Skocz do zawartości

Jowisz w roku 2006


OBERON RD

Rekomendowane odpowiedzi

Gość polaris
No w końcu niebo sie zlitowało i obrodziło jakimkolwiek seeingiem i bardzo przejrzystym niebem :szczerbaty:

 

CCDCap0060crop2.jpgCCDCap0060crop3.jpg

 

Mc, jestem zywo zainteresowany parametrami avika.

Liczba klatek, liczba klatek/sek., czas naswietlania klatki, gain itp.

:Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dlaczego ten avik się nie rusza? :szczerbaty:

avik ma przekłute wszystkie klatki jedną szpilką :szczerbaty: znaczy stack to sie nie rusza :Boink:

 

metoda na głoda jest taka:

5fps, 1/25sek gamma przesunięta w dół (niewiem jak mocno była w tym aviku) gain tyle żeby nie był przepalony środek ale najjaśniej jak sie da.

 

stak tych dwóch obok siebie to 50klatek, tego niby lepszgo 200kl.

 

a jedna klatka (dobra) wygląda tak...

 

jedna_klatka.JPG

Edytowane przez McArti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość polaris
avik ma przekłute wszystkie klatki jedną szpilką :szczerbaty: znaczy stack to sie nie rusza :Boink:

 

metoda na głoda jest taka:

5fps, 1/25sek gamma przesunięta w dół (niewiem jak mocno była w tym aviku) gain tyle żeby nie był przepalony środek ale najjaśniej jak sie da.

 

stak tych dwóch obok siebie to 50klatek, tego niby lepszgo 200kl.

 

Tym bardziej sie wkurzam, ze u mnie wychodzi rozmyta sieczka, a nie szczegol.

Gratuluje Mc :Beer:

 

Za to przerzucilem sie na DSy w projekcji i to jest ciekawsze niz planety :szczerbaty:

 

A Twoj avik mi sie nie odtwarza :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotka z ost. sesji barlowx2, ir-cut, 680kl. dla fps=10.
Fotografia przez filtr zapewne w celu zniwelowania słabego seeingu. Może i ja spróbuję przez jakieś filtry focić, bo sytucja do tego zmusza i w najbliższych latach będzie cienko.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotografia przez filtr zapewne w celu zniwelowania słabego seeingu. Może i ja spróbuję przez jakieś filtry focić, bo sytucja do tego zmusza i w najbliższych latach będzie cienko.

 

Pozdrawiam.

 

to przerzućcie sie na rysunek... :D

 

dobrego nieba

 

ps. zdjęcia są pierwsza klasa, ale oko widzi lepiej, piękniej, poprostu bardziej w każdym miejscu z wyjątkiem kolorów, ale te i tak są nierzeczywiste

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotografia przez filtr zapewne w celu zniwelowania słabego seeingu. Może i ja spróbuję przez jakieś filtry focić, bo sytucja do tego zmusza i w najbliższych latach będzie cienko.

 

Pozdrawiam.

 

Tak dokładnie w tym celu. Co prawda przy avikowaniu Saturna ten filtr się nie spełnił, przy ogniskowej ponad 2m biorąc pod uwagę to, że filtr jest "makabrycznie ciemny" w zasadzie widac było jedynie zarysy planetki. Przy Jowiszu jest znacznie lepiej, można też śmiało zastosować 5fps. Myślę że to jedyny sposób uzyskania w miarę szczegółowego obrazu-zresztą w sieci jest sporo fotek bw z tegorocnej opozycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość polaris
w sumie próbowałem przesuwania kanałów, ale zawsze jakaś abberacja pozostaje (jeden kolor), popracuję nad tym jeszcze (:

 

W Registaksie jest taka opcja bodajze RGB shift czy cos takiego co przesuwa aberke do przyzwoitego poziomu.

Jest opcja estimate albo mozna ustawic recznie.

 

Ale pewnie doskonale to znacie :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znamy ofcrs ale to trochę kwadratura koła, przesuwanie "otoczek" powoduje kumulowanie się ich po stronie przeciwnej. Załączam jeszcze jedną wersję, wybrałem 250 klatek, nieco rgb shift, zmniejszenie nasycenia, filtry gaussa na dużych powerach oraz unsharping całości, jest nieco lepiej ale to głównie nadal kwestoa trafienia w dobry seeing (:-warto czatować teraz Jowisz już widoczny w bardziej "ludzkich" porach.

jowi250kl.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.