Skocz do zawartości

Nietypowe konstrukcje teleskopów


sumas

Rekomendowane odpowiedzi

Ponieważ ze względu na uwarunkowania geopolityczne :szczerbaty: jesteśmy zapóżnieni jakieś pół wieku w sprzęcie(chociaż koledzy i sprzedawcy próbują przepaść zniwelować :notworthy: )nie ma sensu łamać głowy nad konstrukcjami.One są dawno wymyślone tylko trzeba je odszukać w Internecie.Pokażcie mi jeden wynalazek w tej dziedzinie którym podbiliśmy świat.A może się qurcze znajdzie.? :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ ze względu na uwarunkowania geopolityczne :szczerbaty: jesteśmy zapóżnieni jakieś pół wieku w sprzęcie(chociaż koledzy i sprzedawcy próbują przepaść zniwelować :notworthy: )nie ma sensu łamać głowy nad konstrukcjami.One są dawno wymyślone tylko trzeba je odszukać w Internecie.Pokażcie mi jeden wynalazek w tej dziedzinie którym podbiliśmy świat.A może się qurcze znajdzie.? :blink:

Chyba nie o to tu chodzi...

Pooglądajmy co zrobili inni, podziwmy się, pozachwycajmy, pośmiejmy! Pokażmy innym z forum to, co zwróciło naszą uwagę - nie wszyscy zapamiętale (i celnie) surfują po necie!!!

A skoro nie podbiliśmy świata: to może z tego topicu urodzi się komuś pomysł? :D

Ja tu chętnie zaglądam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak, ale przecież nie każdy może pozwolić sobie na wybudowanie torów kolejowo-teleskopowych,

nie wspominając już o "stacji" :D bo to się zaraz jakieś rozjazdy, szlabany zaczną...

 

jednak dla tych wszystkich, ktoś opracował wersję..

 

LV_Package_0123_sml.jpg

... na taczkach

 

jest to wielki 22" teleskop

 

LV_side_view_0163_sml.jpg

 

opis budowy i kolejne wersje tego teleskopu znajdziecie tu: http://www.atmsite.org/contrib/Muir/Telescopes/index.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja szperałem po necie i znalazłem coś takiego , tam jest podobno mnóstwo nietypowych rozwiazań, a co najwazniejsze to działa :D można będzie sie o tym przekonac na własne oczy za tydzień w Bukowcu koło Łodzi gdzie zaproszono tego dziwaka ze swoim teleskopem - jak go nazywa :D

 

fhusa8uvbs92je4y.jpg

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym pierwszym przypadku dałbym bezwzględnie trzy rurki nawet o mniejszym przekroju.Widocznie dwie też wystarczą i wszystko jest ok.
Właściciel "dwururki" twierdzi, że teleskop sprawuje się dobrze, co każdy może sobie przeczytać na jego stronie.

 

 

Na deser zdjęcia kolejnego projektu minimalisty - tym razem kaliber mniejszy, tylko 6 cali. ;)

6_inch_above.jpg6_inch_schraeg.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
ten jest fajny! :szczerbaty:

Jak będzie zimno to można w nim ugotować zupkę.

Z tego to bym się nie śmiał... wygląda jak portabal z lustrem zambuto... B)

Edytowane przez emde
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to nowa porcja wynalazków:

 

gustowny pierce, pod dłuższą rurkę

OBS018.JPG

 

taa w tej Ameryce to wszystko mają takie wielkie

OBS020.JPG

 

zaraz się zacznie nocne strzelanie

OBS021.JPG

trzeba narychtowac działo

 

 

kazdy wie, że odpowiednie rozłożenie cieżaru, to podstawa dobrego prowadzenia

OBS023.JPG

tu dośc ekscentryczne przeciwwagi

 

 

wszystkie zdjęcia stąd: http://www.astropix.com/HTML/SCOPES/SCOPES.HTM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

kazdy wie, że odpowiednie rozłożenie cieżaru, to podstawa dobrego prowadzenia

OBS023.JPG

tu dośc ekscentryczne przeciwwagi

...

 

no nie, doobree :banan:

 

a tak na serio, to to jakaś przenośna stacja bolidowa by była?

tylko co za sens przyczepiać te aparaty do teleskopu, koło którego cały czas ktoś się kręci, no i sam teleskop przecież też chyba chodzi co kilkanaście minut... nie można by zrobić takiej konstrukcji osobno od telepa, i postawić gdzieś na drzewie? żeby ludzie nie przysłaniali obiektywu na przykład :)

 

pozdrawiam :)

 

====Edit====

to jest stacja bolidowa... :D Kliknąłem w link i zapomniałem go obejżeć :huh:

Edytowane przez Muchozol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Witam

Znalazlem wedlug mnie genialna wprost konstrukcje teleskopu walizkowego w pelnym tego slowa znaczeniu . Jakis czas temu zastanawialem sie nad sprzedaza mojego newtona 9" f 6,5 ( glownie z powodu jego wielkosci ) . Teraz bede go przerabial na cos takiego:

http://strock.pi.r2.3.14159.free.fr/Strock250/0-Gilles.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.