Skocz do zawartości

Pentax w Polsce


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Na stronie: www.pentax.pl jest oferta Pentaxa. Adresowana głównie do braci foto, ale i lornetek też trochę jest. Ślady sprzętu astro znaleść można w cenniku - są tam lunety ED 80mm oraz okulary serii XL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są jakieś jaja... Nie dość, że seria XL jest już nie produkowana, to jeszcze ceny - najwyższe w Europie! Za przeproszeniem mam w du... taką ofertę. Gdy będę chciał kupić XL-kę, to zrobię to w Niemczech, taniej o jakieś 400 PLN. Wejdźmy do tej Unii, po prostu nie mogę patrzeć na te złodziejskie ceny >:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od tygodnia waham się z zamówieniem nasadki WO, boję się, że dowalą cło na granicy, a wtedy zakup nie będzie już tak opłacalny jakbym chciał. Najlepiej właśnie znaleźć znajomego za Wielką Wodą wysyłającego gifty na nasz adres... Przemas może masz kogoś na oku???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy mowimy o tym samym, ale na Cloudy Nights gostek, ktory

testowal Megreza (a on jest wyposazony w nasadke katawa 2" WO) twierdzil, ze dawala ona bardzo wyrazny astygmatyzm. Znikal on, gdy uzywal nasadki TeleVue.

 

Arek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chce mi sie w to wierzyć Arku ??? ??? ???

 

rozumiem, że można spieprzyć nasadkę kątową ale Wiliams Optic ma ugruntowaną pozycję na rynku i co jak co to potrafi zrobić płaskie lusterko ::) ::) ::)

 

a może recenzent wziął w łapę od Tele Vue za tą recenzję...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arku, to nie była nasadka 90st, tylko 45st (pryzmatyczna, lustarzana?) i w dodatku chyba jakaś chińska, w każdym bądź razie, nie wygląda na produkowaną przez WO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, to bylo 45 stopni. Gostek to kupowal z drugiej reki i nie pisze czy

byla ona w komplecie razem z Megrezem, czy sprzedajacy dokupil ja

dodatkowo. Tak poza tym, jak teraz patrze na zdjecie, to wyglada ona

na 1.25" :)

 

Arek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.