Skocz do zawartości

Jowisz w roku 2006


OBERON RD

Rekomendowane odpowiedzi

Skoro juz padlo slowo retusz. Jle retuszu jest w tych super zdjeciach ? To tak na zasadzie ile cukru w cukrze. :Beer: Kiedy zdjecie jest wizja artysty, a kiedy dokumentem?

Edytowane przez zbig
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stakowanie to statystyka zbieżna na rzeczy istniejące. niema mozliwości wytworzenia tego czego niema. w przypadku filtrów numerycznych mogą pojawić się dodatkowe efekty ale powielające kształt a nie go wymyslające. np cienie rzeczy istniejących.

 

zbig to pytanie związane jest z tym, że coś Ci z registaxem nie wychodzi? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas bardziej na południu też lepiej nie wychodzi.

zastanawiam sie dlaczego w okularze mi obraz nie pływa a w kamerce mi pływa. albo mi sie wydaje, że w okularze nie pływa albo kamerka nagrzewa cos i pływa. no i jak patrze na te ciemne pasy i spalone białe to wydaje mi sie że to ustawienie gammy na sam dół to nie jest najszczęśliwsze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość saywiehu
A ić! bede tranzytował 10 części razem 20kg i jeszcze sie narażał, że minie ktoś napadnie i dla jaj coś zabierze ;)

A piesa se weź! Nieee - dwa piesy: jeden pilnuje dobytku gdzie obserwa będzie, a drugi - właściciela, jak nosi te części;)

 

Wczoraj miałem w sumie ładniuchną noc. Jupek w Syncie- bajeeera. Okulary niby tylko SPlossle z zestawu + jeden 7,5mm Plossl, do tego Barlow Vixena za skromne 99 zeta, ale ... znów o bożym świecie zapomniałem :)

Qrcze, więcej czasu na eMki przeróżne chciałem poświęcić, ale gdzieee taaam... Jupek jak lampa świeci i wzrok przyciąga :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z nudów zrobiłem animację, szkoda, że Jowisz nie jest wyżej, tak by focić cały obrót, albo że pogoda nie jest lepsza, bo może materiał z 2-3 dni dało by sie połączyć, tak aby kręcił się jak globus.

Animacja wykonana w PolyView, który był dołączony do ostatniego CHIPa (4/2006).

 

Pozdrowienia

 

swietna animacja :)

 

ogolnie fajne te Jowisze Wam wychodza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pokazywałem fotki, ale tydzień wcześniej robilem Jupitera z filtrem zielonym wizualnym w wersji cz/b, żeby skontrastować kolory "ciepłe". Szkoda że nie miałem tylu filtrów kiedy planeta była wysoko na ekliptyce, no ale jeszcze poróbuję z innymi, np. niebieskim, albo Solar Continunum, lub OIII które sa prawie monochromatorami.

Edytowane przez lemarc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pokazywałem fotki, ale tydzień wcześniej robilem Jupitera z filtrem zielonym wizualnym w wersji cz/b, żeby skontrastować kolory "ciepłe". Szkoda że nie miałem tylu filtrów kiedy planeta była wysoko na ekliptyce, no ale jeszcze poróbuję z innymi, np. niebieskim, albo Solar Continunum, lub OIII które sa prawie monochromatorami.

 

Leszeku dawaj tę fotkę jestem ciekaw jak wyszło.

 

Jeszcze jedna obróbka z innym avikiem w kolorze. Niestey zauważalne są błędy spowodowane nierównym położeniem webcama po zmianie na filterek ircut, w dodatku planetka się nieco zakręciła (:

 

Zmiany filtrów to największy problem muszę wymyśleć (i wykonać) jakiś patent aby wymieniać filtr bez ruszania webcama (rodzaj wycięcia w które można by wkładać filtry, ideałem byłoby rozwiązanie jak z ccd-filtr kołowy na 1,25", również ze względów czasowych ma to kolosalne znaczenie. Po zmianie na ir-cut zmienia się nieco ognisko, oprócz nowych ustawień webcama trzeba ostrzyć obraz od nowa, wszystko to trwa koszmarnie długo, a Jowisz nie czeka tylko się obraca, niewdzięcznik (:

 

Pozdr.

newjowA.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia są ekstra. Jak na niewielki wczorajszy seeing to nie jest źle. Czekam z niecierpliwością na czarną noc aby wreszczie się napatrzeć na szczegóły (mój telep Meade bresser 150mm) bo ostatnio to tylko slabe dwa pasy <_< Jak patrze na wasze fotki to aż dech zapiera. Może kiedyś wybiorę sie na jakiś zlot... :Salut::Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rewelacja to nie jest, ale gdyby zrobić więcej fotek z róznym i filtrami, to trochę poglądowe by było. Druga fotka normal, z filtrem UV/IR Data 19 maja.

 

Bardzo ładne fotki w sumie niewielkie przesunięcie można by je połączyć, spróbuję coś z nimi zrobić chociaż to jpgi. Leszek widzę w Twoim meadzie duże możliwości tylko chyba wypadałoby pożegnać się z webcamem i zmienić go na toucama.

 

Pozdrawiam.

A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lemarc a nie chciałeś usunąć aberracji? Dzięki tej prostej operacji można przecież nie tylko pozbyć się kolorków na brzegach ale też poprawić nieco ostrość całości. Chyba, że masz na celu pokazanie tego co naprawdę widać i co się naprawdę rejestruje.

 

Pozdrawiam planeciarzy :Salut:

 

P.S. Byłem ciekaw jak to wyjdzie po korekcie więc pozwoliłem sobie zrobić małe porównanie.

 

porownanie.jpg

Edytowane przez Kuba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.