Skocz do zawartości

Jowisz w roku 2006


OBERON RD

Rekomendowane odpowiedzi

Świetny Jowisz Siergiej. :notworthy::notworthy::notworthy:

A teraz, żeby lekko rozładować atmosferę pokażę swojego pierwszego Jowisza. Tylko nie śmiać się zbyt długo.

jov.png jov1.png

I jeszcze z czwórką księżyców.

Jowisz___red.jpg

Robione w nocy z 14 na 15 maja.

No to teraz możecie wrócić do poważnych zdjęć.

Pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis zapolowalem na WPC.Obraz Jowisza,momentami zyleta! O 24:00 WCP w 1/4 dlugosci dolnego pasa rownikowego,nasunela sie z lewej strony(teleskop Maksutow).Uzyte powiekszenie 120x.Niemal dokladnie nad WCP,na gornym pasie rownikowym widoczne jakby jasne przewezenie tego pasa,a na lewo od przewezenia widoczna ciemna struktura,niemal punktowa,jednak nie cien zadnego z ksiezycow.Moze ktos pstryknie Jupka dzis,to sie okaze co tam bylo..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość saywiehu

Przypomina mi się, ale to tylko żartem Hanysiak (:)) określenie, jakiego użył przeor klasztoru, po jednej z pierwszych obserwacji plam na słońcu. Zakonnik usłyszał: "to nie plamy na słońcu, lecz na twoich szkłach lub oczach. Odejdź synu i czyń pokutę" :D No, tak mniej więcej to podobno było.

Zartem, bo mam nadzieję, że widzialeś coś b. interesującego. Może o tym przeczytamy nawet. No i dobrze by było, gdyby ktoś to sfocił. He, pewno nie wszędzie same chmury jak u mnie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis zapolowalem na WPC.Obraz Jowisza,momentami zyleta! O 24:00 WCP w 1/4 dlugosci dolnego pasa rownikowego,nasunela sie z lewej strony(teleskop Maksutow).Uzyte powiekszenie 120x.Niemal dokladnie nad WCP,na gornym pasie rownikowym widoczne jakby jasne przewezenie tego pasa,a na lewo od przewezenia widoczna ciemna struktura,niemal punktowa,jednak nie cien zadnego z ksiezycow.Moze ktos pstryknie Jupka dzis,to sie okaze co tam bylo..

 

 

A może to był ten sześcian z Odyseji 2010 ? :ha:

 

A swoją drogą Siergiej jak zwykle podnosi poprzeczkę. Ale tak trzymać!! :notworthy:

Edytowane przez rkamin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość saywiehu

Dzis za mną pierwsza noc z Syntą - Cynthią (Cynthia to imię mojej Synty :)) He, można sie spytać o optykę, aberracje w Barlowie, seeingi, astygmatyzmy itepe... A ja powiem tak: jak szczeniak z otwartą gębą siedziałem i się gapiłem w tego Jupka :D Nic więcej nie powiem, bo po prostu nadal mi szczena opada! Albo powiem: TO BYŁO PIKNE!!!!!!!!!

 

P.S. Dzięki tym wszystkim, którzy mnie namówili, żeby nic tańszego nie kupować. He, Synta wtedy była sporo droższa!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Echa zlotu w Bukowcu mineły, wrzucam jeszcze obiecaną animację. Miał być cały tranzyt WCP, ale zlotowcy wiedzą jakie były warunki. Zresztą widac nieporównywalnie mniej szczegółów niz w poprzedniej mojej animacji.

 

jupanim1rb.gif

Edytowane przez adamsz12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość saywiehu

Adamie - a ja z wielką przyjemnością sobie oglądam tą animację! Wspomnienia powracają, a i przecież jak na te warunki, które mieliśmy - jest całkiem niebrzydko ;)

Pozdrawiam

:Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ten nowy sztorm nie mial byc czerwony,jak WCP?Cos mi swita ze w ostatnim programie "Planetarium" padla informacja,ze obie "plamy"maja sie spotkac w czerwcu,swoja droga,nie wiedzialem ze one "chodza" kazda na wlasna reke.Czy to prawda??
Ten nowy to napewno, ale tam przecież wszystko "chodzi".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro tylko kilku najwytrwalszych,od czasu do czasu porywa sie na Jowisza,wiec pozwole sobie zamiescic dwie fotki z Rosyjskiego astroforum www.astronomy.ru

 

Pierwsza wykonana teleskopem Santel MCT-180

Druga teleskop tej samej marki,jednak sporo wiekszy Santel MCT-230

Widac jak wazny jest warsztat w astrofotografii.

Jup2.jpg

Edytowane przez hanysiak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.