Skocz do zawartości

Mars 28.07.03


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Nadrabiam zaległości w fotografowaniu, oto efekt mojej sesji nad ranem 28 lipca 2003, godzina 00h13m UT

mars_2003.07.28.00h13mUT_P.jpg

Powoli przestawiam się na myślenie w czasie UT - mam potem mniej problemów oprogramowaniem ;)

Zwróćcie proszę uwagę na maleńką czarna plamkę blisko północnego (górnego) skraju planety, to Nodus Alcyonius. na mojej fotce też da się tego dopatrzeć! Co prawda, dopiero wtedy, kiedy wiemy gdzie patrzeć, ale zawsze :D

Więcej szczegółów tutaj: http://www.bielack.got.pl/astronomia/ (Opozycja Marsa).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie dodać Marsa z 22.07, którego nie miałem dodawać z powodu jego barwy. Na tym zdięciu nieźle widać Nodus Alcyonius.

Niestety seeing na wysokości Marsa jest kiepski, i sztuką będzie zrobienie lepszych zdięć niż te które tu wszyscy prezentujemy. Ze wzgl. na warunki obserwacji wszyscy dysponujący przyzwoitym sprzętem mają szansę na niezłe zdięcia, oczywiście jak na szerokość geograficzną Polski, gdyż wykładnikiem jakości będzie w tym przypadku seeing a więc szczęście obserwatora do wykonania dobrego zdięcia, czego wszystkim życzę.

Swoją drogą muszę zainstalować PhotoShopa do korekcji barw i nie tylko.

Pozdrawiam

Waldek

Mars%202207.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze wzgl. na warunki obserwacji wszyscy dysponujący przyzwoitym sprzętem mają szansę na niezłe zdięcia, oczywiście jak na szerokość geograficzną Polski, gdyż wykładnikiem jakości będzie w tym przypadku seeing a więc szczęście obserwatora do wykonania dobrego zdięcia, czego wszystkim życzę

Ech, Waldek - Twój Marsik przepuszczony tylko przez Registaxa wygląda "co najmniej tak samo dobrze", jak mój po 30 minutach w Photoshopie... :-[

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękne fotki. Gratuluję i zazdroszczę.

 

Mnie wczoraj tylko tyle wyszło (MTO+okular 38 mm+barlow x2+Casio, stack 10x):

 

Mars28-07-03+.bmp

 

Mgła nad łąką utrudniała sprawę, ale na wiele więcej nie liczę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie martw się Togalku ,

 

Ja wstałem o 2-giej poszedłem , ide piękne niebo , droga mleczna jak malowana . Kukam przez teleskop a tam tak syf jak dawno nie było - totalna KUPA jak mówi Małek .

Szkoda było wstawć wszystko pływało chyba bło 1/10 lub 2/10 no może następnym razem będzie lepiej :( .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego, że już tyle dni mamy sucho i bez opadów, że zapylenie atmosfery jest potworne !! Do tego nakłada się turbulencja super-ogrzanego powietrza....no i KUPA ;D

 

Wczoraj, już z samego wieczora zobaczyłem to na przykładzie przelotu ISS - jej blask był intensywnie pomarańczowy, a nie zazwyczaj blado-żółty. (co ciekawe z mojego miejsca obserwacji "musnęła" Akktura w odległości około 3 ', barwy obu obiektów prawie identyczne !!)

 

Pozostaje oczekiwać wspomnianego przez "wicherka" frontu z silnymi opadami-jak na razie Podlasie jest bezchmurne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie martw się Togalku ,

 

No aż tak się nie martwię. Dla mnie to zabawa i możliwość wypicia piwka na swieżym powietrzu dla odmiany. ;D

Pół godziny później, czyli ok 01:00 wg mojego zegarka Casio ;D zrobiłem kolejną sesję kilkunastu fotek Marsowi swoim Casio. Tym razem zwiększyłem czas naświetlania z 1/6 do 1/4 sekundy. Wyszło chyba niewielki ciut lepiej.

 

Marsy28-07%20.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawde do Marsa nie warto obecnie zabierac się przed 2.00, bo jest po prostu za nisko. Jesli nie podobają się Wam Wasze fotki zrobione o 0.00 czy 1.00 to rada jest prosta: poczekajcie jeszcze z godzine :)

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.