Skocz do zawartości

Zaćmienie Słońca


Adam Tomaszewski

Rekomendowane odpowiedzi

Poniewaz obrobienie fotek z zacmienia zajmie mi sporo czasu, wrzucam mini-reportaz ze spotkania zacmieniowego :)

 

Mak i ja:

 

 

 

Adam zasypiajacy, w koncu zasnal...

 

 

 

Piekne zjawiska towarzyszace:

 

 

 

No i probka zacmienia w szukaczu i z kliszy w ognisku Maka z Canonem 3000:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Siergiej

Ladnie u Was fotki ... i pogoda fajna....

 

A u nas bylo zacmienie Slonca Chmurami i Bocianami ( Buskami) :D , akkurat na zacmienie przyleceli

 

Ale i cos i Ksiezyc przyciemnil

 

M-K 180 , Canon 1Ds Mark 2

post-1549-1143731507_thumb.jpg

post-1549-1143731524_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetne foty Siergiej :helo:

Dorzucam kilka z Niedźwiad. Dla wszystkich pogoda była zaskoczeniem. Nikt nie przewidywał, że uda nam się zaobserwować całe zjawisko. Prognozy były pesymistyczne. Podczas zaćmienia i po podziwialiśmny piękne halo. Dzień pełen wrażeń spędziliśmy w miłym towarzystwie i przy iście wiosennej, słonecznej pogodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę to trwało ale mam w końcu zdjęcia z zaćmienia:

Prawie maksymalna faza:

img6258s8ce.jpg

Odsłanianie plam:

img6303s2di.jpg

Zrobiłem również animację z całego zjawiska, sš trochę nierówne przerwy z powodu chmur:

http://img471.imageshack.us/img471/5316/zacmenies28pm.gif

 

Wszystkie foty z zestawu: SkyLux na EQ-5 + Plossl 20mm + Canon PS A75

 

Pozdrawiam

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Siergiej
Siergiej pokazuj!!! duże fotki z plamami i krewędzią księżyca blisko. masz pewnie bardzo ostry materiał.

 

Niestety chmury i wiatr nie dali mi zrobic normalne zdjecia , turbulencja byla koszmarna , a Slonce wygladalo na 1-2 minuty i znowu znikalo na 10-15 min . Takie mialem zacmienie :ha:

 

Pokaze wam jeszcze tego kto zacmil Slonce , jest bardzo cieki .....foto od dzisiaj :D

post-1549-1143746326_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety chmury i wiatr nie dali mi zrobic normalne zdjecia , turbulencja byla koszmarna , a Slonce wygladalo na 1-2 minuty i znowu znikalo na 10-15 min . Takie mialem zacmienie :ha:

 

Pokaze wam jeszcze tego kto zacmil Slonce , jest bardzo cieki .....foto od dzisiaj :D

NIE NIE Siergiej z PLAMAMI na słońcu! tymi po wybuchach. w maksymalnym powiększeniu. są tam takie trzy. i żeby na fotce tych plam był księżyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Siergiej
NIE NIE Siergiej z PLAMAMI na słońcu! tymi po wybuchach. w maksymalnym powiększeniu. są tam takie trzy. i żeby na fotce tych plam był księżyc.

 

:D moze takie plamki ? :D

post-1549-1143747427_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, Ludziska, no!

Wszyscy pstrykali w projekcji albo Canonami 3xxD?

 

A ja tu meczylem klisze :szczerbaty:

Chyba jakis do tylu jestem...

Niestety, klisza ma ten minus, ze nie mozna dostroic czasu naswietlania na biezaco wiec "jechalem" na czuja.

 

Moj GIF:

 

 

 

A tu skladaki - jak zwykle za duze na A-F wiec z ImageShack:

 

http://img480.imageshack.us/img480/4664/mixbanner3ah.jpg

 

http://img480.imageshack.us/img480/9550/mixposter5rr.jpg

 

Pstrykalem co 5 minut i tylko pomiedzy 12:53 a 13:14 mam przeskok bo chmury naszly :angry:

Ale... najwazniejsze sa wrazenia "na zywo"!!!

Edytowane przez polaris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam,pieknie! I to tym teleskopikiem!Niech bedzie,za te zdjecia odpuszczam konwerter.... :lol:

 

Ja zacmienie obserwowalem ze srodka Zalewu Wislanego i to stojac w wodzie po kostki,dobrze ze mialem ciemne okulary:)

 

No coz taka praca,brrrrrrr i albo mi sie wydaje albo faza zacmienia byla na "mojej" polnocy najmniejsza?

Edytowane przez hanysiak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
ee tam Dobson... to są fotki z zaćmienia:

 

spontan-Turcja_2006_081.jpg

 

poznajesz tych 2 jegomości prowadzących "ciekawe" obserwacje B)

 

Ależ oczywiście, że poznaję :D

Burak z Marianem i Kijew pewnie na konstrukcji Made by Burak zabawiają towarzystwo :D, no to musiało być wesoło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ oczywiście, że poznaję :D

Burak z Marianem i Kijew pewnie na konstrukcji Made by Burak zabawiają towarzystwo :D, no to musiało być wesoło...

Mam takiego Kieva i zastanawiam się nad jego przydatnością w astrofotografii. Do jakiego on jest obiektywu przypięty i co to za konstrukcja? Możesz coś więcej napisać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.