Skocz do zawartości

Syriusz czy Meade??


Rammstein5

Rekomendowane odpowiedzi

Tak. O material. Z czego ma byc tuba w tym Syriuszu. Na fotkach wyglada na PCV, ale fotki potrafia byc mylace. Pytam z ciekawosci ATMowej, jak wiecie poleglem na skrecaniu kormorana z balchy alu i poszedlem w tekture z rozpaczy. Ciekawi mnie z czego bedzie tuba Syriusza robiona. Bo bedzie robiona, a nie kupiona, skoro ma to zajac 10 dni.

 

Pozdrawiam.

 

Tuba będzie z PCV.

Pozdrawiam Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym wątku na astro4u poczytaj sobie Ramm.

Kolega Jacek z białostockiego PTMA kupił syriusza niedawno. Z tego co mówil, to AK robił ten telep niewiele dłużej niż miesiąc. Ja co prawda nie patrzyłem przez tego newtona, ale pierwsze recenzje kolegów są budujące. Przy okazji zobaczysz na zdjęciu jak wygląda syriusz przy stojących przy nim osobach. Tylko się nie wystrasz, bo niezła rura.

I jeszcze jedno Ramm nie zapomnij kupić taboretu :)

pozdr

Edytowane przez Emcekwadrat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym wątku na astro4u poczytaj sobie Ramm.

Kolega Jacek z białostockiego PTMA kupił syriusza niedawno. Z tego co mówil, to AK robił ten telep niewiele dłużej niż miesiąc. Ja co prawda nie patrzyłem przez tego newtona, ale pierwsze recenzje kolegów są budujące. Przy okazji zobaczysz na zdjęciu jak wygląda syriusz przy stojących przy nim osobach. Tylko się nie wystrasz, bo niezła rura.

I jeszcze jedno Ramm nie zapomnij kupić taboretu :)

pozdr

 

 

Myśle że jakiś mały podeścik wystarczy wkońcu mam prawie 1,90m :Salut:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cos wiadomo?

 

Pozdrawiam.

 

 

Wiadomo na dzień dzisiajeszy tyle że Syriusz ma być do odbioru 14 kwietnia, i dodatkowo ma być jakiś bonus za to że czas oczekiwania się przedłużył Nic narazie więcej niewiadomo czeba czekać do wielkiego finału a to już niedługo bo jeszcze tylko 10 dni panowie :Beer: .

Pozdrawiam jak tylko coś będe więcej wiedział napewno napisze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I chyba wiesz, że tu na forum jest grupa osób, które chętnie kopią Janusza i Astrokrak, tym przyjemniej, ze Janusz jako zbanowany nie moze im odpowiedzieć.

 

Proszę abyś userów nie wprowadzał w błąd. Janusz nie jest zbanowany i może pisać kiedy chce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche zejde teraz z tematu ale mam jeszce jeden dylemat, co będzie lepsze do planet Lv7mm czy Lv9mm światłosia telepa f/4,6 ?? <_<

A pozostale parametry. Z tego co pamietam z chata to nie bylo jasne jaka jest srednica lustra i jaka dlugosc ogniskowej.

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwarantuję Ci że po kupnie 9mm będziesz czuł wielki niedosyt i bardzo szybko zastanowisz się nad 7mm, więc lepiej od razu zafunduj sobie 228x bo na lustro 350mm przy dobrych warunkach to z powodzeniem polecisz 400x i więcej jak utrzymasz telepa a słyszałem że A robi dobre dobsony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

APO celestrona (ULTIMA 2x) jest w moim przekonaniu dobry. Bedzie polowa wyminienionych 8 stow.

 

Co do Syriusza i jego 1600mm ogniskowej, to pomysl tez nad SWA. Tylko dopytaj ktore ogniskowe sa dostepne. Niemniej ja osobiscie kupil bym LV. Albo 5mm albo ktorys wiekszy. Wez tego Syriusza na zlot w bieszczadach, wedle podanych teminow bedzie juz gotowy. Zaladujesz sobie kazdy z wymienianych okularow do wyciagu i sam ocenisz ktory czego w Twoim odczuciu wart. Ja zabiore ze woba LV9mm, LV2,5mm, W70 25mm i starego Astrokrakowego Plossla 40mm 2". Bede tez mial Ultime APO x2 i pare filterkow. Na pewno znajda sie tez SWANY, NAGLERY i SWA do porownan. To chyba jedyne sensowne wyjscie.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

APO celestrona (ULTIMA 2x) jest w moim przekonaniu dobry. Bedzie polowa wyminienionych 8 stow.

 

Co do Syriusza i jego 1600mm ogniskowej, to pomysl tez nad SWA. Tylko dopytaj ktore ogniskowe sa dostepne. Niemniej ja osobiscie kupil bym LV. Albo 5mm albo ktorys wiekszy. Wez tego Syriusza na zlot w bieszczadach, wedle podanych teminow bedzie juz gotowy. Zaladujesz sobie kazdy z wymienianych okularow do wyciagu i sam ocenisz ktory czego w Twoim odczuciu wart. Ja zabiore ze woba LV9mm, LV2,5mm, W70 25mm i starego Astrokrakowego Plossla 40mm 2". Bede tez mial Ultime APO x2 i pare filterkow. Na pewno znajda sie tez SWANY, NAGLERY i SWA do porownan. To chyba jedyne sensowne wyjscie.

 

Pozdrawiam.

 

 

Tak to było by najlepsze rozwiązanie tylko niewiem czy do zlotu będe miał już Syriusza :Boink:

Pozdrawiam nic niepozostaje tylko czekać do wiekiego finału;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Tak to było by najlepsze rozwiązanie tylko niewiem czy do zlotu będe miał już Syriusza :Boink:

Pozdrawiam nic niepozostaje tylko czekać do wiekiego finału;D

Hej

I co z Syriuszem?? O ile dobrze pamietam miałes go odebrac 14 kwietnia??

Pozdr.

Bartek K

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.