Skocz do zawartości

adapter do Olympusa


alizar

Rekomendowane odpowiedzi

"zklo obiektywu najblizej okularu....

hmmm to jest trudne.....a tak jezdzic okularem po obiektywie...troche mi go szkoda..."

 

Alizar,jak zobaczysz mojego Canona,to nie uwierzysz,ze jeszcze dziala,to jesli chodzi o jego otluczony wyglad,ale temu ze przezyl probe zdemontowania obiektywu,sam sie dziwie,bo w tym celu rozkrecilem go na tyle na ile sie dalo,nastepnie skrecilem...To byly proby zdemontowania optyki-od wewnatrz,nie powiodly sie.Nie powiodla sie takze proba dostania sie do przetwornika CCD od zewnatrz.Po tej operacji ucierpiala tylko przeslona zabezpieczajaca obiektyw w momencie wylacznia aparatu.System filigranowych sprezynek okazal sie dla nie nie do przejscia i od tamtej pory aparat musi radzic sobie bez tejze przeslony,obiektyw jest stale odsloniety :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"zklo obiektywu najblizej okularu....

hmmm to jest trudne.....a tak jezdzic okularem po obiektywie...troche mi go szkoda..."

 

Alizar,jak zobaczysz mojego Canona,to nie uwierzysz,ze jeszcze dziala,to jesli chodzi o jego otluczony wyglad,ale temu ze przezyl probe zdemontowania obiektywu,sam sie dziwie,bo w tym celu rozkrecilem go na tyle na ile sie dalo,nastepnie skrecilem...To byly proby zdemontowania optyki-od wewnatrz,nie powiodly sie.Nie powiodla sie takze proba dostania sie do przetwornika CCD od zewnatrz.Po tej operacji ucierpiala tylko przeslona zabezpieczajaca obiektyw w momencie wylacznia aparatu.System filigranowych sprezynek okazal sie dla nie nie do przejscia i od tamtej pory aparat musi radzic sobie bez tejze przeslony,obiektyw jest stale odsloniety :blink:

to co piszesz jest przerażające :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

żeby ktoś sobie nie pomyślał, że się poddałam i zarzuciłam pomysł astrofotek z mojego zestawu Bresserek+Olympus C750, donoszę co następuję:

korzystając z Waszych (jakże cennych) rad wszelakich postanowiłam nieco przerobić aparat...

na razie wygląda tak, ale już niedługo skręcę go z powrotem...

oli.jpg

rzeczywiście wymagał pewnej korekty konstrukcji pierwotnej...

 

do tego pewien Dobry Człowiek konstruuje dla mnie specjalny uchwyt, żebym mogła przymocować aparat do teleskopu...

myślę, że jestem o dwa kroki bliżej do astrofoto

:):):)

Edytowane przez alizar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby ktoś sobie nie pomyślał, że się poddałam i zarzuciłam pomysł astrofotek z mojego zestawu Bresserek+Olympus C750, donoszę co następuję:

korzystając z Waszych (jakże cennych) rad wszelakich postanowiłam nieco przerobić aparat...

na razie wygląda tak, ale już niedługo skręcę go z powrotem...

... myślę, że jestem o dwa kroki bliżej do astrofoto

:):):)

Gdybym to ja mial poskladac ten olimpusik to moglbym dac gwarancje, ze nie bedzie dzialal :blink:

Mocno zdeterminowana jestes. Sukces murowany . :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość saywiehu

Ma dziewczyna poczucie humoru :D

Ależ wzrosła temperatura na forum, co??? Może qrcze te chmurzyska od niej w końcu pouciekają!

 

P.S. Ciekaw jestem kto tak naprawdę UWIERZYŁ. Jak dla mnie - ech, jak spojrzałem na te szczątki i na awatar zaraz obok...

 

P.S. 2 :ha:

 

P.S. 3 A uporu Alizar na pewno nie brakuje - ja tam jestem pewien, że fotki BĘDĄ.

Edytowane przez saywiehu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja myślałam, że mnie odsądzicie od czci i wiary....

a Wy tu jakieś "ochy" i "achy" jaka to sprytna jestem...

(choć domyślam się, że w głębi duszy myśleliście co za blondynka!!) ;)

 

no nie mogę, aż mnie zatkało....

nie sądziłam, że ktoś może uwierzyć, że ja..., taka krucha i delikatna istota,... byłabym zdolna do dokonania takiej masakry....

:ha::ha::ha:

prawda jest taka, że miałam wczoraj świetny humor, znalazłam na allegro taką fotkę i przypomniał mi się tekst Jasia Fasoli (znaczy się Remicka), jak to mi radził porozkręcać Oliego...

więc takie proste skojarzenie...

i żart gotowy;)

 

 

ale wiedzcie, że tytułowy adapter wkrótce powstanie i jeszcze tu trafią łądne zdjątka...

a Oli ma się świetnie..

 

PS: mam nadzieję, że nikt nie poczuł się urażony ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.