Skocz do zawartości

Nietypowe konstrukcje teleskopów


sumas

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Rzeźbiarz gratulacje za sprzęt własnej roboty.

Ale teraz mam takie pytanko. Czy ktoś ma Bressera SkyLuxa 70/700 fabrycznego ze sklepu? Czy były razem z nim w komplecie jakieś filtry mgławicowe? Którego producenta filtry polecacie? Aha i czym mógłbym nim sterować z komputera? Montaż EQ-3. Statyw stalowy :Beer: , nie aluminiowy :ha: jak wcześniej w tych z Lidla w sierpniu. Co najlepiej się do tego nadaje jeśli wogóle sie nadaje. Ewentualnie podajcie jakieś linki do tematu SkyLuxa.

 

PS. W ogóle to jestem Grzesiek. Nie wiem kiedy namierzać kosmitów bo u mnie niebo kompletnie zachmurzone. Nadaję ze Słupska. Mi sie zdaje, że taki cały zasyfiony grudzień będzie.

Pozdrówka Rzeźbiarz

Edytowane przez dijhik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale teraz mam takie pytanko. Czy ktoś ma Bressera SkyLuxa 70/700 fabrycznego ze sklepu? Czy były razem z nim w komplecie jakieś filtry mgławicowe? Którego producenta filtry polecacie? Aha i czym mógłbym nim sterować z komputera? Montaż EQ-3. Statyw stalowy :Beer: , nie aluminiowy :ha: jak wcześniej w tych z Lidla w sierpniu. Co najlepiej się do tego nadaje jeśli wogóle sie nadaje. Ewentualnie podajcie jakieś linki do tematu SkyLuxa.

Mego SkyLuxa kupowałem ponad dwa lata temu, wtedy nie było w nazwie "Bresser". Nie było żadnych filtrów.

 

Za to jak z Żywca dostałem Newtona 114 mm OptiSana oklejonego na żółto, z zabawnym żeliwnym statywem, cudownie sprężystym, to razem z pokrywką dodatkową, o którą poprosiłem (bo przerobiłem jedną na filtr słoneczny z folią Baader Planetarium) to pan Jacek przysłał mi razem z pokrywką różnokolorowe szkiełka "żebym sobie mógł przykładać do okularu i popatrzeć", były one, jak objaśnił, od mikroskopów, czyli były to raczej FILTRY PANTOFELKOWE czy PIERWOTNIAKOWE, niż mgławicowe.

Mam ich dosyć w biorku ale w Peterborku.

 

W ogóle SkyLux ma tragiczny montaż, ja używałem trochę tuby optycznej jako lunety prowadzącej przy astrofoto robionym ręcznie prowadzonym (na precycyjnych mikroruchach) montażem, przy zastosowaniu do fotografii obiektywów o ogniskowych 200-300 mm. Tylko że trzeba wyciąg zmodyfikować, żeby się nie chwiał! Uważaj przy modyfikowaniu wyciągu, zębatka jest plastikowa, łatwo ją uszkodzić!

Edytowane przez cygnus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

tak przy okazji buszowania po przepastnych czeluściach, natknąłem się na takie cudo

 

gofrrf_fs.jpg

i jak to nazwać taki rodzaj montażu?

kulowy? ;)

 

 

noi jeszcze z okazji 50-lecia LEGO:

 

lego_fs.jpg

 

zdjęcia z zlotu Stellafane 2007: http://outdoors.webshots.com/album/560280981iDsnBx

a jest tam jeszcze sporo cudeniek, teleskop z rurek miedzianych, albo takie dziwo:

 

 

VaJcha.jpg

montaż wajchowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jest link do fajnego sprzętu. Włosi zrobili lornetę z dwóch refraktorów 103 mm. ED z United-Optics.

 

http://www.binomania.it/binocoli/binoscopi..._generalhit.php

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Pepin Krootki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gofrrf_fs.jpg

i jak to nazwać taki rodzaj montażu?

kulowy? ;)

 

Zerżnięte z portaball'a:

http://www.mag1instruments.com/ (niestety stronka trochę nie działa..)

 

A jak mówimy o dobsach, to jest ciekawa konstrukcja:

http://www.teleporttelescopes.com/

Jeśli chodzi o kompromis pomiędzy mobilnością i łatwością rozkładnia - mistrzostwo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 5 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.