Skocz do zawartości

Naklejka na auto miłośnika Astronomii?


Gość saywiehu

Rekomendowane odpowiedzi

No to w takim razie wrzucam swoje propozycje konkursowe. Pomysł oparłem na znaczku ostrzegawczym Radioactivity. Komponenty wzięte z Corela.

ASTRO.jpg

Myślę, że taki układ kolorów ze względów formalnych nie mógłby jednak być. Za bardzo jest podobny do rzeczywistego znaku ostrzegawczego.

Może więc tak:

ASTRO2.jpg ASTRO4.jpg ASTRO5.jpg ASTRO6.jpg ASTRO7.jpg

A może taki znaczek jak stara PL-ka?:

ASTRO1.jpg

Ewentualnie taki:

ASTRO3.jpg

Pozdrawiam

Piotr

PS. Możnaby jeszcze pójść tropem znaczka Biohazard i przerobić na Astrohazard, ale mógłby się z hazardem kojarzyć a nie z [ang] hazardem.

Jeszcze można pójść tropem znaczka Ghost Busters, itp. itd...

Jeszcze ewentualnie napis AstroPositive, może się jednak kojarzyć z HIV.

Albo "Astronomicznie Zakręcony" i obrazek np. słoika z pierścieniem Saturna.

Edytowane przez Lampka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Benedykt

Hej !

 

Pomysł z naklejką uważam za bardzo dobry. Ja też deklaruję chęć nabycia naklejek.

 

Mam dwie uwagi.

 

Pierwsza dotycząca sposobu dystrybucji.

Wiechu martwi się, że będzie miał urwanie głowy z wysyłką naklejek.

Zwracam uwagę, że jesteśmy istotami stadnymi, stąd - aby uprościć wysyłkę proponuję zebrać się po kilka osób i zamawiać kilka kompletów na raz dla kilku osób. Sądzę, że może to skutkować zmniejszeniem ilości wysyłek nawet o 60%, co i tak będzie dużym sukcesem.

 

Druga uwaga dotycząca projetów.

Proponowany przez nas przedrostek "ASTRO" zwykle kojarzy się albo z astronomią, albo .... z astrologią.

Stąd tak sobie myślę, że tekst "ASTRO" połączony ze słoneczkiem, księżycem i gwiazdkami może być co najmniej dwuznaczny. Dlatego uważam, że projekt powinien jednoznacznie wskazywać, o co chodzi.

 

Bardzo proszę o opinie na poruszone przez mnie kwestie.

Edytowane przez Benedykt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie to nie przeszkadza. Dawni astronomowie też układali horoskopy. Nazwa Astrologia też sugeruje, że to nauka a nie szamaństwo i jakoś się szacowne gremia nie burzą. Zresztą teraz wszystko można powiązać z astronomią. Napiszerz gwiazda, a większość pomyśli, że piszerz o JLo, a nie o Syriuszu.

Zresztą idąc dalej tropem "niewłaściwości" przedrostka Astro trzeba by pozmieniać nazwy większości polskich forów astronomicznych.

PS. Na skojarzeniach z astrologią może być niezły podryw. :ha:

Edytowane przez Lampka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Benedykt
Mnie to nie przeszkadza. Dawni astronomowie też układali horoskopy. Nazwa Astrologia też sugeruje, że to nauka a nie szamaństwo i jakoś się szacowne gremia nie burzą. Zresztą teraz wszystko można powiązać z astronomią. Napiszerz gwiazda, a większość pomyśli, że piszerz o JLo, a nie o Syriuszu.

Zresztą idąc dalej tropem "niewłaściwości" przedrostka Astro trzeba by pozmieniać nazwy większości polskich forów astronomicznych.

PS. Na skojarzeniach z astrologią może być niezły podryw. :ha:

 

Dzięki Lampka za posta.

Może nie wyraziłem się zbyt precyzyjnie - nie mam nic przeciwko przedrostkowi ASTRO-, natomiast uważam, że zastosowana grafika powinna jednoznacznie wwskazywać, że chodzi o astronomię, a nie o astrologię.

 

Niemniej może tak być, że to ja jestem przewrażliwiony i rzeczywiście nie ma o co kruszyć kopii.

Stąd ciekaw jestem opinii innych na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Benedykt
Jak dla mnie nie musi być jednoznacznie, ważne żeby zainteresowanym się kojarzyło. Mógłby to być nawet wilk wyjący do Księżyca.

post-1015-1141652687_thumb.jpg

 

Jak dla mnie to wilk jest ekstra.

 

Pozwoliłem sobie na małą zmianę w jednym z zaproponowanych projektów polegającą na poprawie nastroju.

 

post-462-1141652960_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ja też jestem żywo zainteresowany naklejkami dużymi i małymi (parę kompletów)

Jeśli chodzi o dystrybucję to dobrym wzorem organizacyjnym i logistycznym było rozprowadzenie kalendarza.

Niech wypowiedzą się Ci, którzy osobiście te kalendarze rozprowadzali - czy było to tak happy jak wyglądało na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hasło ASTROAKTYWNY jest extra Ale jak koledzy mówicie pasuje cos typowo astronomicznego umiescic na tej naklejce. Pozwoliłem sobie skorzystac z Twojego awatara Adamo Prosze niebij :szczerbaty: Ja naklejke widze w mniejwiecej ten sposób B)

astroaktywny.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość saywiehu

Wtrącę się z paroma uwagami.

Uważam, że powstanie zbyt duże zamieszanie (ale rymuję :D ), jeśli nie będziecie dokładnie czytać postów.

 

Na wstępie ustaliliśmy (nie ja, acz słusznie), że większa naklejka ma raczej luźno wiązać się z astronomią, nie kusząc ewentualnego złodzieja wizerunkiem sprzętu.

 

Po drugie - planowana technika druku nie umożliwi wydruku zdjęcia i innych przejść tonalnych. Operujmy pełnymi kolorami. No ... chyba, że mnie przyciśniecie, to poszukam innego wykonawcy.

 

P. S. No... naklejki będą na pewno ładne!!! A co do ceny ... tu czeka też niespodzianka. Z wysyłką z kolei ... czuję się już przyciśnięty :Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naklejka naklejką, ale trzeba ustalić gdzie je będziemy naklejać?

Dobrze by było, gdybyśmy się łatwo rozpoznawali na drodze.

Jeśli miałaby to być szyba (raczej tylna), to naklejka mogłaby być naklejana od wewnątrz (tak jak numer rejestracyjny)- nie wiem czy taka jest możliwa do wykonania.

Inne miejsce... może gdzieś koło rejestracji?

A może zrobić ramki pod tablice z logo astro? :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem saywiehu wiem Tylko tak sobie zaszalałem :szczerbaty: Ale taką ASTRO PL-ke na klape by trzasnął :Beer: niemówiąc o logo astro-frum :D

 

ASTRO PL-ke na szybe z tyłu Wilka na szybe sprzodu...

Ja wiem jedno jaka by naklejka niebyła to ja zamówie kilka sztuk :-)

Edytowane przez BODI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a niewiem czy pamiętacie projekt na logo autorytet forum: http://astro-forum.org/Forum/index.php?showtopic=7050

 

autorytet_logo.png

 

zmienić tylko tytuł na mniej autorytatywny :D np. na: "Pasja astronomii" :)

oczywiście należałoby uzyskac zgodę autora, czyli Adama_ Jesiona

jak i równiez na ewentualne wykorzystanie logo widniejącego na stronie głownej AF

pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a niewiem czy pamiętacie projekt na logo autorytet forum: http://astro-forum.org/Forum/index.php?showtopic=7050

 

autorytet_logo.png

 

zmienić tylko tytuł na mniej autorytatywny :D np. na: "Pasja astronomii" :)

oczywiście należałoby uzyskac zgodę autora, czyli Adama_ Jesiona

jak i równiez na ewentualne wykorzystanie logo widniejącego na stronie głownej AF

pozdrowienia

 

Sumas bardzo mi się podoba :helo:

 

Bistii na czacie pokazywał świetne loga innych astro zapaleńców i na jednym takim była ciekawa sylwetka człowieka przy teleskopie...

 

pozdrawiam serdecznie

 

Ori2711

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny i profesjonalny. Ale to chyba nie chodziło tylko o logo Astro-Forum, ale o coś takiego jak rybka albo płetwonurek. Uniwersalne i nie związane z niczym i nikim oprócz astronomii.

Ja proponuję zamiast naklejki powykręcać figurki z przodu naszych samochodów i wkręcić na przykład takie coś.

Przed:

Rolls_Royce.jpg

Po:

Rolls_Royce1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość saywiehu

Wam też jedynka Bistiiego się nie wyświetla??? Bo mi qrcze nie <_<

 

 

OOO - juz lepiej ! Odszczekuję :icon_redface:

Edytowane przez saywiehu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.