Skocz do zawartości

Czy warto kupic tolustro


Grzegorz

Rekomendowane odpowiedzi

WItam

Od jakiegoś czasu na teleskopy.pl jest ogłoszenie

 

Sprzedam lustro 230/1500 Gotowe i nowe zwierciadło o o śr. 230mm i ogniskowej 1500 mm wykonane przez Stafana Plucieniaka z Wroclawia, ktory robi lustra dla Uniwersala. W komplecie jest też lusterko boczne.

 

Czy warto kupić to lustro, a jeśli tak to ile byście dali?

Czy ktoś go widział i może się wypowiedzieć w temacie jakości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

Jak robi dla U... to pewnie wydaje też te urocze "CERTYFIKATY" ;)

Trzeba by lustro sprawdzić i przbadać, w ciemno nie można czegoś polecić bez dokładnego badania cieniowego 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

W naszej firmie nie mogę sobie pozwolić na niesprawdzoną i losową jakość seryjnej optyki i mam lustra od swoich 2 zespołow wyuczonych od ponad 10 lat sprawdzonych i zaufanych podwykonawców oraz z Niemiec od Ludesa, robią głębokie hiperbole do hipergrafow i hiperboliczne systemy R-C których nie uświadczycie w ofercie U zapewne jeszcze bardzo długo ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janusz już napisał bez badania trudno jest jednoznacznie dać odpowiedź jakiej jakości jest to lustro. Nie można na ten moment odrzucić żadnej możliwości. Szkoda, że gość nie podaje ile chce za to lustro, wtedy mozna by było skalkulować ryzyko. Jeżeli kupujemy u producenta to możemy reklamować. Przy zakupie z drugiej ręki od osoby fizycznej może być z tym różnie. Jak facet odda to lustro za 100zł to bym ryzykował jak nie to bym kupił bezpośrednio od szlifierza.

Ja nie wiem kto robi lustra dla U być może ten Pan akurat moje od U-12 było OK (pomijając, że warstwa Al "zgniła" po 2 latach) z drugiej strony jest takze ryzyko że nie jest OK tak jak powiedział kiedyś Alex jest to odmiana rosyjskiej ruletki z jedną komorą pustą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ja sądze ze można kupić.

Z moich spotkań z użytkownkami U i ich teleskopami mogę powiedzieć że pod względem optycznym U są ok.

Z drugiej strony zawsze można napylić takie lusterko z niewielkie pieniądze ;D

Ja swoje 200mm napyliłem za 50 zeta ;D pod koniec 2000 roku także teraz w najgorszym wypadku będzie to kosztowalo 100zł.

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Nie chciał bym tu obgadywać producentów ale mój znajomy kupił Syriusza i po kilku miesiącach też mu zmatowiało i reklamował i reklamował i reklamował i czekał i czekał ;D ;D ;D ale się doczekał i ma napylone w ramach reklamacji w znanej firmie A.

 

pozdr

 

ps tak że nie ma rewelki.

no i bez obrazy dla firmy A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Kolegów

bardzo dobrze ,że sprawa jakości luster nabrała rumieńców, jest tak jak koledzy piszą. Dobrze położone powłoki lustrzanne pożyją "trochę", kondony niestety nie,

mydlenie oczu atmosferą.

Moim zdaniem najlepsze lustra są od Wilanda i Poruczki.

Sprawa reklamacji jak pisze Adamo to już dno aż wstyd I NIE MA ZNACZENIA czy lustro małe czy duże ma być zachowana dobra jakość produktu. Samoistnie nasuwa się pytanie, czy niektóre firmy schodzą na psy?

Czy kosztem jakości nabijają sobie kasę?

Oczywiście są to pytania natury ogólnej.

pozdrawiam Andrzej z Opola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ja tam nie mam nic do "kondonów" i jestem w stane zrozumieć że pomyłki sie zdarzają i nie ma to znaczenia czy to Astrokrak czy Uniwersał!!!

Najważniejsze to jest wyciąganie wniosków z pomyłek a nie wypieranie sie że to wina użytkownika.

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adasiu

to nie była zamierzona reklama, wierz mi, każda starannie wykonana praca daje efekty.

Sam mam problem z reklamacją, pokrętło od wyciągu lata na wszystkie strony i stuka, ma 6-ć m-cy i co się tam wiele naoglądało?

Też można zwalić na użytkownika,atmosferę i coś tam jeszcze.Chyba sam sobie naprawię!

pozdrawiam i przepraszam dotkniętych mym postem

Andrzej z Opola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

Andrzeju, ja sie nie czuje dotknięty ;D i nie tłumaczę owych firm.

Znam obie doskonale i wiem która ma jakie wady ale nie będę tu wypisywał bo to nie tędy droga.

Z doświadczenia wie że najgorszą karą jest poprostu nie kupować w firmie na której się człowiek czuje zawiedziony i nie polecać jaj a sama się wykończy. ;D

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A podobno cenzury juz nie ma :)

 

Arek

 

Cenzury faktycznie juz nie ma (w tym przypadku). Autorzy sami wycofali

swoje posty. Przepraszam wszystkich zainteresowanych za niecne insynuacje :)

 

Arek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.