Skocz do zawartości

Moja zabawa w studio


MateuszZ.

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze trochę Dorotki, niestety najprawdopodobniej nie zaciągnę jej już do studia bo trochę żeśmy się :sterb003::D więc wrzucam co mam, z jedynej próbnej, wstępnej sesyjki w studio :(

 

BTW, niech mi ktoś powie, że ona jest nienaturalna na tej focie to :sterb003: toż to cała Dorotka !!

Acha, zawsze zdradzam jakim sposobem uzyskałem naturalną minę u modelki, tutaj powiedziałem jej, że dostanie astrokoszulkę Bieszczady 2006, a na 2 fotce, że dam jej polookać przez mój mityczny teleskop Lepus 380 który "robię" już 2 lata B)

 

Już niedługo coś nowego, zaatakuję uzbrojony w tajną broń - "Master Lighting Guide For Portrait Photographers" ;)

 

acha, odpowiadam z góry na upierdliwe pytania "życzliwych" osób- tak, świadomie tak zrobiłem

 

[fotki usunięte na życzenie zainteresowanej z powodu głupawej uwagi poniżej.... ]

Edytowane przez MateuszZ.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mateuszu, chcesz, żeby kochały Cię dziewczyny, wszystkie te, które fotografujesz ??

 

to retuszuj ich fotografie :D

 

hehe, wiem :D Dlatego ich nie retuszuje !! Nie chce żeby się laski o mnie biły na kartonowym tle tak jak w filmie "Blow Up"( "powiększenie" ), wiesz ile takie kosztuje ?? :ha:

Edytowane przez MateuszZ.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Mateuszu.

Mogę tylko pozazdrościć Ci możliwości takiej "zabawy/pracy".

Może się mylę, ale mnie osobiscie się wydaje, że najpierw potrzeba mieć trochę czasu na przyglądanie się modelce w różnych sytuacjach, uśmiechu, złości i całej reszty emocji w mimice. Każdy z nas potrafi czasem wyglądać super, czasem do bani. Lepiej czekać na dzień odpowiedniego nastroju, niż uśmiechać się z konieczności. Myśle, że ilość zdjęć wraz z ich konsekwentnym przeglądaniem i ocenianiem zrobi swoje i Twoje fotografie zaczną "wymuszać" na nas wielkie emocje.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale coś Ją tak na czarno obramował.. ? ;)

 

Może róż byłby lepszy :szczerbaty:

Nie tylko FOTKA jest obramiwana na czarno!

Ale zgadzam sie, moze lepsze by bylo bez obu obramowan! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest pewna technika, której generalnie się nie poleca... ale na ogół przynosi niezwykłe efekty: znajdź w dobrym magazynie typu glamour dobre zdjęcie - takie, które pokochasz, i spróbuj go odtworzyć, ale idealnie. Poznaj światło, scenografie, emocje, kadr... rozumiesz - wszytsko. Zrób plagiat... oczywiscie, tylko dla siebie.

 

Jak stwierdzisz, że jest identyczne, to wtedy zacznij robić swoje.

 

Ciekawe, jak to skomentujecie...

 

Dobra rada. Lepsza niz np. lektura ksiazki Dederki (chyba) 'Oswietlenie w fotografii' Ale z lektury dowiedzialbys sie (prawie jak pan Jourdain) ze zastosowales oswietlenie przednio-gorno-boczne i efektujace tylne gorno-boczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra rada. Lepsza niz np. lektura ksiazki Dederki (chyba) 'Oswietlenie w fotografii' Ale z lektury dowiedzialbys sie (prawie jak pan Jourdain) ze zastosowales oswietlenie przednio-gorno-boczne i efektujace tylne gorno-boczne.

 

Książka dederki jest do d... :szczerbaty: Nawet nie wyobrażacie sobie jakie ciekawe publikacje mają na zachodzie i to na każdy temat. To nie te czasy Cygnus! wejdź sobie do księgarni internetowej amazon i zobacz jakie są pozycje dot. fotografii, astronomii.. :rolleyes: W książce którą zamówiłem, mam przedstawione prawie wszystkie możliwe ustawienia świateł które się w praktyce wykorzystuje,(fota a obok schemat oświetlenia użytego) na większość bym nie wpadł nawet za 100 lat :szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam maluj swiatlem . ksiazki moze sa i pozyteczne, ale czy jestes w stanie znich skorzystac ?

Za duzo to tez poza zrozumieniem i opanowaniem, chyba bardziej poprzez siebie trzeba malowac . :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam maluj swiatlem . ksiazki moze sa i pozyteczne, ale czy jestes w stanie znich skorzystac ?

Za duzo to tez poza zrozumieniem i opanowaniem, chyba bardziej poprzez siebie trzeba malowac . :Beer:

 

Zbig, a czy ty próbowałeś już kiedyś "malować światłem" w studio??

Ja próbowałem, i stwierdziłem, że w przypadku podstaw nie ma po co odkrywać ameryki na nowo po omacku :rolleyes:

Zresztą trochę się spóźniłeś, bo już z tej "tajemnej" wiedzy skorzystałem :szczerbaty:

 

BTW, kiedyś Cię zaproszę do studio, dam 5 lamp, różne softboxy, parasolki, snooty, gridy, dishe, barndoory, reflektory,dyfuzory, płaszczyzny, tła i powiem Ci: a teraz maluj sobie :ha:

Edytowane przez MateuszZ.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz, nie malowalem - to dopiero od Jesiona znam. Ale bardzo dobrze opisuje . Wszystko mozna robic powielajac albo poprzrz siebie . Wydaje mi sie, ze juz duzo umiesz i pora zaczac poprzez siebie .

Ale to tylko moje zupelnie amatorskie uwagi. :Beer:

ps. pokora sprzyja wlasciwemu spojrzeniu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak w ogóle to tak mnie karcicie, że chyba dostanę depresji, zamknę się w sobie, oddam klucze wspólnikom, i będę Was zadręczał fotkami kwiatków, żuczków i przyczółek :ha:

 

 

A miałem Wam pokazać moją pierwszą przygodę z aktem :rolleyes: to macie za karę cytrynę :szczerbaty:

( bawiliśmy się z kumplem we wrzucanie różnych przedmiotów do akwarium)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

hmm paragrafy...tylko sie nie smiejcie ale to byla jedna z przyczyn dla ktorych zaczalem sie interesowac fotografia :P, jednak jak zwykle w przypadku dzialania z "niskich pobudek" nic z tego nie wyszlo :D wiec nadal pstrykam pszczolki kwiatki i inne drzewka :P

 

No coz nic tylko pozazdroscic mozliwosci takiej zabawy i umiejetnosci aby te mozliwosci wykorzystac

 

A co do fotki pobazgraniej przez sumasa to mi sie podoba taka nierealnosc

Edytowane przez McQueen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
Chyba z gwiazd nocy przerzucę się na dzienne :D , hm ciekawie mieć takie studio :banan: .

 

 

Nom, fajne to jest, a samo fotografowanie to istna przyjemność. Coś jak obserwacje astronomiczne :) Też się patrzy na gwiazdy przez szkiełko :szczerbaty:

 

BTW,znalazłem jakieś dwa zdjęcia naszego studia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.