Skocz do zawartości

Relacja z zamienia w Turcji


Mirek Krasnowski

Rekomendowane odpowiedzi

jeszcze fotka. Musialem ja sporo zmniejszyc, zeby dodac do posta.

thumb_071_2.jpg

 

milosz

 

Miłosz super ten pierścień z diamentem. Ja zapomniałem zdjąć filtr z kamery, która miała to wszystko nakrecić. Zamurowało mnie zaćmienie i zapomniałem o filtrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wczoraj z Anią oraz Bartkiem i Elą dotarliśmy do domu po 3ciej w nocy, że tak powiem lekko zmęczeni, jednak będąc ciągle pod wrażeniem tej cudownej wyprawy. Ostatkiem sił (oczywiście nie mogłem sobie tego odmówić bo w Side oglądełm swoje zdjęci tylko na wyświetlaczu aparatu) włączyłem komputer i spojrzałem na fotki no i na skopiowałem przykładowe 3 zdjecia z zaćmienia. Aż trudno wierzyć ale taki materiał wychodzi prosto z aparatu, bez jakiejkolwiek obróbki (poza konwersją raw->jpg), tradycyjnie już w moim wydaniu duet 300D + 80ED:

crw_7036.jpg

crw_7041.jpg

crw_7047.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek wiesz na jakich wariackich papierach była robiona ta zbiorówka. Ludzie mieli taką adrenalinke, ze ciężko było ich w ogóle ustawic. Mam kogoś zdjęcie gdzie się załapałeś. Napewno wszyscy są na zdjęciu Darka robionym rybim okiem.

 

zbiorowe2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miłosz super ten pierścień z diamentem. Ja zapomniałem zdjąć filtr z kamery, która miała to wszystko nakrecić. Zamurowało mnie zaćmienie i zapomniałem o filtrze.

 

 

Miłosz... Twoja fotka mnie powaliła z nóg... CUDO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

:respect:

Na cześć Miłosza: :Wave: !

 

 

:Wave:

 

jestem podwrażeniem... niesamowite :banan::notworthy:

 

Dziekuje za Wasze opinie. Bardzo mnie podbudowaly :D Relacja i nastepne zdjecia sa w drodze. Moze uda mi sie dokonczyc calosc przed swietami.

 

pozdrawiam,

milosz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę obiecanych fotek

 

z12.jpg

Faza maksymalna widok ogólny

 

z11.jpg

Eclipse drink od dyrekcji hotelu oraz nowe koleżanki na nocne wyprawy do puszczy.

 

z13.jpg

Niektorzy oszczędzali na nadbagażu i później musieli sobie radzić z przeciwwagą jak umieli. Rekordowy bagaż PTL-a ważył 65kg. Paweł nie musiał kombinować jak Dave

 

z9.jpg z10.jpg

Po zaćmieniu trzeba było ostudzić emocje w basenie

 

z1.jpg

W chwilach wolnych od zaćmienia wynajmowaliśmy rózne pojazdy (samochody, motocykle i autokary) aby trochę pozwiedzać okolicę.

 

z7.jpg z8.jpg z5.jpg

Jedną z takich dodatkowych atrakcji był wyjazd do Pamukkale. Przepiękne wylewy wapieniowe i ruiny antycznego miasta.

 

 

z6.jpg

Na ścieżkach i górskich drogach trzeba było uważać na miejscową faunę.

 

z2.jpg z3.jpg

wieczorami odpoczywaliśmy w hotelowym klubie nocnym uprawiając między innymi karaoke w którym polska grupa nie miała sobie równych.

 

z14.jpg

żeby nie było, że się tylko obijałem to na koniec własna fotka korony, Trochę przepalona ale własna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporą część relacji z Turcji zamieściłem już na mojej www.lukiw.prv.pl . Będzie tego przybywac mysle że nawet przez wiecej niz tydzień bo materiału nie jest mało.

Cholercia... szkoda tylko że perełki mi tak średniawo wyszły, no ale jest dobrze. Zawsze mogło być gorzej :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie zaskoczył mój spokój podczas zjawiska. Do dzisiaj jestem w małym szoku jak to sie stało :D . Ale opłacało się :rolleyes: . To znaczy w ostatni wieczór przed byłem nieco nerwowy, później troche przed kulminacją, ale to tam nic wielkiego. Ręce stały w miejscu, wiec można było focić :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te wszystkie foty dobijają mnie i jeszcze bardziej żałuję że mnie tam z wami nie było...

 

Moim zdaniem wyjazd na zaćmienie był strzałem w dziesiątkie. Sam miałem problemy z urlopem, podobnie moja żona, ale zaparłem się na całego i udało się. I naprawdę jestem szczęśliwy. A poza zaćmieniem mieliśmy dodatkowo tydzień pięknego urlopu, pełnego relaksu, mnóstwo atrakcji, zabaw, piwka i w ogóle ... Ech, łezka w oku się kręci...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było cudownie, nie będzę dobijać nieobecnych tekstami że niech żałują itd. ale dla mnie to była chyba wyprawa życia. Spełniło się jedno z moich największych marzeń. Teraz czekam na filmy z wyprawy i samego zaćmienia. Streszczaj sie góral ;-). Jak znajdę jakieś miejsce na serv w sieci to podrzucę link i parę fotek. Na razie czekam na ponowne podłączenie neostrady bo jakiś kretyn wymyślił, ze gdy wygaśnie umowa to aby przejąć na inny pakiet trzeba zgłosiś rezygnację z neo i ją odepną a następnie podpisać nową i czekać na podięcie :angry::Boink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te wszystkie foty dobijają mnie i jeszcze bardziej żałuję że mnie tam z wami nie było... ale cieszę się też ogromnie że wszystko się wam udało!!! :Beer:

Nic dodać, nic ująć. :Cry:

Oczywiście również cieszę się, że wszystko poszło Wam, jak widać na pięknych, załączonych obrazkach. Ale żal d... ściska.

Edytowane przez Lampka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasza grupa Eclipse Hunters miała odwiedzić jeszcze obserwatorium Tubitak, ale ponoć napadało tam 3m śniegu, przez co zamkneli je czasowo.. :( Całe szczęscie mieliśmy jednak okazję uświadczyć 'prawdziwej', cudownej Turcji w postaci miejscowości Elmali, gdzie burmistrz złozył nam obietnicę, że powstenie tam obserwatorium dla miłośników astronomii. Ogólnie moc wrażeń, trocheTeraz wśród havly, muzyki tureckiej i przypiętym niebieskim okiem próbuje się skupić, by cos nauczyc się na kolokwium, z mizernymi skutkami jednak.. jedyne czego mi nie brakuje, to stada 60-letnich Niemców... :)

a co się tyczy jeszcze zaćmienia samego, to były to bodaj najpiększniejsze 3 min w moim życiu do tej pory ... :)

Edytowane przez spaiza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tylu dobrych fotkach ciężko znleźć u siebie coś interesującego :)

Dla mnie ta wyprawa była okazją do pierwszego osobistego spotkania

z forumowiczami. Cieszę się, że mogłem Was poznać w tak miłych okolicznościach przyrody. :D

 

total_solar_eclipse_side_diam_rkosturek.jpg total_solar_eclipse_side_turkey_protub_rkosturek.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.