Skocz do zawartości

73P Schwassman-Wachmann 3 (2006)


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Poniżej jest link do filmu, który nagrałem przedostatniej nocy na Kudłaczach. Kometa przechodziła przez Koronę Północy. Niestety z racji dużej objętości tego typu tworów musiałem mocno go okroić. Wyjściowa rozdzielczość z kamery to 1600x1200. Zrobiłem jakiś kompromiś pomiędzy jakością a wielkością (i tak sporą) pliku. Oprócz składników C i B widoczny jest też G. Najlepiej go zauważyć w drugiej części filmu w dużych rozmiarach. Poszukajcie:)

 

Pozdrawiam

Tiamat

 

 

http://www.megaupload.com/?d=4FGB7540

 

 

PS Te rozjasnienia pochodzą od wysokich chmur, które nachodząc na kadr rozświetlały się od ich blasku. Oczywiście złapało się też mnóstwo satelitów i jeden samolot:)

Sprzęt: Lekki desantowy zestaw przenośny: Montaż soligor, kamera sbig st-2000xm, szkło pancolar 50mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tiamat, to jest po prostu GENIANLNE !! Perfect robota !!

 

pozdrawiam

 

p.s.

potraktowalem to xvidem, zajmuje teraz zdecydowanie mniej:

http://deneb.pkim.org/~monter/tmp/forum/73p.avi

 

Dziękuję:) ,

ale po Twoim skompresowaniu niestety jakość nie pozwala na dostrzeżenie składnika G:(

Pozdrawiam

Tiamat

Edytowane przez Tiamat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie jeśli można prosić to nie umieszczajcie plików na Megaupload czy na Rapidzie, osoby o stałym IP mające internet przez sieć np. radiową nie maja szansy dorwać się na te serwery. Zawsze znajdzie sie inny użytkownik sieci który ściąga np. filmy przygodowe czy gry na okragło.

Są inne darmowe serwery, nasza galeria, itp..

 

pzdr

Mariusz

Edytowane przez mario2005
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za miłe słowa:).

Z przyczyn technicznych nie mogłem umieścić tego filmu na innym serwerze. Skopiowałem go na serwer w PL bez reklam. Myślę, że teraz będzie łatwiej. Poniżej nowy link do tego samego filmu.

www.iryda.pl/astronomy/cometmin.avi

 

 

Pozdrawiam

Tiamat

Edytowane przez Tiamat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie jeśli można prosić to nie umieszczajcie plików na Megaupload

 

Są inne darmowe serwery

 

 

jeśli są inne serwery prosimy o podawanie ich adresów

 

również wielkie dzięki Kometa za film , bardzo fajnie było to zobaczyć

 

apropo co to jest ta ruchoma gwiazdka na samym dole ekranu tego filmu po lewej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kometka namierzona, udalo mi się ją znaleźć najpierw

lornetką lidlową (wersja bresser)-ledwo, ledwo, troche po omacku bo niebo takie,

że gołym okiem nawet korony za dobrze nie mogłem znaleźć, ledwo co herkulesa, ale coś tam było,

potem przez oriona 150, widok może nie rewelacyjny,

ale biorąc pod uwagę warunki (lekka mgiełka), zaswietlone niebo to jak na pierwszy widok

tej kometki jestem zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejszej nocy około godz. 1, prztarło sie niebo na tyle dobrze, że sięgnąłem po Sky Mastera by zobaczyć przez okno dachowe w jakim stanie znajduje się najjaśnieszy składnik 73P/S-W "C" i tu pobieżna ocena wskazała że jest jaśniejszy niż 8 magnitudo (7,8), rozmiar komy też nieco większy i jej kształt nieco rozciągnięty w ledwo widoczny warkocz. Zaczynam nabierać chęci na jakieś zdjęcia na kliszy, ale bez pewnej pogody i dobrej przejrzystości nie zaryzykuję wyjazdu w pole.

Edytowane przez lemarc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.