Jump to content

Pentax w Polsce


Guest
 Share

Recommended Posts

Na stronie: www.pentax.pl jest oferta Pentaxa. Adresowana głównie do braci foto, ale i lornetek też trochę jest. Ślady sprzętu astro znaleść można w cenniku - są tam lunety ED 80mm oraz okulary serii XL

Link to comment
Share on other sites

To są jakieś jaja... Nie dość, że seria XL jest już nie produkowana, to jeszcze ceny - najwyższe w Europie! Za przeproszeniem mam w du... taką ofertę. Gdy będę chciał kupić XL-kę, to zrobię to w Niemczech, taniej o jakieś 400 PLN. Wejdźmy do tej Unii, po prostu nie mogę patrzeć na te złodziejskie ceny >:(

Link to comment
Share on other sites

Od tygodnia waham się z zamówieniem nasadki WO, boję się, że dowalą cło na granicy, a wtedy zakup nie będzie już tak opłacalny jakbym chciał. Najlepiej właśnie znaleźć znajomego za Wielką Wodą wysyłającego gifty na nasz adres... Przemas może masz kogoś na oku???

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem czy mowimy o tym samym, ale na Cloudy Nights gostek, ktory

testowal Megreza (a on jest wyposazony w nasadke katawa 2" WO) twierdzil, ze dawala ona bardzo wyrazny astygmatyzm. Znikal on, gdy uzywal nasadki TeleVue.

 

Arek

Link to comment
Share on other sites

nie chce mi sie w to wierzyć Arku ??? ??? ???

 

rozumiem, że można spieprzyć nasadkę kątową ale Wiliams Optic ma ugruntowaną pozycję na rynku i co jak co to potrafi zrobić płaskie lusterko ::) ::) ::)

 

a może recenzent wziął w łapę od Tele Vue za tą recenzję...

Link to comment
Share on other sites

Arku, to nie była nasadka 90st, tylko 45st (pryzmatyczna, lustarzana?) i w dodatku chyba jakaś chińska, w każdym bądź razie, nie wygląda na produkowaną przez WO.

Link to comment
Share on other sites

Fakt, to bylo 45 stopni. Gostek to kupowal z drugiej reki i nie pisze czy

byla ona w komplecie razem z Megrezem, czy sprzedajacy dokupil ja

dodatkowo. Tak poza tym, jak teraz patrze na zdjecie, to wyglada ona

na 1.25" :)

 

Arek

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.
 • Our picks

  • Migracja Astropolis na nowy serwer - opinie
   Kilka dni temu mogliście przeczytać komunikat o wyłączeniu forum na dobę, co miało związek z migracją na nowy serwer. Tym razem nie przenosiłem Astropolis na większy i szybszy serwer - celem była redukcja dosyć wysokich kosztów (ok 17 tys rocznie za dedykowany serwer z administracją). Biorąc pod uwagę fakt, że płacę z własnej kieszeni, a forum jest organizacją w 100% non profit (nie przynosi żadnego dochodu), nie znalazłem w sobie uzasadnienia na dalsze akceptowanie tych kosztów.
    • Like
   • 60 replies
  • Droga Mleczna w dwóch gigapikselach
   Zdjęcie jest mozaiką 110 kadrów, każdy po 4 minuty ekspozycji na ISO 400. Wykorzystałem dwa teleskopy Takahashi Epsilon 130D i dwa aparaty Nikon D810A zamocowane na montażu Losmandy G11 wynajętym na miejscu. Teleskopy były ustawione względem siebie pod lekkim kątem, aby umożliwić fotografowanie dwóch fragmentów mozaiki za jednym razem.
    • Haha
    • Like
   • 48 replies
  • Przelot ISS z ogniskowej 2350 mm
   Cześć, po kilku podejściach w końcu udało mi się odpowiednio przygotować cały sprzęt i nadążyć za ISS bez stracenia jej ani razu z pola widzenia. Wykorzystałem do tego montaż Rainbow RST-135, który posiada sprzętową możliwość śledzenia satelitów.
   Celestron Edge 9,25" + ZWO ASI183MM. Czas ekspozycji 6 ms na klatkę, końcowy film składa się z grup 40 klatek stackowanych, wyostrzanych i powiększonych 250%.
   W przyszłości chciałbym wrócić do tematu z kamerką ASI174MM, która z barlowem 2x da mi podobną skalę, ale 5-6 razy większą liczbę klatek na sekundę.
   Poniżej film z przelotu, na dole najlepsza klatka.
    • Like
   • 73 replies
  • Big Bang remnant - Ursa Major Arc or UMa Arc
   Tytuł nieco przekorny bo nie chodzi tu oczywiście o Wielki Wybuch ale ... zacznijmy od początku.
    
   W roku 1997 Peter McCullough używając eksperymentalnej kamery nagrał w paśmie Ha długą na 2 stopnie prostą linie przecinajacą niebo.
    
   Peter McCullough na konferencji pokazał fotografię Robertowi Benjamin i obaj byli pod wrażeniem - padło nawet stwierdzenie: “In astronomy, you never see perfectly straight lines in the sky,”
    • Like
   • 17 replies
  • Jeśli coś jest głupie, ale działa, to nie jest głupie - o nietypowych rozwiązaniach sprzętowych
   Sformułowanie, które można znaleźć w internetach jako jedno z "praw Murphy'ego" przyszło mi na myśl, gdy kolejny raz przeglądałem zdjęcia na telefonie z ostatniego zlotu, mając z tyłu głowy najgłośniejszy marsjański temat na forum. Do rzeczy - jakie macie (bardzo) nietypowe patenty na usprawnienie sprzętu astronomicznego bądź jakieś kreatywne improwizacje w razie awarii czy niezabrania jakiegoś elementu sprzętu  Obstawiam, że @HAMAL mógłby samodzielnie wypełnić treścią taki wątek.
   • 43 replies
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.