Skocz do zawartości

Zaćmienie Słońca w Chinach 2009


Mirek Krasnowski

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba trzeba będzie zaklepywać bilety na pociąg transsyberyjski na rok przed czasem, bo coś mi się widzi, że nie tylko my tu na forum wpadliśmy na ten pomysł.

 

Na pewno z Polski wybierze się sporo osób, tym bardziej po sukcesie ostatniego zaćmienia. Mnie ciekawi, czy byłaby możliwość rezerwacji np. całego wagonu na odcinku Moskwa-Nowosybirsk, a nawet Lwów-Moskwa-Nowosybirsk?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj Robercie, a jakbyś dostał jakąś z Kim Ir Senem, albo z Mao Tse Tungiem? B)

 

Aby nie było niedomówień :) chodziło mi o koszulki made in china z nadrukami made in poland, niekoniecznie z podobizną opalonego Andrzeja L., który w tym czasie będzie już zapewne premierem V RP ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2000 euro, niezle, a ja myslalem ze Egipt (1000 $) byl drogi.

 

2000 Euro to wyprawa na dwa tygodnie z renomowanym niemieckim biurem. W tej kwocie są dodatkowe trzy przeloty pomiędzy miastami chińskimi i Hong kong. Napewno minimalizując koszty da się pojechać za około 1000Euro albo i mniej. Ja jednak traktuję wyjazd do Chin w 2009 roku jako wycieczkę po Chinach, a zaćmienie jest na deser.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2000 Euro to wyprawa na dwa tygodnie z renomowanym niemieckim biurem. W tej kwocie są dodatkowe trzy przeloty pomiędzy miastami chińskimi i Hong kong. Napewno minimalizując koszty da się pojechać za około 1000Euro albo i mniej. Ja jednak traktuję wyjazd do Chin w 2009 roku jako wycieczkę po Chinach, a zaćmienie jest na deser.

Mirku zgadzam siez Toba calkowicielepiej dac wiecej i zwiedzic Chiny :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, Syberia to rok wcześniej, nie trzeba wybierać albo-albo :)

:Cry:

Niestety, ja będę musiał wybrać... i nie o kasę tu chodzi... wybieram Syberię.

Ale trzymam za te Chiny - żeby wam się udało :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I pomyśleć, że tyle osób chce dobrowolnie wybrać się na Syberię i jeszcze za to zapłacić. I tylko po to, aby zobaczyć znikające Słońce ;).

 

Ciekawe, jak to będzie za dwa lata, gdy przygotowania będą już szły pełną parą. Ile osób pojedzie i czy rzeczywiście Koleją Transsyberyjską, czy może w inny sposób. Pewnie za pewien czas ten wątek "uśnie" i kiedyś znowu go "obudzimy" :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2000 euro, niezle, a ja myslalem ze Egipt (1000 $) byl drogi. Robi sie z tego niestety ogromna kwota. Co prawda mozna zaczac oszczedzac juz teraz, ale wydanie 8k pln na wycieczke moze sprawiac duze opory :(

Mnie osobiscie interesowala by raczej opcja minimum, czyli wylot, 1-2 dni na miejscu na zacmienie, i wracamy.

 

No ale to jeszcze kupa czasu. Mysle ze teraz nalezalo by sie skupic na zacmieniu w sierpniu 2008, czyli nowosybirsk, przejazd koleja transsyberyjska itp.

Czesc osob juz sie zadeklarowala na to zacmienie, a jak pozostali?

Ktos sie orientuje w kosztach i czasie trwania takiej wycieczki? I jak z pogoda na syberi?

 

Chiny mnie bardziej pociągają , ale nie sądzę, aby cena 2.000 EUR utrzymała się do 2009 roku. Pierwsze pytanie, to czy sztucznie niski kurs juana do Eur (i USD) utrzyma się tak długo?

2. na zaćmienie przyjedzie masa ludzi, więc i ceny noclegów wzrosną.

Wyjazd Nowosybirska ma tego plusa, że można przywieźć jakiegoś TAŁa w drodze powrotnej. :D

Tak czy inaczej oszczędzać trzeba już od dziś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też sie piszę na Chiny (mimo pewnych oporów natury politycznej - nabijanie kabzy tym komuchom, którym na dodatek jeszcze rozwija sie gospodarka najszybciej na swiecie :angry: ). Oczywiscie wyjazd również na ZWIEDZANIE Chin, bo leciec aeroplanem na koniec świata, ryzykować życie i być tam 3 dni niczego poza zacmieniem nie oglądając to nie dla mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam wszystkich,

wątek sobie żyje, a ja jeszcze się nie zapisałem :Boink:

Mirku - wspaniały organizatorze - proszę wpisz mnie na draft chińskiej listy razem z osobą towarzyszącą (to zależy od kasy - oczywiście)

pozdrawiam i do zobaczenia przy najbliższej okazji

Bartosz

PS. Nowosybirsk odpuszczam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak już gdzieś pisałem. Z mojego doświadczenia wynika ze przy grupie ponad 4 osobowej zaczyna odgrywac ogromną rolę logistyka przedsięwzięcia. Przy grupie kilkudziesięciu lub kilkunastu osób nie da się zrobić takiego wyjazdu inaczej niż w sposób od początku do końca zorganizowany. Tak jak napisałeś jeden woli jechać w spsób zorganizowany inny nie i tak zapewne będzie w tym przypadku.

 

 

... zapomniałeś dodać: Mówcie mi dziadku :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.