do niej ze ścisku stolarskiego (jakieś 5 zł), paska blachy lub płaskownika al i trzech śrub M5... ;)

Pozdrawiam,

Jurek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzieki za rady /// odpuszczam sobie byle jaki sprzet pozbieram troche wiecej i kupie cos lepszego (dobra lornetke i statyw)...

 

 

 

Pozdrawiam,

Rafal

 

PS: to forum jest extra ...dlugo tu zabawie :) 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lornetka!!!

Możesz zacząć od 7x50 albo 10x50.

Jeżeli jesteś początkujący - ucz się najpierw nieba, a potem inwestuj szeroko w taki sprzęt, który sprosta twoim wyrobionym już oczekiwanią.

Jest jeszcze bowiem taka opcja, że ciała niebieskie nie przypadną ci do gustu, a wtedy lornetką będzisz mógł podziwiać obiekty naziemne np: ciała opalone ;)

pozdrawiam i powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.