Skocz do zawartości

Syriusz czy Meade??


Rammstein5

Rekomendowane odpowiedzi

Lookalem pary razy syruszem, i obraz byl w moim odczuciu bardzo dobry. Jezeli ktorys z syriuszy dawal gorsze obrazy niz synta 200/1200, to albo byl rozkolimowany albo wadliwy. Pytanie tylko jak wyglada reklamacja Synty czy LightBride czy Syriusza, gdzy nowoupieczony wlasciciel z "usmiechem od ucha do ucha" stwierdzi, ze jego nowy teleskop jest skopany. (zakladamy dobra wole dystrybutora). Z syriuszem bedzie taki problem, ze na magazynie nie bedzie zamiennika. Z Meade lub Synta, moze wcale nie byc lepiej. O ile synta jest popularna i w ramach serwisu znalazl by sie odpowiednik w magazynie, o tyle z LB moze byc analogicznie jak z Syriuszem. Tyle ze LB dodatkowo bedzie wedrowal na serwis poza Polske, co oznacza dodatkowy czas oczekiwania.

 

Pozdrawiam.

 

PS. Nie wydaje mi sie aby bylo jakies powazne ryzyko trefnego Syriusza, w moim odczuciu jest ono takie samo jak ryzyko kupienia trefnej Synty lub LB, ale jezeli sie myle to mnie naprostujcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja brałbym Medea, co Ci da te 3 cm nie warto narażać się na niepotrzebne nerwy z tego co widzę to nasza rodzima produkcja schodzi na psy, a szkoda wielka szkoda, martwi mnie to że zamiast modernizować ,ulepszać iść z postępem czasu polscy producenci oferują zagraniczne zamienniki, o czym to świadczy to naprawdę smutne i żałosne. :unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co widzę to nasza rodzima produkcja schodzi na psy, a szkoda wielka szkoda, martwi mnie to że zamiast modernizować ,ulepszać iść z postępem czasu polscy producenci oferują zagraniczne zamienniki, o czym to świadczy to naprawdę smutne i żałosne. :unsure:

 

Offtopicowo...

 

Byłoby fajnie, gdyby przede wszystkim krajowy system podatkowy (choćby za przykładem Ukrainy czy Rosji - 13% PIT) wraz z kosztami pracy szedł z duchem czasu, to i producenci nadążą... :rolleyes:

Edytowane przez Rothbard
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem sie jednak na Syriusza, ponieważ na meade czekałbym jak sie okazało 10 dni roboczych.

Po drugie Syriusz ma jednak o te 3cm większe lustro i niesłyszalem jeszcze żadnej złej opini o tym teleskopie to znaczy o obrazach jakie on daje.

A co do tego meade to dla mnie jest to jedna wielka zagadka, czeba pamiętać że jest to nowy teleskop na naszym rynku i nic tak na dobrą sprawe na jego temat jeszcze niewiadomo.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem to podejrzane ze Astrokrak chce wymiany, to moze faktycznie swiadczyc o tym ze Syriusza nie ma, ale jesli lustra sa juz zrobione to warto czekac, po pierwsze masz wieksze lustro, po drugie lustra Astrokraka sa dobre. Tuba zrobiona z PCV jest dobra wytrzymala na uderzenia tylko ta okleina <_<

 

 

Z tego co mi wiadomo to wszystko jusz jest tylko niema tuby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość saywiehu

Mam własną firmę, zdarzały mi się opóźnienia, czasem trzeba było się dogadywać z klientem. Ale nigdy - przenigdy nie kazałbym czekać klientowi 15 dni i jednocześnie proponować zamiennika, na który miałby czekać niemal tak samo długo. Dla mnie jest oczywiste to, to twierdzi McArti: Syriusza nie ma!!!

Jednocześnie nie uda się go poskładać w przyrzeczonym czasie...

Rammmstein - bierz qrcze tego Meade, ale poproś o fax z pisemnym potwierdzeniem terminu i jasnym określeniem, że to zamiennik z powodu niemożności wykonania poprzedniego zlecenia w terminie! Zakładam, że masz jakąś umowę na Syriusza z potwierdzeniem wpłaty...

 

Bierz Meade!!! Optyka powinna być OKejniejsza, niż w pośpiesznie składanym Syriuszu!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem sie jednak na Syriusza, ponieważ na meade czekałbym jak sie okazało 10 dni roboczych.

Po drugie Syriusz ma jednak o te 3cm większe lustro i niesłyszalem jeszcze żadnej złej opini o tym teleskopie to znaczy o obrazach jakie on daje.

A co do tego meade to dla mnie jest to jedna wielka zagadka, czeba pamiętać że jest to nowy teleskop na naszym rynku i nic tak na dobrą sprawe na jego temat jeszcze niewiadomo.

Pozdrawiam

Ktoś musi być pierwszy B)z meade raczej wpadki nie będzie, to tak jak byś się bał że mercedes który zszedł z tasmy będzie złej jakości- raczej mało prawdopodobne, ale to w końcu masówka. Astrokrak zasłynął z ręcznej dobrej roboty estetyka na pierwszym miejscu i o tym trzeba pamiętać, prawdą jest także to że na temat Syriusza nie ma złych opinii. I jeszcze jedno mnie trapi, jeżeli coś jest polskie i wykonane przez polaków to czy my jako Polacy nie powinniśmy promować takiego sprzęty aby nadal się rozwijał. Może kiedyś obcokrajowiec zainteresuje się polską "konkurencyjną" ofertą, było by miło nieprawdaż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... i moze jeszcze dlaczego ja sprzedaje? Moze poniewaz taki teleskop to juz jest raczej duzy i ciezki.

 

Moze juz wszystko przemyslales, ale mam jedna rade. Jezeli jest to twoj pierwszy teleskop to nalezy pamietac, ze czasami "less is more". Wielki teleskop, ktory wyciagasz raz na rok jest miom zdaniem gorszy niz mniejszy teleskop, ktory jest latwy w obsludze, transporcie i uzywasz go czesciej.

 

Sam pamietam, jak kiedys uleglem goraczce srednicy i za wszelka cene chcialem miec jak najwiekszy teleskop. Na szczescie przeszlo mi (za to uleglem goraczce szklanej kupujac mnostwo okularow).

 

Rozwaz np.:

- gdzie bedziesz uzywal tego teleskopu. Czy bedziezsz potrzebowal drabiny, aby obserwowac obiekty w zenicie

- jakie warunki panuja w twoim miejscu obserwacji

- ile osob potrzeba, aby teleskop ustawic i przeprowadzic kolimacje

- czy masz czym transportowac teleskop

- ile wazy najciezszy element teleskopu (600mm lustro jest superciezkie)

 

Moze juz wszystko masz przemyslane. Niech wiec ten post bedzie rada dla tych, ktorzy ulegli goraczce srednicy.

 

Pozdrawiam,

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość saywiehu

Grzybek!!!

Chętnie popromuję rodzimą produkcję, ale takiego producenta, który wykaże właściwy stosunek do klienta i nie będzie co chwilę nawalał!!! A, jak sobie na forum czytam, pewnym firmom zbyt często się zdarza.

Dlatego ja za nic w życiu nie kupię tu i ówdzie - po kiego mi nerwówa????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzybek!!!

Chętnie popromuję rodzimą produkcję, ale takiego producenta, który wykaże właściwy stosunek do klienta i nie będzie co chwilę nawalał!!! A, jak sobie na forum czytam, pewnym firmom zbyt często się zdarza.

Dlatego ja za nic w życiu nie kupię tu i ówdzie - po kiego mi nerwówa????

To pozostaje nam tylko "U" :Boink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.