Skocz do zawartości

Relacja z zamienia w Turcji


Mirek Krasnowski

Rekomendowane odpowiedzi

Ja wraz z Ba.sicem I michalem_w obserwowaliśmy to wspaniałe widowisko z wydm na wybrzeżu w Side. Z miejsca w którym ktoś dzień przed zaćmieniem napisał ogromnymi literami na plaży: Solar Eclipse 2006, ale klimat :rolleyes:

 

Było wspaniale !

Oprócz samego zaćmienia trochę Turcji zwiedziłem sobie dzięki temu że nasza wyprawa była realizowana przez biuro podróży. Byliśmy min. w Stambule:Hipodrom, Błękitny Meczet, Hagia Sophia, Zatopiona Cysterna, Pałac Topkapi, Bazar, rejs po Bosforze. Następnie Pamukkale, Hierapolis, Efez, Maryemana, Pergamon, Troja i takie tam B)

 

Wkrótce zamieszczę więcej zdjęć jak znajdę czas na ich obróbkę :)

 

ps: na jednym ze zdjęć widać amerykanina który stał koło nas, wznosiliśmy toast po zaćmieniu polish wodką :szczerbaty: ale miał spust! pół piersiówki mi Pochłonął :ha: Joe ma się odezwać do mnie na maila i podac adres swojej strony.

hunters.jpg

solareclipse.jpg

łusa.jpg

eclipsehunters.jpg

diament.jpg

Edytowane przez MateuszZ.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu i ja dotarłem do domu ,ale do siebie nadal dojść. nie mogę :ha:

Było cudownie ,zjawisko nieziemskie piękna pogoda ( i kobiety ),organizcja de best (Wielkie Dzieki Mirku :Beer: ) ludzie najwspanialsi na świecie :Astrobrać: a luxusowy hotel z nieograniczonymi atrakcjami dopełniał wrażenia że jesteśmy w raju. :helo:

Coby za dużo nie pisać będę umieszczał co jakiś czas parę fotek ,trochę się ich uzbierało.

Na początek fotki z zaćmienia oczywiście rybim okiem. :D

 

zamienie_rybie_oko.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamienie_rybie_oko.jpg

 

To zdjęcie.... z CZARNYM Słońcem... z Wenus... i pasem Wenus na horyzoncie... Wspaniałe!!!

 

pozdrowienia i gratulacje za wszystkie te cudowne zdjęcia dla wszystkich!!! Dzięki!!

Edytowane przez mpp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainspirowany fotkami z sieci poszperałem trochę i stosując metodę Pelletta opisaną na stronie Jerry'ego Lodriguss http://www.astropix.com/HTML/J_DIGIT/E_COMP.HTM, uzyskałem taki oto obraz korony

 

2006-03-29_corona_pellett_method.jpg

 

Opis jak do tego doszedłem znajduje się w podanym linku, dodam że ja użyłem 5ciu zdjęć z fazy całkowitej zrobionych z czasami: 1/160, 1/100, 1/5, 0.6, 1.6, wszystkie na ISO100, Canon 300D + Celestron 80ED. Idąc za opisem Freda Espenak'a http://www.mreclipse.com/SEphoto/SEcomp.html wstawiłem Księżyc z innego zdjęcia z fazy całkowitej zrobionego z krótszym czasem. Całość obróbki w PS.

 

A poniżej podaję kilka fotek aby pokazać jak gorąca była atmosfera i jaką metodę towarzystwo zastosowało na studzenie :) :

 

2006-03-29_14-07-00.jpg

 

2006-03-29_14-07-55.jpg

 

2006-03-29_14-07-57.jpg

 

2006-03-29_14-07-58.jpg

 

2006-03-29_14-08-04.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ohoho, tyle pięknych zdjęć, że nie będę monożył bytów ponad konieczność. Zarzucę tylko fotkę, na której widać światło popielate Księżyca z delikatnymi zarysami mórz i jaśniejszych kraterów. Ciekawe czy komuś jeszcze udało się to złapać. Parametry: Celestron 80ED i Nikon D70s, ISO 200, czas 0.8s.

 

DSC_3163small.jpg

 

Na koniec jeszcze sam moment trzeciego kontaktu z prześwitującą na purpurowo chromosferą

 

DSC_3178small.jpg

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słów kilka pragniemy dodać i od siebie po pierwszym ochłonięciu z wrażeń z tego cudnego tygodnia

 

powitały nas w Turcji takie temperatury

temp.jpg

 

hotel widziany z plaży prezentował się okazale

 

hotel.jpg

 

dookoła pełno soczystych pomarańczy na drzewach

PICT3301.jpg

niestety pobliską wyspę opanowały orangutany

malpy.jpg

a na brzeg basen wyrzucał foki i morsy

ssaki.jpg

dzielna ekipa stawiała odpór wszelakim przeciwnościom

efes.jpg

koty.jpg

schloda.jpg

w pobliskim teatrze grano wielkie spektakle

teatr.jpg

wieczorami na twarzach widać było efekty kąpieli słonecznych

slonce.jpg

slonce2.jpg

dzięki drinkom Blue Night :lol: opanowano sytuację

bluenight.jpg

kolejne dni płynęły leniwie

slimun.jpg

czasem na pobliskich kortach rozgrywano finałowe pojedynki GreatMasterCup of Rakieta

wimbledon1.jpg

wimbledon2.jpg

odwiedzaliśmy ośrodek agencji NASA

nasa.jpg

gdzie podziwialiśmy najnowsze stroje kosmonautów z USA

stroj_nasa.jpg

odwiedziliśmy Pamukkale

pamukale.jpg

oczywiście i meczet

meczet.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mimo że próbowaliśmy wmieszać się w turecki tłum

wtlum1.jpg

wtlum2.jpg

wtlum3.jpg

Agencja Niebezpieczeństwa Tureckiej Republiki Bananowej urządziła zamach na nas

zamach.jpg

na basenie ćwiczyliśmy przed grupowym skokiem do wody w koszulkach zaćmieniowych

skok.jpg

skok2.jpg

skok3.jpg

wieza.jpg

na samo zaćmienie ćwiczenia dotyczyły najpopularniejszego filtru

gandalf.jpg

- czyli cygara zaćmieniowego

cygaro.jpg

reasumując - Turcja to kraj pełen kontrastów

kontrast.jpg

kolumny.jpg

kraj serwujący nam na pożegnanie cudowne widoki z samolotu

polwysep.jpg

chmurka.jpg

 

To piękna ziemia z cudownymi ludźmi otwartymi na drugiego człowieka

samo zaćmienie było przeżyciem mistycznym w tym miejscu z naszymi przyjaciółmi

 

p.s. wielkie brawa dla Pana M! za całokształt organizacji

secondary p.s. może to czyta Yasin - pozdrawiamy naszego "polskiego" kelnera w Side

 

:banan:

 

to tylko tak skrótowo ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowidze że zaćmienie sie udało :Beer:

Zdięcia przepiękne :D

Dodam tylko że całeszczęscie że pas całkowitego zacmienia nie przechodaił przez nasz kraj, w tym dniu słońca wogóle nie było widać .

A tak przynajmniej fotki można pooglądać :D

A następna taka impreza szykuje sie w Mongoli wiec skoro nie mogłem sie wybrac do Turci to pora zbierać kase na 2008 :Beer:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www.rapidshare.de - miejsce FTP do 100 mb.

 

Pozdrawiam

Piotrek

No i coś tam wysałem (62 mb) z samego zaćmienia.

Do zassania tu http://rapidshare.de/files/17398983/side29...clipse.avi.html

Niestety downloadować może tylko jedna osoba w danej chwili.

 

Gdyby komuś nie działało ściągnijcie kodeki stąd : http://www.filemirrors.com/search.src?type...s&file=klmcodec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.