Skocz do zawartości

Pomarzyć o przyszłych zaćmieniach Słońca


Robert Bodzoń

Rekomendowane odpowiedzi

P.S. Syberia na poważnie.

 

Ja też :)

Choć wiem, że to 2 tygodnie wyjęte z życiorysu i trochę rodziny mi żal.

Pamiętajcie, że Nowosybirsk to fabryka TAŁ-ów: http://www.npzoptics.ru - może uda się jakieś zwiedzanie zorganizować, albo specjalne ceny?

 

Fakt, na astro4u temat się bardziej rozwinął, więc warto i tu i tam zaglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze dużo czasu, ale poczytać warto :)

 

http://sunearth.gsfc.nasa.gov/eclipse/SEmo...08/TSE2008.html

 

Ten wykres dużo mówi:

 

http://sunearth.gsfc.nasa.gov/eclipse/SEmo...E2008-fig11.GIF

Edytowane przez Robert Bodzoń
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 8 miesięcy temu...

Dzisiaj w radiu usłyszałem, że koleje rosyjskie mają uruchomić bezpośrednie połączenie z Berlina do Irkucka. Czas przejazdu całej trasy ma wynosić 5 dni.

 

Mam nadzieję, że plan zostanie wkrótce zrealizowany i na przyszłoroczne zaćmienie będziemy mogli udać się wsiadając w Warszawie i wysiadając w Nowosybirsku. Domyślam się, że czas przejazdu będzie troszkę krótszy niż dotychczas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To z jednej strony dobrze Robercie z drugiej niebardzo, oznacza to że zwęszyli interes i ceny biletów zostana wywindowane, a po drugie primo może być tak i raczej będzie, że pociąg z Berlina będzie już pełny astronomów różnej maści z zachodu i można bedzie pomarzyć o dosiadce w Warszawie, no chyba że rezerwacje wykona się odpowiednio wcześniej. Czyli kiedy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw ta linia musi ruszyć, a dopiero wtedy zobaczymy, bo inaczej to tylko domysły. Jeżeli mam dopłacić 10-20% i jechać spokojnie z Warszawy, to wolę taką opcję. Pociąg na pewno będzie "obłożony", ale jeżeli będzie możliwość rezerwacji, to myślę, że my prędzej na to "wpadniemy", niż koledzy z zachodu, którzy i tak w większości zapewne wybiorą się drogą lotniczą.

 

Pożyjemy, zobaczymy. Zawsze lepiej jeżeli dochodzi dodatkowa możliwość podróży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa lata to dużo czasu, ale i tak szybko miną. Fajnie było by pojechać zobaczyć ten ogromny świat, który rozciąga się na wschodzie działa na wyobraźnię. Pożyjemy zobaczymy, choć gdyby wszystko wypaliło, czyli pieniążki i wolny czas nie zastanawiałbym się sekundy wkładam buty i jadę z wami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ja też myślałem o tym wyjeździe, jednak zniechęca prognoza pogody - tylko ok. 20% szans, że pokrywa chmur będzie mniejsza, niż na 30% nieba (Ph.Harrington - Zaćmienie, Prószyński i Ska, 1999).

Z drugiej strony nad Balatonem w r.1999 i w Turcji w r.2006 szanse były ok. 50%, a w obu przypadkach niebo okazało się niemal bezchmurne...

Z trzeciej strony wydatki w r.2008 mogą uniemożlwić wyprawę w r. 2009 do Indii lub Chin na znacznie ciekwsze zaćmienie. Trudny problem tak ogólnie.

Chyba, że ktoś da radę obsłużyć oba zaćmienia rok po roku!

 

Marek Zawilski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj w radiu usłyszałem, że koleje rosyjskie mają uruchomić bezpośrednie połączenie z Berlina do Irkucka. Czas przejazdu całej trasy ma wynosić 5 dni.

Mam nadzieję, że plan zostanie wkrótce zrealizowany...

 

O ile trasa nie będzie biegła po dnie Morza Bałtyckiego:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość Siergiej

Witam ,Panowie.

U mnie jest gosciem glowny organizator wszystkich astronomicznych imprez w Rosji .

Oni maja duze doswiadczenie z organizacji wyjazdow rosyjskich i zagranicznyh milosnikow asrtonomji na rozne zajawiska astronomiczne na calym swiacie .

Prosze zobaczyc relacje z ostatniego wyjazdu do turcji w 2006 roku na stronie www.astrofest.ru.

 

Teraz oni bede zajmowac sie organizacje wyjazdu do Nowosybirsku i na gorny Altaj w 2008 roku.

 

Prosze osob zainteresowanych skontaktowac sie ze mna , lub pisazc pod adresa andrey@astrofest.ru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz oni bede zajmowac sie organizacje wyjazdu do Nowosybirsku i na gorny Altaj w 2008 roku.

Prosze osob zainteresowanych skontaktowac sie ze mna , lub pisazc pod adresa andrey@astrofest.ru

Siergiej, zapytaj kolegę, ile to może kosztować.

I czy będzie organizował tylko imprezy "all inclusive": bilet, nocleg, wyżywienie, czy też można go poprosić np tylko o zakup biletów na pociąg czy samolot.

 

No chyba że Ciebie można będzie poprosić o taką przysługę? Przelać pieniądze na jakieś polskie konto, poprosić o zakup i wysłanie pocztą biletu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mongolia wydaje się zupełnie naturalnym kierunkiem w 2008.

A co do Rosji, to panowie, nie przesadzałbym z tą dziczą i kreowaniem zagrożeń, na wschód jest cywilizacja : )

Wsiedliśmy, polecieliśmy, obejrzeliśmy, wróciliśmy...

Edytowane przez narwik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też zastanawiam się nad tym zaćmieniem. Ciekawa wyprawa. W Nowosibirsku byłem kilka razy, stamtąd startowałem (w ciągu trzech lat): dwa razy w góry Ałtaj i raz w Sajany Zachodnie. Mam więc jakieś wyobrażenie Syberii.

 

Może coś więcej na ten temat :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak w ramach ciekawostki (a może pomysłu na ciekawy astro-biznes, oddam za dwa miejsca): skontaktowałem się z firmą świadczącą usługi lotnicze: taki przelot do Nowosybirska, na ok. 150 osób kosztowałby 60-80 tysięcy euro, pod warunkiem, że wracamy tego samego dnia. Czyli głupie 400-500 euro na osobę.

Jak sądzicie, znajdzie się w Polsce 150 osób na taką imprezę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skontaktowałem się z firmą świadczącą usługi lotnicze: taki przelot do Nowosybirska, na ok. 150 osób kosztowałby 60-80 tysięcy euro, pod warunkiem, że wracamy tego samego dnia. Czyli głupie 400-500 euro na osobę.

Nie wydaje mi się to tanio wcale. Głównie ze wzgledu na potrzebę kompletowania takiej dużej grupy. Dwa lata temu za 1640zł [bilet powrotny rzecz jasna], czyli jakies niecałe 400EUR lecieliśmy Aerofłotem do Teheranu via Moskwa. Do Nowosybirska jakoś nie jest chyba wiele dalej? I to był normalny rejsowy lot, oczywiscie polowaliśmy na tanie bilety, ale mimo wszystko...

Pozdrawiam

-J.

(Jarosław)

Edytowane przez Jarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Jak sądzicie, znajdzie się w Polsce 150 osób na taką imprezę?

Do Turcji, JetTuristic wysłał cztery airbusy.

No ale do Nowosybirska może być różnie.

Witam. Już tylko 149 osób, bo ja sie pisze w ciemno mam 2 miesiace wakacji mogę wrócić kiedy będzie trzeba. Romek Graul z Bydgoszczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od powstania wątku minęło prawie 14 miesięcy i mniej więcej tyle czasu pozostało do zaćmienia. Myślę, że już niedługo trzeba będzie ułożyć dwie listy. Pierwszą dotyczącą możliwości wyjazdu, a drugą chętnych osób. Ale już nie takich, które sobie tylko marzą, a takich, które w rzeczywistości chcą tam polecieć lub pojechać.

 

I wtedy okaże się, czy zmieścimy się do jednego samolotu. I przyznam, że choć w pierwszej wersji marzyła mi się podróż koleją, to już zaczyna się odzywać lenistwo na rzecz lotu. Tym bardziej, że o ile spraw związanych z przejazdem koleją nie załatwi się w miarę szybko, to potem mogą być problemy. Na pewno nie jesteśmy sami, którzy myślimy o takiej wycieczce. A to sezon wakacyjny i w okresie "zaćmieniowym" na pewno będzie tłok. Może więc rzeczywiście samolot :rolleyes:

Edytowane przez Robert Bodzoń
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli konkretnie.

Odwiedziłem biuro Intourist Polska / Warszawa ul Nowogrodzka 10/ i uzyskałem następujące informacje o możliwości wyjazdu do Nowosybirska z ich pomocą.

1.Na wjazd do Rosji potrzebne są wizy. Można je uzyskać po rezerwacji miejsc noclegowych.

2.Panie odnalazły cennik noclegów i jest to około 100 euro za pokój dwuosobowy.

3.Jeżeli jechałaby grupa / u nich to ponad 10 osób/ cenny bedą inne .

4. Podały telefon do osoby organizującej wyjazdy grupowe. Jest to pani Gajowiak Agata tel 448356467

mail do biura to intourist@intourist.pl strona www.intourist.pl

Jeżeli będzie taka grupa to można i ten wariant przeanalizować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.