Skocz do zawartości

Pierwszy aparat cyfrowy...


zysix

Rekomendowane odpowiedzi

bardzo podobnie tylko, że preferowany okular 11mm i wychodzi f/2,6.

 

mógłbyś wrzucić tutaj exify fotek zrobionych na największej przesłonie dla kazdego położenia zooma?

 

ps. mozna jeszcze dodać, że A510 ze względu na swój bardzo mały wylot obiektywu będzie lepiej chodził z okularkami z małym ER

 

McArti, a jak to wyglada w naszych Makach z A75? :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim telepie 235/1300 na zdjeciach w kompaktem z 20 mm okularem Elfra mam widoczny w srodku cien lusterka , a w 20 mm z Synty nie . MOze wiecie dlaczego?

w syncie masz mniejsze lusterko wtórne i troche inne ER (w syncie jest większe, bo ma krótszą ogniskową)

 

zapewne masz źle ustawiony kompakt względem okularu. tak sie kończy umocowanie na sztywno okularu z aparatem. musisz ustawić go w dobrej odległości najlepiej z 235/1300.

 

co to za aparat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj aparat to Yakumo 47 sx 4,1 Mp.

Ten okular 20 mm z Synty tez w moim telepie uzywam i nie uzyskuje nim widocznego cienia lusterka tak jak w 20 mm Elfra .

zła odległość erfl ma większe ER może poprostu odsuń aparat od okularu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też nosze się z zamiarem kupna jakiegoś pierwszego aparatu cyfrowego(tak na początek) i zastanawiam się nad Canonem A530 lub Canonem A95?? Który z nich będzie lepszy do totalnie amatorskiej astrofotografi??

Edytowane przez Rammstein5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tabelka dla A510

 

f/x............Ogn.........Śred.........zoom

.................mm............mm............x

------------------------------------------------

f/2,6.........5,8...........2,23.........1,0x

f/3,2.........7,8...........2,44.........1,3x

f/3,2.........9,8...........3,06.........1,7x

f/3,5.........11,8.........3,37.........2,0x

f/4,0.........13,8.........3,45.........2,4x

f/4,5.........16,0.........3,56.........2,8x

f/5,0.........18,7.........3,74.........3,2x

f/5,5.........23,2.........4,22.........4,0x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy aparat Sony DSC-H2 to dobry wybór jak na początek?? Dodam że ma być to aparat do wszystkiego (fotki rodzine, proste zdięcia księżyca i ewentualnie słońca i planet). Czy jest on wart swoeje ceny (1500zł)?? Czy może poczekać odłożyć pieniąszki i zainwestować odrazu w 300D lub 350D? Konkretnie chodzi mi o to czy różnica pomiędzy tymi aparatami jest na tyle duża że do tych celów co wyżej wymieniłem jest sens dokładania 1000zł i kupna canona??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zlocie trzymałem 300D i 350D zrobiłem kilka fotek sprzęt pierwsza klasa gały wystrzeliły mi z orbit, żaden kompakcik sie nie równa do takiego sprzętu... i 300D raczej sie nie zmieści do kieszeni ale aparat pierwsza klasa, cięzko z nim na impreze iść :P

Edytowane przez zysix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.