Skocz do zawartości

hp photo smart 735 -jakie opinie ?


burza

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie- może coś wiecie o tej cyfrówce ???

 

Opinie w necie sa naprawdę różne- jedni chwalą pod niebiosa, drudzy mówią o nim z obrzydzeniem (super prądożerny), jaka jest więc prawda.

 

Niewątpliwą zaletą tego aparatu jest jego cena - za 1150 zł brutto można już go nabyć w Polsce, oczywiście u polskiego przedstawiciela hp jest najdrożej ;D

 

 

Oto drobna specyfikacja:

 

3,34 MP (efektywnie 3,2 MP)

karta Secure Digital - 16 MB

matryca CCD 1/2,7"

zoom optyczny=3x, cyfrowy 4x (hp podaje że 5x) (?)

obiektyw Pentaxa 5.8-17.4 mm (odpowiednik 38-114 w małym obrazku)

migawa: 1/2000 do 15 sek (tak podaje hp)

ISO -100,200, 400

samowyzwalacz 10sek

sekwencje wideo i inne pierdoły.....

 

 

Chodzi mi o opinię pod względem przydatności do astrofoto, ale nie znowóż takiej poważnej. Te 15 sek ekspozycji zachęcają, z koleji na internecie są opinie, że ludzie wyciskali tylko do 8 sek, podobno zdjęcia nocne wychodzą do bani...sa zaniebieszczone....

 

Co innego mówi jeszcze instrukcja do aparatu, bowiem tam jest niby napisane o czasach migawski: 1/1500 do 1/3 sek !!! - komu już wierzyć, hp, czy .....

 

 

Proszę o odpowiedzi osoby naprawdę obeznane w temacie techniki cyfrowej, najlepiej te, które miały z nim doczynienia. Liczę na Papatkiego ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem na ile adekwatne będą moje opinie ale aparaty HP są moim zdaniem tragiczne , miałem doczynienie z 650 i jeszcze jakimś innym 2,1 Mpix i krótko mówiąc był to syf.

Sympatię mam do Olympusa a teraz są ceny nie najgorsze na ten sprzęt , zawsze ładne mi zdjęcia wychodziły z Olympusa.

 

Nie wiem , ale HP teraz to nie to HP co było kilka lat temu począwszy od drukarek i komputerów (to co wyprawiają wspólnie z Compaq to już tragedia) a na innych produktach kończąc. Wiesz prawda jest zawsze taka . Jeśli ktoś produkuje wszystko to nie może wszystkiego robić dobrze . Wolę firmy które mają wąski asortyment , bo mam gwarancję że to co robią powinny robić dobrze .

 

Ja bym HP raczej nie kupował , wybór jest aparatów spory a kase w błoto szkoda wywalić. Zobacz na Olympusy , Nikony , Minolty ostatecznie nawet Casio .

 

P.S.

Zapomniałem o Canonie - warto się rozglądnąc za tym producentem tez jest OK :) oj coś mi to HP podpadło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Burza, zadajesz trudne pytania. Nawet Janusz się poddał ;)

 

Czy jakiś aparat nadaje się do astrofoto sam możesz sprawdzić nie kupując go jeszcze. Należy sobie tylko zdawać sprawę z tego, jakie kryteria powinien spełniać.

 

A najważniejsze moim zdaniem to:

Jeśli w ciągu kilku minut nie potrafisz w internecie wyszukać jakichkolwiek astrofotek robionych tym aparatem, to daj sobie spokój. Szkoda czasu na zastanawianie się czy się nada czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Od pewnego czasu posiadam HP 735 i generalnie jest to całkiem przyzwoity aparacik. Pomijam fakt, że HP podaje na swojej stronie max. czas otwarcia przesłony na 15s ????

Ciekawe jak oni to robią (podobne dane podają dla modeli wyższych) ;) Jeśli chodzi o odwzorowanie kolorów przy świetle dziennym – rewelacja, natomiast zdjęcia nocne wychodzą fatalnie. Jedynie księżyc wychodzi jako tako. W porównaniu do 720 to jest o niebo lepszy (na sprzedanych 20 aparatów dziesięć było serwisowanych).

Niestety w dziale astro-foto to ja go nie widzę :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem fotki, ale niestety nie-astro. Chmurki wychodzą nim jeszcze znośnie.

 

Wiem, że ten sprzęt do poważnej astro-foto się zupełnie nie nadaje (pomijam fakt, że coraz bardziej przekonuje się do tego, iż jest to rzeczywiście chyba chińsko-składany bubel i tylko nieliczni mają szczęście trafiając na egzemplarz bez usterek) , ale już te rzekome 15 sek naświetlania mnie intryguje co do efektu....

 

Pytanie do Putty- proszę o więcej szczegółów na temat tych nocnych zdjęć, tych takich kilku-kilkunasto sekundowych, o informacje jak ogólnie spisuje sie aparat, ile żre baterii, itp, itd ? No i czy mógłbyś zamieścić jakąś przykładową nocną fotkę ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie HP http://www.hp.com.pl/overview/1783

podają: "Czas otwarcia przesłony od 15 s do 1/2000 s "

w instrukcji: "Czas otwarcia migawki Od 1/1500 s do 1/3 sekundy"

Kompensacja naświetlania "...w zakresie od -2,0 do +2,0 EV co 0,5 EV"

Jak na moje oko to czas naświetlania jest ok 2-3s.

 

Jakiś czas temu pstryknąłem kilka fotek księżycowi (przez ZRT), jak znajdę to podeślę. Nie są one rewelacyjne, ale co nieco widać.

Do gwiazd (i Marsa) zabrakło mi trochę cierpliwości.

 

Ostatnio miałem w rękach aparat RICOH CAPLIO G3 3.2 MPix, ma on możliwość ustawienie czasu naświetlania do 8s (cena 1200 netto).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na moje oko to czas naświetlania jest ok 2-3s.

 

Jeśli aparat może pracować w trybie priorytetu migawki to można ją przecież ustawić. Czyli zasadnicze pytanie: jest taki tryb w tym aparacie czy nie? Możesz manualnie zmieniać migawkę?

 

PS. To, że w instrukcji są napisane głupoty wynika często z niechlujstwa tych co robią te instrukcje. Zazwyczaj bierze się instrukcję poprzedniego modelu (może w tym wypadku HP720) poprawia trochę no ale nie wszystko tak jak powinno się poprawić. A to też świadczy o firmie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie HP http://www.hp.com.pl/overview/1783

podają: "Czas otwarcia przesłony od 15 s do 1/2000 s "

w instrukcji: "Czas otwarcia migawki Od 1/1500 s do 1/3 sekundy"

 

W linku podanym przez Ciebie, mozna też pobrać instrukcję. Pobrałem, otwieram, a tu instrukcja do HP730.

Zacytuję Bartka: "HP teraz to nie to HP co było kilka lat temu".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem do HP, faktycznie, ktoś dał ciała ;) Z rozmowy z dowiedziałem się, że mogę zgłosić reklamację, ponieważ zostałem wprowadzony w błąd 8)

Maksymalny czas naświetlania podają na 1/3s.

 

jest taki tryb w tym aparacie czy nie? Możesz manualnie zmieniać migawkę?

 

Raczej nie, czas naświetlania mogę tylko ustawić poprzez wybór ISO (auto/100/200/400) oraz kompensacja EV +- 2. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.